طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی

درباره طراحی دکور برای عکاسی وب سایت زیادی وجود دارد که میتواند برای اجرا دکور یا فضاسازی آتلیه به شما کمک کند، اما بهتر است بدانید که یک دکور خوب قابلیت های متفاوتی دارد، مهمترین نکته این است که تکراری نباشد، امروزه نجارها دکورها مختلفی برای آتلیه میسازن و این باعث شده که بیشتر آتلیه ها دکورهای مثل هم داشته باشند.

بهترین دکور متعلق به کدام آتلیه است، در این مطلب به نکاتی برای ساخت دکور به‌صورت اختصاصی اشاره شده است که شاید چیزی باشد که برای آتلیه‌ها، اولین‌بار است که می‌شنوید.

طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی

هرچند در عکاسی و فیلمبرداری سوژه اصلی بازیگر یا مدل یا … است اما همچنان نیاز است که یک صحنه عکس یا فیلم را از لحاظ شرایط نوری بررسی کنیم، همینطور فضاسازی یا به اصطلاح دکور و صحنه آرایی لوکیشن مورد نظر.

در حقیقت فیلم‌های سینمایی و دیگر پروژه‌های سنگین و هزینه‌بر دارای دکورهای اختصاصی هستند اما آتلیه‌ها معمولا حاضر نمی‌شوند که برای کارشان چنین دکورهایی را بخواهند از نور بسازند و طراحی کنند. البته که اگر تا انتها همراه ما باشید این روال مرسوم را تغییر خواهیم داد.

تاثیر طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه کودک

تاثیر طراحی دکور برای عکاسی کودک به‌شدت بالاست. در دیگر عکس‌های آتلیه‌ای بر روی سوژه تمرکز می‌شود و شاید دکور تا حد زیادی اهمیت نداشته باشد.

اما در عکاسی کودک اگر بخواهیم از دکوری واقعی استفاده کنیم، متوجه می‌شویم که این عامل چقدر در خروجی نهایی تاثیرگذار خواهد بود. عوامل زیادی هستند که در طراحی دکور دخیل خواهند بود. در ادامه می‌توانیم به چند مورد از آن‌ها اشاره کنیم و این عوامل را برای‌تان بیشتر توضیح دهیم.

دکور اختصاصی در آتلیه عکاسی برای جشن تولد یا مناسبت خاص بیشتر استفاده میشود، در گذشته عکاسی شاید موضوع پرداختن به دکوراسیون و صحنه آرایی زیاد مورد اهمیت قرار نگرفته بود اما امروزه تمام افرادی که به آتلیه برای عکاسی مراجعه میکنند در قدم اول جذب فضا و نور میشوند.

برای مثال عکاسی یک جشن تولد کودک بدون کیک تولد، بادکنک آرایی و دیزاین مختص آن چشمگیر نیست، هرچند حتی اگر شما بهترین عکاس باشین و گرانترین تجهیزات عکاسی را به همراه داشته باشید سعی کنید از طراحی صحنه غافل نشوید، مادران و پدران امروز هزینه ی بیشتری میکنند تا فضای عکاسی شکیل و باشکوه باشد.

وسایل دکوری و مبلمان سایز کوچک برای آتلیه

صحنه آرایی برای آتلیه کودک شامل موارد بسیاری می‌شود. یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از مبلمانی متناسب با دکور و وسایل دکوری مختلف است.

طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی

جدا از اینکه این عوامل باید خاص و ویژه باشند، اهمیت خاصی هم دارد که چگونه چیده شوند. یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد. اگر قابل حمل‌بودن برای شما اهمیت دارد باید مبلمان و وسایل خود را طوری انتخاب کنید که چنین قابلیتی را به‌طور کامل داشته باشد.

اهمیت طراحی صحنه و بادکنک آرایی در دکور آتلیه

صحنه‌آرایی یعنی شما بتوانید با استفاده از اصول دیزاین منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز را خلق کنید. صفحه‌آرایی باید به‌شکلی باشد که فریم‌های جذاب و متنوع ایجاد کند. البته که در این مورد عوامل زیادی دخیل هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مساحت است.

صحنه‌آرایی باید با توجه به گونه عکاسی مشخص شود. دکور مناسب عکس کودک با دیگر دکورها قطعا متفاوت خواهد بود. طراحی دکور برای عکاسی کودک نیازمند توجه به نیازهای کودک، شرایط آن و ساخت صحنه‌ای برای ساخت عکسی‌است که کودک در آن بهترین جایگاه را دارد.

آتلیه چه ترکیب رنگی را باید رعایت کند؟

در طراحی دکور برای عکاسی کودک معمولا به رنگ‌ها توجه زیادی می‌شود. در صحنه رنگ‌ها باید هارمونی داشته باشند و نورپردازی را دچار اخلال نکنند. در طراحی صحنه و دکور برای عکاسی کودک از رنگ‌های شاد استفاده می‌شود و گاهی می‌توان بسته یه جنسیت کودک از رنگ‌هایی متناسب با روحیات او کمک گرفت. این نکته در دکور برای عکاسی بارداری اهمیت بیشتری دارد و معمولا مورد توجه قرار می‌گیرد.

نورپردازی در آتلیه عکاسی تخصصی کودک به کمک شکل دهنده های نوری

  • نورپردازی عمومی: نور در این روش عموما یکنواخت و ملایم است. نور باید کنترل شده و موضعی بر روی یک نکته باشد. نور عمومی اصطلاحا باید نچرال باشد یعنی؛ نه سرد و نه گرم.
  • نورپردازی وظیفهای: یا دکوراتیو شیوه‌ای‌است که می‌تواند به‌صورت پرتابل باشد و ازطریق عناصر تزیینی به محیط اضافه شود. این عناصر خود زیبا هستند و برای نورپردازی نیز در این شیوه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • نورپردازی طبیعی: نور طبیعی در یک آتلیه خیلی کم مورد استفاده قرار می‌گیرد چون کنترل آن سخت است و عموما می‌تواند عکاسی را دچار چالش کند.

سبکهای متنوع در طراحی دکور آتلیه عکاسی

طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی

گفتیم که برای جشن‌های خاص مثل تم جشن تعیین جنسیت بر روی المان‌های موجود در دکور و رنگ مانور زیادی معمولا داده می‌شود. اما تیم‌های غیرحرفه‌ای معمولا این مورد را برای دیگر سبک‌های عکاسی خصوصا عکاسی کودک هم به‌کار می‌گیرند.

چون با عکاسی کودک طرف هستیم قرار نیست همیشه رنگ‌های شاد و کودکانه در بک‌گراند به چشم بیایند. گاهی دکور می‌تواند ساده و مینیمالیستی باشد. گاهی می‌تواند یک دکور پاییز و هنری جذاب را خلق کنیم. اهمیت طراح دکور اینجا مشخص می‌شود و اینکه یک تیم چقدر ابزار و امکانات برای خلق دکور‌های متفاوت و حرفه را در اختیار دارد.

چرا طراحی دکور برای عکاسی کودک اهمیت دارد؟

مشخصا اولین بخشی که باید در نظر داشته باشیم وجه حرفه‌ای کار است. تیمی که برای طراحی دکور برای عکاسی کودک ارزش قائل می‌شود و برای آن وقت می‌گذارد یعنی؛ وجه حرفه‌ای کار خود را به‌خوبی می‌شناسد و می‌تواند خروجی خوبی به‌دست مراجعه‌کنندگانش برساند.

طراحی بسته به موضوع عکاسی کودک می‌تواند متفاوت باشد. دکور برای عکاسی تعیین جنسیت مسلما با عکاسی عادی بارداری فرق می‌کند و تیم عکاس این مسائل را مد نظر قرار می‌دهد. بهترین طراح دکور آتلیه شخصی‌است که این تفاوت‌های بشناسد و در کار خود آن‌ها را اولویت قرار دهد.

چگونه بهترین طراحی دکور برای عکاسی کودک را داشته باشیم؟

طراحی دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی

مجموعه‌های زیادی هستند که شما می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید اما آتلیه کودک سروش مجموعه‌ای‌است که می‌تواند دکور اختصاصی برای آتلیه عکاسی تولید کند. تمامی آتلیه‌ها از ترندهای بازار استفاده می‌کنند و از روی آن‌ها مشغول طراحی و ساخت دکور هستند.

اما آتلیه سروش با همکاری یک کاراگاه نجاری استند چوبی و پلاستیکی برای طراحی صحنه تولید می‌کند. نمونه عکس دکور اختصاصی آتلیه را می‌توانید در وب‌سایت این مجموعه ببینید. در وب‌سایت تم‌های خلاقانه و اختصاصی این مجموعه را می‌توانید ببینید و برای عکاسی خود نیز آن‌ها را انتخاب کنید.

آتلیه سروش یکی از باسابقه‌ترین آتلیه‌های ایران است که با بیش از 15 سال سابقه فعالیتش را ادامه می‌دهد. تمام تلاش آتلیه بر این است که کودک و نوزاد شما بدون حس غریبی در محیطی امن بتواند عکاسی‌اش را انجام دهد.

جمعبندی

طراحی دکور برای عکاسی کودک و نکات مختلف آن را در این مطلب برای شما توضیح دادیم. موارد زیادی هستند که باید برای طراحی صحنه و ساخت دکور آتلیه مد نظر گرفته شوند. انجام چنین کاری نیازمند دانش و تجربه خاصی‌است که فعالان این حوزه به آن نیاز خواهند داشت.

مجموعه‌های حرفه‌ای حتی به استفاده از ترندهای دکور بسنده می‌کنند و هیچ آتلیه‌ای وجود ندارد که خودش به‌صورت اختصاصی دکورش را بسازد. اما آتلیه سروش این کار را انجام می‌دهد تا حسی منحصربه‌فرد را برای شما بسازد. از شما بی‌اندازه ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه‌مان بودید. امیدواریم از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه