X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

جزئیات حمله به سفارت ایران در آلمان

دسته بندي : اخبار,سیاست
تاريخ : ۹ آذر
بازديد : 480

تعرض کنندگان که تعداد آنها حدود ۲۰ نفر بود در شرایطی به ساختمان سفارت ایران در برلین تعرض کردند که شعارهای آنها مبنی بر اینکه ˈغزه با موشک های ساخت ایران پیروز شدˈ به خوبی نشان می داد که از سوی محافل صهیونیستی برای این اقدام حمایت و پشتیبانی شده بودند.

تعرض به ساختمان نمایندگی سیاسی ایران در آلمان درحالی عصر امروز انجام شد که پلیس آلمان نیز برغم اینکه در تماس های مکرر در جریان این اقدام گرفته بود، همکاری خوبی بعمل نیاورده و با تاخیر در صحنه حاضر شد.

252359 523 جزئیات حمله به سفارت ایران در آلمان

تعرض کنندگان با وجود تعداد کم، کاملا مجهز و با استفاده از تجیهزات کامل دست به این اقدام زده بودند به طوری که با استفاده از وسایلی همچون نردبان تاشو و سیم چین های قوی در کوتاه ترین زمان موفق به عبور از نرده های بلند و سیم خاردار محافظ آن شده و وارد محوطه سفارت شدند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه تعدادی خبرنگار و روزنامه نگار نیز به هنگام تعرض معاندین به سفارت ایران،در محل حضور داشتند که نشان دهنده برنامه ریزی قبلی و پشتیبانی از یک ناحیه خاص در رابطه با این حمله بوده است.

بخوانید :   حمید صفت خواننده رپ به قتل اعتراف کرد + عکس

با ورود با تاخیر نیروهای پلیس به ساختمان سفارت، تعدادی از تعرض کنندگان موفق به فرار شدند اما به گفته منابع پلیس، ۱۲ نفر از متعرضین دستگیر شده اند.

همچنین یک منبع آگاه در گفتگو با واحد مرکزی خبر در برلین با بیان این مطلب افزود: حمله منافقین به سفارت کاملا برنامه ریزی شده و با اطلاع پلیس انجام شد بطوری که پلیس آلمان هشدار سفارت در این زمینه را نادیده گرفت و حتی در زمان حمله در ساعت ۱۵ به وقت محلی ،‌ یک خودرو پلیس در نزدیکی سفارت نظاره گر این تجاوز منافقین بود و هیچ واکنشی از خود نشان داد.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

گردآوری: گروه خبر گهر

 

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي