مطالب پيشنهادي

زمان پایان کرونا مشخص شد

دسته بندي : اخبار,گوناگون
تاريخ : 7 مارس
بازديد : 182

رئیس اروپا در سازمان بهداشت جهانی، در خصوص زمان پایان همه گیری ویروس کرونا صحبت هایی به شرح زیر بیان کرد.

زمان پایان کرونا مشخص شد

زمان پایان کرونا مشخص شد, جدید 1400 -گهر

«هانس کلوگه» رئیس اروپا در سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مصاحبه با نشریه دی ولت آلمان گفت: تصور می کنم که همه گیری در اوایل سال ۲۰۲۲ پایان یابد.

کلوگه در ادامه افزود: این بدان معنا نیست که ویروس از بین رفته است. اما امیدواریم که تا آن زمان دیگر هیچ مداخله مختل کننده ای وجود نداشته باشد.

به گزارش رکنا، این مقام سازمان بهداشت جهانی در عین حال در مورد خطر جهش های کرونا هشدار داد و تاکید کرد که برخی از آنها بیش از ۵۰ درصد سریعتر گسترش می یابند و می توانند روند جدی بیماری را تحریک کنند.

به گفته وی اگر این روند با یک برنامه واکسیناسیون آهسته همزمان شود، ابتکار عمل از دست خواهد رفت و ویروس می تواند دست برتر را پیدا کند. از این رو اکنون وقت آن نیست که مردم اروپا آرام بنشینند و کاری نکنند.

مناقشات بر سر گذرنامه های واکسیناسیون

سازمان بهداشت جهانی پیش از این از مناقشاتی که بر سر گذرنامه های واکسیناسیون پیش بینی شده توسط کمیسیون اتحادیه اروپا وجود داشت، ابراز ناخرسندی کرده است. کلوگه با اشاره به این مسئله گفت برنامه واکسیناسیونی که برای تابستان اعلام شده احتمالاً اجتناب ناپذیر است، اما این توصیه ای از طرف سازمان بهداشت جهانی به شمار نمی رود.

این در حالی است که در خصوص موثر بودن واکسیناسیون سراسری نگرانی های جدی وجود دارد از جمله اینکه مشخص نیست مصونیت افراد واکسینه شده چه مدت دوام دارد، همچنین این که یک واکسن لزوماً از آلودگی افراد دیگر جلوگیری کند، قطعی نیست.

کمیسیون اروپا می خواهد پیش نویس قانون «گذرنامه سبز دیجیتال» را در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) ارائه دهد که در آن واکسیناسیون کرونا ، بیماری های مرتبط به آن و آزمایشات منفی ثبت می شود. هدف این کار یافتن روشی ایمن برای رفع محدودیت ها و سفر در اروپا است. در این روش باید الزامات فنی ظرف مدت سه ماه ایجاد شود تا افراد واکسینه شده در برابر کرونا بتوانند ایمن بودن خود را در اروپا به روشی ضد جعل اثبات کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي