6 روش ساده برای درمان آکنه

دسته بندي : 💊 سلامت,پوست و مو
تاريخ : 10 بهمن

۶ روش ساده برای درمان آکنه

6 روش ساده برای درمان آکنه, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آکنه نه به نوجوانان و سن بلوغ محدود می‌شود و نه فقط روی صورت ظاهر می‌شود. درمان‌های طبیعی و دارویی برای درمان آکنه وجود دارد اما عواملی در محیط ما هستند که غفلت از آن‌ها موجب جوش می‌شود حتی اگر دارو و غذای خود را رعایت کنیم.

به گزارش گهر، Medical daily در گزارش اخیر خود به چند مورد از عوامل ایجاد آکنه اشاره کرده است:
رو بالشی: معمولاً فراموش می‌کنیم که باید زود به زود عوضشان کنیم. علاوه بر عوض کردن سعی کنید چند روز یکبار سطح بالش را تمیز کنید. آن را بغلتانید، محتویاتش را بیرون بریزید و تغییرش دهید و بدانید روبالش قدیمی به شستشوی بیشتری نیاز دارد.
گوشی تلفن: اغلب آن‌ها را به گونه و چانه خود می‌چسبانید و این کار وضع چربی‌هایی که تولید جوش می‌کنند را بدتر می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود که منافذ اجازه نفس کشیدن نداشته باشند و تکرار این حرکت موجب سایش پوست می‌شود. شستن منظم پوستتان چربی‌هایی را که ایجاد آکنه می‌کنند کم می‌کنند. می‌توانید از هندزفری که تماسی با گونه شما ندارد استفاده کنید.
از رابطه با شریک زندگی: این مورد که در ابتدا کمی عجیب غریب به نظر می‌رسد اصطلاحاً به آکنه شریکی معروف است و از مواد آرایشی بهداشتی چرب شریک زندگی‌تان ناشی می‌شود مثل ژل مو. استفاده از حوله یا روبالشی مشترک که خوب شسته نشده باشند اوضاع را بدتر می‌کند. استفاده از محصولات فاقد چربی و ضد جوش‌های سرسیاه و حوله شخصی ریسک این نوع از آکنه را کاهش می‌دهد.
هورمون‌ها: مواد سازنده هورمونی آکنه در زنان به ویژه زنان بالغ بسیار مهم است. استفاده از اسپیرونولاکتون راه وصل شدن آندروژن به غده‌های چرب یا تولید کننده‌های چربی را مسدود می‌کند. اما این کار نیاز به نظارت دقیق دارد و نباید در مورد زنانی استفاده شود که از بارداری پیشگیری می‌کنند.
کمبود هوا: اگر سیستم تصفیه هوای مناسبی در خانه‌تان نباشد خاک، کثیفی و باکتری هوا راکد مانده و مشکل پوستی شما را بدتر می‌کند. فیلتر شلنگ و لوله خانه هر نود روز یکبار می‌تواند به صاف کردن هوا و تنفس شما کمک کند.
لباس: کثیفی و باکتری‌های روی بدن شما به طور طبیعی هر روز ایجاد می‌شوند و به مواد تشکیل دهنده لباسی که می‌پوشید منتقل شده و در الیاف آن باقی می‌ماند. پس اگر مشکل جدی پوست دارید یا حتی پوستتان حساس است باید بیشتر از دیگران لباس‌هایتان را عوض کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي