روش درست کردن ماسک خرگوش با مقوا + فیلم

تاريخ : 21 نوامبر

برای اجرای نمایشنامه ها در مدارس دانستن روش درست کردن ماسک خرگوش با مقوا لازم است زیرا اکثر شخصیت های این نمایشنامه ها حیوانات هستند. در بازی های کودکان می توان با ساخت ماسک حیوانات مختلف و بهره گرفتن از ذهن خلاق بچه ها محیط یک جنگل را برایشان تداعی کرد و یک بازی آموزشی تفریحی انجام داد.

طریقه ی درست کردن ماسک خرگوش با مقوا

روش درست کردن ماسک خرگوش با مقوا + فیلم, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

فیلم آموزش ساخت ماسک خرگوش با مقوا

کودکان را با درست کردن ماسک‌های حیوانات سوپرایز کنید. در این مطلب آموزش ساخت ماسک خرگوش گفته شده است. شما می‌توانید به کمک این آموزش، به‌ راحتی بتوانید برای فرزندتان ماسک بسازید و لحظات شاد و سرگرم‌کننده‌ای برای او رقم بزنید.
ماسک‌ها از کاردستی‌های ساده و خلاقانه هستند که با ساخت آن می‌توان کودکان را سرگرم کرد. برای ساخت ماسک‌ها می‌توانید از کاراکترهای مختلف عروسکی یا شخصیت‌های کارتونی و حیوانات مورد علاقه کودک ایده بگیرید؛ یکی از ماسک‌های محبوب، ماسک خرگوش است. برای ساخت این ماسک می‌توانید از وسایلی که در خانه دارید، استفاده کنید یا وسایل اولیه ساده آن را از فروشگاه تهیه کنید. برای یادگیری مراحل ساخت ماسک خرگوش در ادامه با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز ماسک خرگوش با مقوا

  • ۱- سیم مفتولی (به اندازه لازم)
  • ۲- مقوا (یک عدد)
  • ۳- مقوا (به اندازه لازم)
  • ۴- چوب بستنی (یک عدد)
  • ۵- چسب حرارتی (به مقدار لازم)
  • ۶- قیچی (یک عدد)
  • ۷- پارچه نمدی (به اندازه لازم)
مراحل ماسک خرگوش با مقوا
مراحل ساخت این کاردستی مانند ساخت ماسک کدوتنبل آسان است. علاوه‌براین وسایل مورد نیاز ماسک هم به راحتی در دسترس بوده و می‌توانید آن را با هزینه کم تهیه کنید. سپس طبق مراحل گفته شده ماسک خرگوش کودکانه را بسازید.
روش درست کردن ماسک خرگوش با مقوا + فیلم, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

درست کردن صورت

در قدم اول باید مقوا را به صورت یک نیم دایره با قیچی برش دهید. در صورت نداشتن مقوا، می‌توانید از یک ظرف یک بار مصرف استفاده کنید و آن را به‌اندازه صورت فرد کودکتان برش دهید. البته شما می‌توانید صورت ماسک خرگوش را به‌صورت نیم دایره، بیضی یا حتی یک دایره کامل درست کنید که انجام آن اختیاری است.
حالا با قیچی مانند تصویر چشم‌ها را به صورت نیمه یک بیضی کشیده برش دهید. شما می‌توانید اطراف حفره‌های چشم را با استفاده از ماژیک یا مداد شمعی تزیین کرده و به چشم‌های ماسک خرگوش جلوه بدهید. کشیدن مژه و ابرو و… می‌تواند چشم‌های خرگوش را جذاب‌تر کند.

برش دادن گوش‌ها

یرای ساخت گوش‌های خرگوش ابتدا فرم گوش‌ها را با استفاده از ماژیک روی مقوا رسم کنید. سپس با قیچی الگوی مشخص شده را برش دهید. در این مرحله هم به دلخواه خودتان می‌توانید گوش‌ها خیلی دراز، کشیده و نوک تیز بکشید یا حتی شکلی خمیده به آن بدهید.

درست کردن بینی ماسک خرگوش

برای ساخت بینی خرگوش، باید طرح کلی آن را متناسب با اندازه‌ صورت خرگوش در نظر بگیرید. بینی را با ماژیک به‌صورت قلب یا بیضی روی مقوا رسم کرده و با قیچی برش دهید. سپس برای درست کردن نوک بینی، یک قلب کوچک از پارچه نمدی برش داده و قلب نمدی را با چسب تفنگی بالای بینی خرگوش به صورت برعکس بچسبانید.
ما برای این ماسک از بینی صورتی استفاده کردیم. اگر فرزند شما عاشق رنگ دیگری است، می‌توانید رنگ آن را به دلخواه کودکتان انتخاب کنید.

ساخت سبیل خرگوش

برای درست کردن سبیل خرگوش ابتدا سیم مفتولی مخصوص کاردستی را به‌اندازه یکسان برای دو طرف راست و چپ دماغ ببُرید. چنانچه سیم مفتول تزیینی نداشتید، می‌توانید به سیم مفتولی معمولی با استفاده از چسب، پنبه بچسبانید که حالت سبیل به خود بگیرد. حالا به تعداد مساوی از این سیم با چسب حرارتی به دماغ خرگوش بچسبانید. توجه داشته باشید در صورت نداشتن سیم مفتولی می‌توانید با مقوای سفید یا هر وسیله دیگری که در دسترستان است، سیبل خرگوش را بسازید.
روش درست کردن ماسک خرگوش با مقوا + فیلم, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تکمیل گوش‌ها و چسباندن به سر خرگوش

به تناسب گوش‌های آماده شده دو گوش رنگی و زیبا هم برای قسمت داخلی طراحی کنید. این گوش‌ها را می‌توانید با نمد یا مقوای رنگی در اندازه‌های کوچک‌تر درست کنید و با قیچی برش دهید. سپس باید گوش‌ها را با چسب حرارتی وسط مقواهای مربوط به گوش بچسبانید؛ این کار باعث زیبایی و شباهت ماسک به خرگوش می‌شود. در آخر دو گوش را با استفاده از چسب در  قسمت بالا و پشت سر خرگوش بچسبانید.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي