متن مجری گری دعوت از سخنران

تاريخ : 8 مهر

در این پست از گهر چند نمونه متن مجری گری دعوت از سخنران را برای شما عزیزان تهیه و منتشر کرده ایم. مجری گری یکی از مهمترین وظایف در برگزاری رویدادها و جشن‌ها است و دعوت از سخنران‌های مناسب و حرفه‌ای نقش کلیدی در موفقیت این رویدادها دارد. دعوت از سخنران یک فرایند مهم است که نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق است. در نظر داشته اشید که بر اساس موضوع و هدف رویداد، باید سخنران مناسبی انتخاب کنید که تخصص و تجربه لازم را در زمینه موردنظر داشته باشد.

متن مجری گری دعوت از سخنران

متن مجری گری دعوت از سخنران, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پنج اشتباه هنگام معرفی سخنران:

چه در یک جلسه طوفان فکری ۳ نفره و چه در یک کنفرانس صد نفره همیشه این امکان وجود دارد که شما بخواهید سخنران را به سایر حضار معرفی کنید. اگر آن را به درستی انجام دهید در واقع به سخنران در موفقیتش کمک کرده اید. اما اگر در معرفی سخنران به خوبی عمل نکنید نه تنها وی را تخریب کرده اید بلکه حتی ممکن است در برقراری ارتباطش با شنوندگان نیز اثر نامطلوب داشته باشید.

فرض کنید که شما به دلیل ارتباطی که با مخاطبین دارید انتخاب شده اید تا یک سخنران را به آنها معرفی کنید. این وظیفه شماست که بین شنوندگان که روی صندلی ها نشسته اند و سخنران پشت میکروفن پل ارتباطی باشید. در این لحظه فکر کنید که یک وکیل هستید و باید از حق موکلتان در مقابل هیات منصفه دادگاه دفاع کنید؛ پس او را طوری معرفی کنید که برای شنوندگان خوشایند باشد.

در ادامه به نکاتی در همین رابطه اشاره شده است که توصیه می شود آنها را مطالعه کنید.

۱ – بیوگرافی آنها را نخوانید.

ایستادن در مقابل شنوندگان و خواندن متن بیوگرافی سیصد کلمه ای که از پیش آماده شده بهترین راه برای آن است که بگویید «من هیچ ایده ای ندارم که چرا چنین فردی بعنوان سخنران استخدام شده»! اولین وظیفه شما آن است که به درستی به شنوندگان بگویید چرا این سخنران را انتخاب کرده اید.

۲ – از رئیس جلسه نخواهید که وی را معرفی کند.

من برای بانک های بسیاری سخنرانی کرده ام و کارمندان آنها تمایل دارند که به سلسله مراتب اهمیت ویژه ای بدهند. برای یک کارمند بانک٬ اگر مهم ترین مقام سازمانی برای معرفی سخنران انتخاب شود نشانه احترام به وی می باشد. اما اگر یک رئیس نه چندان محبوب این وظیفه را بر عهده بگیرد برایشان چنین تداعی می شود که ارزشی برای وقتشان قائل نشده اید.

خاطرم هست یک بار وقتی از طرف یکی از بزرگترین بانک های کشور سخنران می کردم و شخص مهم و برجسته ای مسوولیت معرفی من را به عهده داشت. وی بیوگرافی من را با صدایی یکنواخت خواند و نامم را اشتباه تلفظ کرد. معرفی او هیچ کمکی به برقراری ارتباط بین من و شنوندگان ایجاد نکرد و حتی باعث شد شنوندگان احساس کنند که بانک هیچ ارزشی برای وقت آنها قائل نیست.

هرچقدر شخصی که وظیفه معرفی کردن را به عهده دارد خبره تر باشد، زمان کمتری برای دانستن پیشینه سخنران نیاز خواهد داشت. من ترجیح می دهم توسط یک مدیر نه چندان رده بالا معرفی شوم که مرا بشناسد و به حرف هایم ایمان داشته باشد تا مدیر کل شرکت که هرگز مرا ندیده است.

۳ – نام آنها را اشتباه تلفظ نکنید.

اگر سخنرانی دارید که نام خانوادگی عجیب یا حتی خنده داری دارد٬ بهتر است پیش از جلسه از وی تلفظ صحیح اسمش را بپرسید و آن را تمرین کنید. اینکه بگویید «من هیچ ایده ای ندارم که این سخنران چه کسی است» بهتر از این است که نامش را اشتباه تلفظ کنید!

۴ – در لفافه حرف نزنید.

برخی از معرفی کننده ها سعی می کنند تا به گونه ای شخص را معرفی کنند که نظرشان یک پیش داوری منفی از سخنران به شنوندگان القا کند. مثلا٬ معرفی کننده ممکن است بگوید٬ «حالا شما ممکن است با آنچه که سخنران بعدی می گوید موافق نباشید اما به وی فرصت دهید تا نقطه نظر خودش را بیان کند…»

این گونه معرفی کردن این تصور را به شنوندگان می دهد که فرد معرفی کننده هم با نظرات و حرف های سخنران موافق نیست و می خواهد مانع از برقراری ارتباط وی با مخاطبین شود. اگر شما فکر می کنید که سخنران را دوست ندارید و یا با نظراتش موافق نیستید آنها را دعوت به سخنرانی نکنید. برای این کار کسی را انتخاب کنید که با نظرات شما موافق و هم سو است و نظر مثبتی نسبت به او دارید.

۵ – سر به زیر و خجالتی نباشید.

بسیاری از افراد هنگام صحبت کردن در محافل عمومی بسیار هیجان زده و پراسترس هستند و نمی توانند به خوبی صحبت کنند. آنها به جایگاه رفته و چنین می گویند «و سخنران بعدی ما … است» و با دست پاچگی و با سرعت هرچه تمام تر محل را ترک می کنند. فراموش نکنید که نیازی نیست بهترین معرفی کننده دنیا باشید تا این کار را به خوبی انجام دهید. تمام آنچه که لازم است انجام دهید این است که بدانید دلیل انتخاب کردن آن سخنران چه بوده است. هر چه صمیمی تر باشید موفق تر خواهید بود.

ــــــــــــــــــــــــــــــ

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند جان و خرد                           کزین برتر اندیشه بر نگذرد

استادان، راهبران، فرهنگیان، معلمان و مربیان درود و سلام صمیمانه ی ما را پذیرا باشید.

سلام بر اندیشه ی والایتان، سلام بر هدایت و رستگاریتان، سلام بر همت و حمیت و غیرتتان، و درود بر دانش و تقوایتان در طریق رهبری و راهبری؛ گام های استوار و با صفایتان را ارج      می نهیم.

این جانب …………….. عرض شادباش دارم خدمت شما صاحبان علم و طالبان عمل در محفل انس و دوستی و مودت و محبت.

عرض خیر مقدم ویژه دارم، محضر…………………………………………

فرارسیدن روز باشکوه و ارزشمند امور تربیتی را حضور همه ی شما بزرگواران و آموزندگان دانش و پرورندگان بینش تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

گل در بر و می در کف و معشوقه به کام است     سلطان جهانم به چنین روز غلام است

این مراسم سترگ ( همایش ) پس از استعانت از حضرت باری تعالی با تلاش و کوشش مستمر …………….. امروز ………تاریخ…………انجام می پذیرد.

بسی شایسته است، از همه ی دست اندرکاران و برگزارکنندکان : از حامیان مالی، حامیان معنوی و حامیان رسانه ای کمال تشکر و تقدیر به عمل آید.

در کمال امتنان، دعوت می نمایم از سرور گرامی جناب آقای ……………….. به جایگاه تشریف فرما شده و همگان را مستفیض و مستفید فرمایند.

با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد/ با / با تقدیر شایسته از جانب شما

ــــــــــــــــــــ

زهره ی زهرا ی علی، فاطمه                                 همسر و همپای علی، فاطمه

آیه ی رحمت که بود، فاطمه                                    مایه ی نعمت که بود، فاطمه

نورنبی همسفر راه تو                                           دست علی همره و همراه تو

سلام بر مادر رسالت، همسر ولایت، رحمت حق، گل گلزار نبی، عزیز سرمدی، نور چشمان نبی، عزیز و درود بر شما زنان و مادران مهربان

سلام بر زهره ی زهرا و همسر و همپای علی، سلام بر فاطمه که آیه ی رحمت بود و مایه ی نعمت، سلام بر فخر زمین و جوهر دین، سلام بر فاطمه که پرتوی از مهر درخشان و جلوه ای از بذر گل افشان است، سلام بر فاطمه که موجد مجد و شفابخش دل است هم او که مظهر عشق و صفابخش دل ها و قلب هاست؛ و سلام  بر شما دلاورزنان این مرز و بوم.

روز میلاد فرخنده ی باسعادت اسوه ی تمام عیار مکارم و قله ی رفیع فضایل حضرت فاطمه ی زهرا( س ) و هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر  بر همه ی شما بانوان فداکار و مهربان همایون باد.

عرض خیر مقدم ویژه دارم، محضر…………………………………………

نفس باد صبا، عشق از جنس طلا، دوری و دفع بلا، یاری از سوی خدا همه تقدیم شما. روز زن مبارک

ـــــــــــــــــــــــ

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام لطیفی که زبان به بیان  او نازد و دل به مهر و جان به عیان

با تقدیم سلام و ادب و احترام و شادباش به محضر سرایندگان، شاعران، اصحاب ذوق و ارباب قلم در این شب خاطره انگیز، دل انگیز، فرح بخش و به یاد ماندنی. مقدمتان گلباران و گامهایتان خجسته باد.

این جانب ——— عرض خیر مقدم ویژه دارم حضور …………………………… که زینت بخش محفل شاعرانه ، عارفانه و عاشقانه ی ما گشته اند.

با امید به اینکه، از مضامین دقیق و نکته های ظریف نادره گویان نغز گفتار در این شب دلپذیر بهره ی کافی و وافی ببریم و حظ نفس یابیم.

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است

یارب  این  تاثیر  دولت  از  کدامین  کوکب  اس

این شب شعر با همت و پشتکار والای ……………………….. برگزار می گردد، که بسی شایسته است از کلیه ی عوامل اجرایی که صمیمانه ما را یاری و همیاری نمودند، تشکر و تقدیر بایسته مبذول گردد.

شب شعر است و هر چه از شعر و سرودن شعر و صنعت شعری سخن به میان آید، اندیشه های قاصر در منزل نخستین می ماند.

عرض خیر مقدم ویژه دارم، محضر…………………………………………

در کمال ظرافت و لطافت ، دعوت می نماید از سرکار خانم /جناب آقای …………………… به جایگاه تشریف فرما شوند با ترنم دل انگیز دستان پر شورتان

ـــــــــــــــــــــ

به آسانی نمی شود مدح تو خواند            من ز توصیف  تو صد جمله ی قابل دارم

سلام و عرض شاد  باش  داریم خدمت شما عزیزانی که با دستان مهربان تان مأمنیمی سازید سر شار از اخلاص ، شما برگزیدگانی که در کلاس ایثار درس سخاوت میدهید ، شما نازنینانی که سعادتمندان دنیا و   آخرتید ، شما خوبانی که انسانیت راتفسیر می کنید و در صحیفه ی دلهایتان وفاداری و از خود گذشتگی را رقم زده اید.

آفرین بر شما که با یاری سبزتان اندیشه ها را بارور می سازید ;دستان گرمتان را می فشاریم و حضور ارزشمندتان را گرامی می داریماهدافتان پایدار و گامهایتان استوار باداندیشه تان رفیع و مقامتان منیع باد.

شعر ذیل تقدیم حضور سرشار از لطفتان باد

سلام ای نیک مردان خدایی         عزیزان   دیار  آشنایی

وطن ، چشم انتظار آفتاب است       امید یاری سبز بهار است

عرض خیر مقدم ویژه دارم، محضر…………………………………………

در کمال ظرافت و لطافت ، دعوت می نماید از سرکار خانم /جناب آقای …………………… به جایگاه تشریف فرما شوند با ترنم دل انگیز دستان پر شورتان

ــــــــــــــــــــــــ

متن مجری – قرآنی

بسم الله الرحمن الرحیم

سرآغاز گفتار نام خداست         که رحمتگر و مهربان خلق راست

به نام آفریدگاری که انوار کلام و آیات معجزه آسایش ، جان و دل را صفا می بخشد و در پرتو معانی  و مضامین قران اقدس و مقدسش ، روح و روان ، تابان و رخشان می گردد.

سلام و درود بر شما عاشقان و شیفتگان و مشتاقان کلام وحی ، قرآن کریم.

درود و آفرین بر شما حافظان و قاریان قرآن مجید.

این جانب …………. عرض خیر مقدم و شاد باش دارم خدمت شما عالمان علوم قرانی/صاحب نظران/مفسران/اندیشمندان /حافظان و قاریان محترم که با قدوم میمنت مسعود خود موجب معنویت مجلس روحانی و ملکوتی ما گشته اید.

عرض خیر مقدم ویژه دارم، محضر…………………………………………

هر که قران ، او را انیس است خداوند او را جلیس است. با امید به اینکه انیس با قران بمانید و به روزگار بپایید.

ضمن تشکر از صوت ملکوتی قاری محترم ……………………….در کمال ارادت و اخلاص دعوت می نمایم از سرور گرامی جناب اقای ………………………….. به جایگاه تشریف فرما شوند .

با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد

ـــــــــــــــــــــــ

به نام جهاندار جان آفرین               حکیم سخن در زبان آفرین

سلام یاران ! سلامی به گرمی آفتاب و به اولین اشعه تابناک صبحگاهی ،

سلامی به وسعت دریا و به زیبایی آسمان،  سلامی به بوی خوش نسیم یک صبح بارانی ،   سلامی به زیبایی گل سرخی که بر روی چادر سفید زمین هر چشمی  را شیفته خود می کند و سلامی به زیبایی گل همیشه بهار به امیدی که همیشه بماند و بطراود ، نثارتان باد.

عرض سلام و ادب و احترام و شادباش دارم محضر سرایندگان، شاعران، اصحاب ذوق و ارباب قلم در این شب خاطره انگیز، دل انگیز، فرح بخش و به یاد ماندنی. مقدمتان گلباران و گامهایتان خجسته باد.

این جانب ………………. عرض خیر مقدم ویژه دارم حضور …………………………… که زینت بخش محفل شاعرانه ، عارفانه و عاشقانه ی ما گشته اند.

ما نیز با برگزاری جشن فارغ التحصیلی، گل همیشه بهار را به خانه دلهایتان می آوریم تا همیشه پوینده و پاینده بمانید و با طراوت زندگی کنید.

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر شد   / باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود.

یاران دیرین ! اذن دخول در محفل انس و علم مبارک بادتان

ــــــــــــــــ

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام لطیفی که زبان به بیان به او نازد و دل به مهر و جان به عیان

عرض سلام و ادب و احترام و شادباش دارم محضر سرایندگان، شاعران، اصحاب ذوق و ارباب قلم در این شب خاطره انگیز، دل انگیز، فرح بخش و به یاد ماندنی. مقدمتان گلباران و گامهایتان خجسته باد.

این جانب……………… عرض خیر مقدم

ویژه دارم حضور …………………………… که زینت بخش محفل شاعرانه ، عارفانه و عاشقانه ی ما گشته اند.

با امید به اینکه، از مضامین دقیق و نکته های ظریف نادره گویان نغز گفتار در این شب دلپذیر بهره ی کافی و وافی ببریم و حظ نفس یابیم.

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است

یارب  این  تاثیر  دولت  از  کدامین  کوکب  است

این شب شعر با همت و پشتکار والای ……………………….. برگزار می گردد، که بسی شایسته است از کلیه ی عوامل اجرایی که صمیمانه ما را یاری و همیاری نمودند، تشکر و تقدیر بایسته مبذول گردد.

شب شعر است و هر چه از شعر و سرودن شعر و صنعت شعری سخن به میان آید، اندیشه های قاصر در منزل نخستین می ماند.

در کمال ظرافت و لطافت ، دعوت می نماید از سرکار خانم /جناب آقای …………………… به جایگاه تشریف فرما شوند با ترنم دل انگیز دستان

 

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي