نحوه اسکرین شات در لپ تاپ ( سریع و آسان)

تاريخ : 16 آگوست

یکی از روش های کاربردی امروزه استفاده از قابلیت اسکرین شات است  و این امکان برای لپ تاپ و تمامی گوشی ها فعال است و شما به راحتی با چند روش  سریع و آسان می­توانید از صفحه لپ تاپ تان اسکرین شات بگیرید.

در این قسمت از گهر قصد داریم به آموزش  نحوه اسکرین شات در لپ تاپ بپردازیم.

روش های گرفتن اسکرین شات در لپ تاپ

نحوه اسکرین شات در لپ تاپ ( سریع و آسان), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

جهت گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای پیش فرض ویندوز از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید. همچنین نرم افزارهای متعددی ارائه شده‌اند که قابلیت گرفتن اسکرین شات را در اختیار کاربران خود قرار می‌‌دهند. در ادامه به آموزش روش‌‌های گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ خواهیم پرداخت.

۳ روش آسان برای گرفتن اسکرین شات در لپ تاپ

دانلود ویدئو


۱- برنامه Snip & Sketch

یکی از برنامه هایی که امکان گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ را برایتان فراهم می‌کند، Snip & Sketch نام دارد. استفاده از این برنامه بسیار آسان بوده و قابلیت به اشتراک گذاری اسکرین شات ها را هم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ابتدا برنامه Snip & Sketch را دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید. پس از اجرای برنامه مذکور، در گوشه بالا و سمت چپ صفحه روی گزینه New کلیک کنید.

نحوه اسکرین شات در لپ تاپ ( سریع و آسان), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

بدین ترتیب پنجره برنامه Snip & Sketch ناپدید خواهد شد و یک منوی کوچک در قسمت بالایی صفحه نمایش برایتان نمایان می‌شود. با استفاده از این منو می‌توانید نوع اسکرین شات مورد نظر خود را انتخاب کنید. اسکرین شات ها می‌توانند به صورت مستطیلی، فرم دلخواه و یا تمام صفحه باشند. شما می‌توانید در پنجره Snip & Sketch با کلیک روی آیکون به شکل فلش رو به پایین در کنار گزینه New، گرفتن اسکرین شات را برای مدت زمان ۳ الی ۱۰ ثانیه به تاخیر بیاندازید.پس از ضبط، اسکرین شات در برنامه Snip & Sketch بارگذاری می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود در قسمت فوقانی پنجره نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.

۲- برنامه Snipping Tool

برنامه Snipping Tool یکی از دیگر از نرم افزارهایی است که  با استفاده از آن می‌توانید از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید. سپس جهت آغاز فرایند ضبط اسکرین شات روی گزینه New کلیک نمایید. در این برنامه به صورت پیش فرض اسکرین شات مستطیلی گرفته می‌‌شود. با این وجود امکان ضبط اسکرین شات به صورت فرم دلخواه، تمام صفحه و گرفتن اسکرین شات از پنجره را هم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

نحوه اسکرین شات در لپ تاپ ( سریع و آسان), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هنگامی که با استفاده از برنامه Snipping Tool از لپ تاپ اسکرین شات می‌گیرید، تصاویر به طور خودکار ذخیره نخواهند شد. بنابراین پیش از خروج از برنامه نیاز است تا اسکرین شات را به صورت دستی ذخیره کنید.

۳- استفاده از کلید Print Screen (Prt Sc)

استفاده از کلید Print Screen یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان از لپ تاپ اسکرین شات گرفت. بدین منظور کلید Print Screen یا PrtScn را برای گرفتن اسکرین شات از تمام صفحه بفشارید. در این روش، اسکرین شات شما به عنوان فایل ذخیره نخواهد شد و در حافظه کلیپ بورد کپی می‌شود. حال نیاز است تا یک برنامه ویرایش تصویر نظیر Paint را اجرا و اسکرین شات خود را در آن پیست کرده و به عنوان فایل ذخیره کنید.

همچنین شما می‌توانید کلید Print Screen را به گونه‌ای تنظیم کنید که با فشردن آن برنامه Snip & Sketch اجرا شود. بدین منظور به بخش Settings لپ تاپ خود مراجعه کرده و گزینه Ease of Access انتخاب کنید. سپس به قسمت Keyboard مراجعه نمایید. پس از آن در بخش Print Screen، گزینه Use the PrtScn button to open screen snipping را در حالت فعال قرار دهید.

نحوه اسکرین شات در لپ تاپ ( سریع و آسان), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴- استفاده از کلیدهای ویندوز و Print Screen

شما می‌توانید با فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و Print Screen از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید و آن را به صورت خودکار ذخیره کنید. پس از فشردن این کلیدها جهت ضبط اسکرین شات، برای مدت زمان بسیار کوتاهی نور صفحه نمایش شما کم خواهد شد. سپس اسکرین شات ضبط شده در قسمت Pictures و پوشه Screenshots ذخیره خواهد شد.

۵- استفاده از کلیدهای ویندوز و shift-S

با فشردن همزمان کلیدهای میانبر ویندوز و shift-S می‌توانید با استفاده از برنامه Snip & Sketch از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید. پس از فشردن این کلیدها، نور صفحه نمایش کم خواهد شد و منوی Snip & Sketch در قسمت فوقانی صفحه برایتان نمایان می‌شود. شما می‌توانید در این منو نوع اسکرین شات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۶- استفاده از کلیدهای Alt و Print Screen

فشردن همزمان کلیدهای Alt و Print Screen از دیگر روش‌های است که می‌توان با استفاده از آن از لپ تاپ اسکرین شات گرفت. شما می‌توانید برای ضبط سریع اسکرین شات از یک پنجره فعال، از این روش استفاده کنید. بنابراین در این روش از پنجره فعلی روی صفحه نمایش کامپیوتر شما اسکرین شات گرفته خواهد شد و در حافظه کلیپ بورد ذخیره می‌شود. به منظور ذخیره این اسکرین شات، نیاز است تا از یک نرم افزار ویرایش تصویر استفاده کنید.

۷- گرفتن اسکرین شات در دستگاه های مایکروسافت سرفیس

اگر از دستگاه های مایکروسافت سرفیس استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از دکمه های فیزیکی نسبت به ضبط اسکرین شات از صفحه اقدام نمایید. اسکرین شات گرفتن از دستگاه های مایکروسافت سرفیس مشابه با ضبط اسکرین شات در گوشی ها و تبلت ها است. بدین منظور دکمه لمسی لوگو ویندوز در قسمت انتهایی صفحه سرفیس را نگه داشته و دکمه فیزیکی کم کردن صدا را فشار دهید. بدین ترتیب نور نمایش دستگاه شما برای مدت زمان کوتاهی تاریک خواهد شد و اسکرین شات ضبط شده به صورت خودکار در پوشه Screenshots در بخش Pictures ذخیره می‌شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي