دانلود فیلم خارجی رایگان

این قرص مُسکن خطر مرگ را افزایش می دهد

تاريخ : 1 سپتامبر

برخی از قرص های مسکن علاوه بر اینکه به دردهایتان تسکین می دهد عوارض خطرناکی به دنبال دارد که این عوارض در بلند مدت خطر مرگ را افزایش می دهد. در ادامه این بخش با عوارض خطرناک قرص پروفن آشنا شوید

این قرص مُسکن خطر مرگ را افزایش می دهد

این قرص مُسکن خطر مرگ را افزایش می دهد, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

ایبوپروفن یک مُسکن روزمره برای انواع دردها از جمله کمر درد و دندان درد است. این دارو به گروهی از داروها به نام داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) تعلق دارد.

محققان کلینیک مایو آمریکا هشدار می‌دهند اگرچه مصرف ایبوپروفن در دوزهای کوچک بی خطر است، اما مصرف با دوز بالا می‌تواند خطر حمله قلبی، سکته مغزی و فشار خون را افزایش دهد.

این قرص مُسکن خطر مرگ را افزایش می دهد, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

NSAIDها به دو دلیل عمده برای سیستم قلبی عروقی پرخطر هستند. اول اینکه، آنها سطح مواد را در خون تغییر می‌دهند که احتمال ایجاد لخته‌های خونی را افزایش می‌دهد. لخته خون می‌تواند شریان تنگ شده در قلب را مسدود کرده و باعث حمله قلبی شود.

دوم اینکه، NSAIDها جریان خون را در کلیه‌ها تغییر داده و باعث می‌شوند بدن نمک و آب بیشتری در خود نگه دارد. این مسئله باعث افزایش فشار خون می‌شود که خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

به گفته محققان، مصرف ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم ایبوپروفن سه تا چهار بار در روز بی خطر است. در طول ۲۴ ساعت نباید بیش از ۱۲۰۰ میلی گرم مصرف شود.

بهتر است داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن یا آسپرین همراه غذا یا بعد از غذا یا شیر مصرف شوند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي