اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا VPN

کارل بیلدت وزیر خارجه سوئد که در تهران به سر می‌برد درباره جزئیات سفر خود به ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز صبح بالاخره موفق به دریافت «وی پی ان» برای عبور از موانع سایبری (فیلترینگ) شدم تا بتوانم وارد حساب توئیتر خود شوم. همان کاری که مردم ایران نیز انجام می‌دهند.

اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا VPN
با وجود فعالیت رئیس جمهور روحانی و محمد جواد ظریف در توئیتر این مساله نسبتا عجیب است. من این نکته را در مذاکرات دیروز خود به آقای ظریف گفتم.

وی افزود: من اینجا احساسات جامعه‌ای را دریافت کردم که به دنبال آینده‌ای جدید و فضای بازتر است. اما نباید نیروهای مقاوم در برابر این تغییر را دست کم بگیریم.

ما از اتحادیه اروپا باید به دنبال گفت‌وگوهای جدید و گسترده تر با ایران باشیم و به اعتمادسازی تازه در برابر بی اعتمادی‌های گذشته بپردازیم و تغییرات را ترغیب و تشویق کنیم.

حقوق بشر باید بخش کلیدی گفت‌وگوهای جدید باشد. ما باید محکم باشیم اما روابط بازتر درباره دیگر مسائل در اینجا راهگشا خواهد بود.

وزیر خارجه سوئد ادامه می‌دهد؛ مذاکرات هسته ای کلید بسیاری از مسائل است و نیازمند حسن نیت از هر دو طرف است و شکست در آن ممکن است منجر به تقابل و بسته تر شدن فضای جامعه شود.

بیلدت اضافه کرد؛ بعد از یک روز در اصفهان و مذاکرات سطح بالا در تهران من به دومین روز حضور خود در تهران ادامه می‌دهم. برف مانند خانه (سوئد) در اینجا در حال بارش است.

صبحانه را با آژانس پناهندگان سازمان ملل در تهران صرف کردم. هنوز میلیون‌ها جنگ زده افغان از دهه‌ها پیش اینجا هستند و ما می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم.

به گزارش فارس، همچنین با دفتر سازمان ملل در امور قاچاق مواد مخدر درباره معضل عظیم مواد مخدر از افغانستان گفت‌وگو کردم. سال گذشته بیش از 80 درصد مواد مخدر در سراسر جهان کشف و ضبط شد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه