روش کندن ناخن مصنوعی (سریع و آسان)

امروزه بسیاری از خانم ها به منظور زیباسازی ناخن هایشان از روش های مختلفی مثل کاشت ناخن، ژلیش و ناخن مصنوعی استفاده می کنند. به همین خاطر پیدا کردن روش کندن ناخن مصنوعی (سریع و آسان) جزو دغدغه‌های آنهاست. در ادامه مطلب دو روش کاربردی برای جدا کردن ناخن های مصنوعی به شما عزیزان معرفی می کنیم.

روش کندن ناخن مصنوعی (سریع و آسان)

 

روش کندن ناخن مصنوعی (سریع و آسان)

روش های کندن ناخن مصنوعی 

ما ۲ روش کاربردی را برای شما معرفی خواهیم کرد که هر دو آنها در جدا کردن ناخن مصنوعی بسیار موثر هستند و به طور کلی نمی توان گفت کدامیک بهترین گزینه است. شما با بررسی مواد مورد نیاز برای استفاده از هر روش و شیوه جدا کردن ناخن در هریک می توانید برحسب سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

استفاده از پنبه استونی و فویل برای برداشتن ناخن مصنوعی

همانطور که از تیتر نیز مشخص است در این روش از جدا کردن ناخن مصنوعی اصلی ترین لوازم مورد نیاز ما فویل نازک، پنبه و استون است.
در ادامه مراحل مختلف این روش را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

ابتدا ناخن مصنوعی را کوتاه کنید!

اصلی ترین هدف ما از کوتاه کردن ناخن ها، کاهش سطح و درنتیجه افزایش میزان نفوذ استون به ناخن مصنوعی است. این کار جدا شدن ناخن های مصنوعی را تسریع می بخشد. پس در اولین قدم طول ناخن ها رو کاهش دهید.

با استفاده از سوهان سطح ناخن را تراش دهید!

جالب است بدانید که حتی در ریمو ژلیش ناخن و کاشت ناخن نیز از سوهان برقی برای نازک کردن ناخن ها استفاده می شود. هرچند معمولا قیمت ریمو ژلیش ناخن در آرایشگاه بالاتر از هزینه ریمو آن در منزل است. به هر حال در این مرحله لازم است شما نیز با حرکت های جلو به عقب از سوهان استفاده کنید تا ناخن نازک تر شده و سریع تر کنده شود. این مرحله خود به تنهایی می تواند بهترین روش کندن ناخن مصنوعی نیز باشد.
  • روش کندن ناخن مصنوعی (سریع و آسان)

البته توجه داشته باشید که میزان سوهان کشیدن روی ناخن مصنوعی باید حساب شده باشد و با دقت فراوان انجام گیرد. در صورت بی توجهی به این مرحله ممکن است بخش هایی از ناخن طبیعی نیز به وسیله سوهان نازک شود. به همین دلیل استفاده از آموزش سوهان کشیدن ناخن در این مرحله می تواند به شما کمک کند.

فویل ها را آماده کنید!

پس از اینکه مراحل ابتدایی را انجام دادید برای اجرای بهترین روش کندن ناخن مصنوعی لازم است لوازم خود را نیز از پیش آماده کنید. برای این منظور فویل های آلومینیومی نازک را در ابعاد ۱۰.۵ در ۵.۱ سانتی متر ببرید. بهتر است یکی از فویل ها را دور ناخن خود پیجانده و از اندازه آن مطمئن شوید.

توپ های پنبه ای خود را آماده کرده و فویل را دور آن بپیچانید!

حالا که فویل ها آماده شده است می توانید پنبه آغشته به استون را نیز آماده کنید. در این مرحله گلوله های پنبه را به خوبی در استون بخیسانید البته نه به اندازه ای که از آن استون چکه کند. حالا می توانید این پنبه های استونی را روی ناخن خود قرار داده و فویل های آماده شده در مرحله قبلی را دور آن بپیچانید.
در این مرحله لازم است کل ناخن به خوبی با فویل آلومینیومی پوشانده شود. به همین دلیل لازم است در انتها گوشه فویل را فشار داده و محکم ببندید. به همین ترتیب همین تمام ناخن مصنوعی های خود را با فویل بپوشانید. البته برای فویل پیچ کردن ناخن های آخر ممکن است به کمک یکی از اعضای خانواده خود نیاز داشته باشید.

به مدت ۲۰ دقیقه صبر کرده و سپس از ناخن های مصنوعی خلاص شوید!

حالا حدود ۲۰ دقیقه خودتان را فیلم دیدن یا موزیک گوش دادن مشغول کنید تا استون به خوبی ناخن های مصنوعی را سست و شل کند. پس از گذشت این مدت می توانید به آرامی فویل روی ناخن را باز کرده و پنبه استونی را از روی آن بردارید.
حالا با فشار دست کمی کوتیکول را به عقب برانید تا ناخن مصنوعی به آسانی از روی ناخن طبیعی شما جدا شود. در این مرحله می تواند از پوشر نیز استفاده کنید. به همین راحتی بهترین روش کندن ناخن مصنوعی را خودتان نیز می توانید در منزل به کار بگیرید!

در انتها تکه های باقی مانده را نیز تمیز کنید!

پس از انجام این مراحل به احتمال زیاد مقداری از چسب ناخن مصنوعی هنوز روی ناخن طبیعی شما باقی خواهد ماند. برای از بین بردن این لکه ها می توانید به آرامی از سوهان استفاده کنید. در این مرحله بد نیست از مقداری لوسیون یا روغن های گیاهی مخصوص دست و صورت نیز استفاده کنید.

استفاده از استون برای برداشتن ناخن مصنوعی

در روش اول نیز از استون استفاده کردیم اما به طور کامل ناخن ها را در ظرف استون نخیساندیم. این بار در روش دیگری می خواهیم به صورت مستقیم از فواید استون برای جدا کردن ناخن مصنوعی استفاده کنیم. مراحل استفاده از این روش به ترتیب زیر است:

ناخن مصنوعی را حدالامکان کوتاه کرده و از سوهان استفاده کنید!

دو مرحله ابتدایی از این روش دقیقا مطابق روش اول است. پس اگر روش دوم را به عنوان بهترین روش کندن ناخن مصنوعی نیز انتخاب کنید باید ناخن ها را کاملا کوتاه کنید. سپس با استفاده از سوهان سطح آن را نیز نازک کنید. هدف از همه این مراحل افزایش تاثیر استون بر مواد ناخن مصنوعی است.

ظرف استون خود را پر کنید!

ابتدا یک ظرف شیشه ای انتخاب کنید که به قدری بزرگ باشد که انگشتانتان داخل آن قرار بگیرد. نصف ظرف تان را با استون خالص پر کنید. برای مثال اگر اندازه ظرف ۴۸۰ میلی لیتر یا دو پیمانه باشد باید ۲۴۰ میلی لیتر یا یک پیمانه استون در اختیار داشته باشید.
البته بهتر است تنها ظرف و استون را آماده کنید و بلافاصله پیش از قرار دادن ناخن ها در ظرف استون را در آن خالی کنید. زیرا با گذشت تنها چند دقیقه مقدار زیادی از استون شما از بین خواهد رفت.

یک ظرف بزرگ پر از آب داغ آماده کنید!

حالا که مطمئن شدید مقدار کافی استون در خانه دارید، مرحله بعدی از بهترین روش حذف ناخن مصنوعی را دنبال کنید. در این مرحله لازم است یک ظرف بزرگتر از ظرف مرحله پیشین را انتخاب کنید. به گونه ای ظرف استون مرحله پیشین در این ظرف قرار بگیرد.
سپس این ظرف بزرگتر را با آب داغ پر کنید. در واقع هدف ما از قرار دادن استون در آب داغ، گرم کردن آن و افزایش میزان تاثیرگذاری آن است. دقت داشته باشید که اندازه ظرف به گونه ای باشد که آب داغ از آن بیرون نریزد.

ناخن های خود را داخل حوض استون قرار داده و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید!

پس از اینکه ظرف را با آب داغ پر کردید، ظرف استون را نیز داخل آن قرار داده و آن را با استون خالص پر کنید. اگر نگران خشک شدن انگشتانتان با استون خالص هستید می توانید مقداری روغن کودک داخل ظرف بریزید.
توجه داشته باشید که ناخن ها باید تا قسمت بالایی کوتیکول داخل استون قرار بگیرد. حالا کافی است حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا مواد ناخن مصنوعی سست شده و چسب آن نیز شل شود.

استفاده از پوشر برای جدا کردن ناخن های مصنوعی!

حالا که ناخن هایتان شل شده است، می توانید با کمک پوشر یا فشار دست کوتیکول را کمی به عقب برانید. به همین راحتی ناخن مصنوعی جدا می شود. در انتها می توانید همانند قدم های ارائه شده در روش پیشین باقیمانده چسب ناخن را نیز با سوهان تمیز کنید.
کلام آخر
در این مطلب دو روش کندن ناخن مصنوعی شامل استفاده از استون با فویل و استفاده مستقیم از استون را برای شما شرح دادیم.
بهترین روش کندن ناخن طبیعی این دو مورد را شامل می شود اما روش های دیگری نیز وجود دارد که به علت خطر جدا کردن ناخن طبیعی همراه با ناخن مصنوعی هرگز پیشنهاد نمی شود.
البته باید توجه داشته باشید که هریک از این روش ها ریسک های بخصوص خود را دارند و بهترین گزینه استفاده از خدمات ترمیم ناخن در منزل است. برای دریافت این خدمات کافی است سفارش خود را در اسپارد ثبت کرده و بهترین خدمات را از متخصصین آرایش ناخن دریافت کنید!
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه