ماجرای خبر گران شدن بنزین + توضیح وزارت نفت

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 15 ژوئن

در هفته گذشته خبرهایی مبنی بر گران شدن بنزین در روزهای آینده منتشر شده است ، اما اصل ماجرا چیست؟ خیلی ها با شنیدن خبر جمع آوری کارت سوخت های آزاد از جایگاههای سوخت با خودشان این فکر را کردند که بنزین می خواهد گران شود.

ماجرای خبر گران شدن بنزین + توضیحات

ماجرای خبر گران شدن بنزین + توضیح وزارت نفت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در جوابیه وزارت نفت آمده:

* اختلاف قیمت سوخت در ایران و کشورهای همسایه با توجه به نوسانات قیمت جهانی نفت و ارز در ماه‌های گذشته به قدری زیاد شده است که با وجود مراقبت و افزایش کشفیات محموله‌های قاچاق سوخت، باز هم عده‌ای به‌ویژه در مناطق مرزی با سوءاستفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران مبادرت به عرضه خارج از شبکه سوخت می‌کنند که به‌منظور جلوگیری از خروج فراورده‌های نفتی به‌عنوان ثروت ملی که متعلق به یکایک ایرانیان است.

* دستگاه‌های مسئول از جمله شورای تأمین استان‌های مرزی ممکن است ناگزیر به مدیریت و نظارت بیشتر بر عرضه و جلوگیری از قاچاق سوخت در برخی مناطق استان‌های مرزی از طریق اعمال محدودیت در سوختگیری با کارت آزاد جایگاه‌داران شده باشند. بنابراین نباید این تدبیر را که دامنه اعمال محدودیت هم دارد به حساب ایجاد آمادگی برای افزایش قیمت سوخت گذاشت.

* آنچه مسلم بوده و تاکنون بارها بر آن تأکید شده این است که «درحال‌حاضر دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و انتشار شایعات و برخی قیمت‌هایی که در رسانه‌ها انتشار می‌یابد، صرفا حدسیات و سناریوسازی در این زمینه و عاری از حقیقت است».

* توصیه ما به رسانه‌ها این است درخصوص قیمت بنزین، با تیترهای جنجالی و برآمده از شایعات، فضای فکری مخاطبان خود را بی‌جهت مشوش و آلوده به شایعات نکنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي