هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 22 آبان

در این بخش به بررسی موضوع تعرفه زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی ۱۴۰۱ خواهیم پرداخت. همان طور که می دانید زايمان طبيعي، زايمانی بدون استفاده از داروهای بی حسی است و در عوض با استفاده از تكنيك هايي مانند آرامش و تنفس های كنترل شده انجام می شود. این نوع زایمان اکثرا برای جلوگیری از خطرات احتمالی و عوارض داروها انتخاب می گردد.

تعرفه زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی

هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه زایمان طبیعی در همه بیمارستان رایگان است

بر اساس این طرح هزینه درمان بیماران در بیمارستان های دولتی کاهش می یابد و سهم بیماران از هزینه های بستری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی به ۱۰ درصد کاهش یافته و ۹۰ درصد مابقی هزینه را دولت تقبل می کند.

هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی را اینجا ببینید

هزينه هاي زايمان طبيعي آزاد و بيمه درسال ۱۴۰۱

  •  در صورت انتخاب اتاق معمولي بصورت يك قلوبا يك شب بستري  مبلغ ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال مي باشدو بصورت دوقلوبا يك شب بستري دراتاق معمولي مبلغ ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰ريال مي باشد .
  • در صورت انتخاب اتاق خصوصي  بصورت يك قلوبا يك شب بستري مبلغ ۱۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال وبصورت دوقلو با يك شب بستري در اتاق  خصوصي مبلغ  ۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ريال  مي باشد.
  • درصورت انتخاب اتاق ديپلمات بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ ۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال مي باشد و بصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق ديپلمات ۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰ريال مي باشد.

شعبانی بیان داشت: اجرای طرح تحول نظام سلامت، انقلابی در مقوله سلامت است.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل، علی شعبانی در جلسه کارگروه پزشک خانواده طرح تحول نظام سلامت گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت از پانزدهم اردیبهشت ماه در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت آغاز شده است که مورد استقبال مردم قرارگرفته است

وی افزود: امروز شاهد توزیع عادلانه سلامت در شهرستان هستیم و برای این منظور زیر ساختهای جدیدی در قالب بسته‌های سلامت برای شهرستان تعریف شده و انگیزه و رغبت مردم برای مراجع به بیمارستانهای دولتی افزایش یافته چون از امکانات و خدمات درمانی خوبی برخوردار می‌شوند.

شعبانی با بیان اینکه با اجرای طرح سلامت یک انقلاب را در مقوله سلامت شاهد هستیم اظهار داشت: با اجرای این طرح از یک طرف خدمات بیمارستانها افزایش یافته و از طرفی هزینه مردمی و پرداخت از طرف مردم کاهش یافته است. که الحمدا… رضایت جمعی و مردمی را تا به حال به همراه داشته است.

شعبانی تصریح کرد: بر اساس این طرح هزینه درمان بیماران در بیمارستان های دولتی کاهش می یابد و سهم بیماران از هزینه های بستری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی به ۱۰ درصد کاهش یافته و ۹۰ درصد مابقی هزینه را دولت تقبل می کند.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل با اشاره به این که بیمارستان امام علی(ع) دراجرای طرح تحول نظام سلامت درزمینه انجام زایمان طبیعی اقدامات خوبی راصورت داده است بیان داشت: هزینه زایمان طبیعی در همه بیمارستان رایگان است وتاکنون حتی یک گزارش درخصوص زایمان از طریق سزارین گزارش نشده است.

وی افزود: این حق مردم است که از خدمات بهداشتی و درمانی قابل دسترس و عادلانه برخوردار باشند؛ مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که مردم از لحاظ سلامت باید در وضعیت قابل قبول باشند و بیمار و خانواده اش نباید دغدغه و رنجی، جز رنج بیماری داشته باشند.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: اطلاع‌رسانی به مردم نقش مهمی در پیشرفت طرح تحول سلامت خواهد داشت لذا از رسانه‌ها انتظار می‌رود که با آگاه‌سازی مردم، کارکردهای این طرح را به مردم بشناسانند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه از زمان آغاز اجرای طرح تحول سلامت روسای بیمارستان‌ها با جدیت کامل این طرح را دنبال می‌کنند و روند اجرای طرح بسیار مطلوب است لذا امیدواریم با تلاش بی‌وقفه مسئولین تحقق این مهم به نحو احسن صورت پذیرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي