Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

دسته بندي : سرگرمی,مطالب جالب
تاريخ : ۲۷ آبان
بازديد : 550

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

بانک ها در همه دنیا محلی برای رفت و آمد هستند و به عنوان نمادهای مالی یک کشور شناخته می شوند از این رو باید ساختمان های زیبایی داشته باشند تا چهره خوبی از آن ها در ذهن ها باقی بماند. در ادامه با ۵ بانک زیبا در دنیا آشنا می شویم که طبق نظر سنجی های مختلف انتخاب شده اند.

برج بانک چین

118 آشنایی با 5 بانک زیبا در دنیا

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

ساخت این برج در ۱۸ آوریل ۱۹۸۵ میلادی آغاز و در سال ۱۹۹۰ نیز به پایان رسید. این برج در ۱۷ می‌۱۹۹۰ نیز رسما افتتاح شد. ارتفاع این برج ۳۶۷٫۴ متر است. این برج بلندترین ساختمان هنگ‌کنگ و آسیا طی سال‌های ۱۹۸۹ میلادی تا ۱۹۹۲ بوده است. «برج بانک چین» اکنون چهارمین آسمان‌خراش مرتفع هنگ‌کنگ است.
بانک سرمایه‌گذاری اروپا

215 آشنایی با 5 بانک زیبا در دنیا

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

«بانک سرمایه‌گذاری اروپا» که به اختصار «BEI» خوانده می‌شود یک موسسه مالی است که در سال ۱۹۵۸ میلادی تاسیس شده است. از ویژگی‌های منحصربفرد ساختمان این بانک این است که همه دفاتر آن به شکل V ساخته شده و با شیشه به‌ همدیگر متصل شده‌اند. کارگزاران این بانک را اعضای اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهند. نکته مهم این است که نبایداین موسسه را با بانک مرکزی اروپا اشتباه گرفت.
برج ایسبانک

34 آشنایی با 5 بانک زیبا در دنیا

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

با ۱۸۱ متر ارتفاع، «برج ایسبانک» تا سال ۲۰۱۲ میلادی بلندترین ساختمان کشور ترکیه بوده است. معماران این ساختمان مهندسان Swanke Hayden بوده‌اند. بسیاری این برج را با آسمان‌خراش «ترامپ تاور» در نیویورک مقایسه می‌کنند. این برج ۵۲ طبقه اکنون چهارمین آسمان‌خراش مرتفع «ترکیه» و «بالکان» است. «ایسبانک» بین روزهای ۲۳ اوت تا ۲۶ می‌۲۰۰۰ میلادی آغاز به کار کرد.

بخوانید :   روش های سمپاشی درختان میوه + زمان سمپاشی

بانک مکواری

41 آشنایی با 5 بانک زیبا در دنیا

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

«مکواری» به‌عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌کننده خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری و مدیریت سرمایه‌گذاری در «استرالیا» شناخته می‌شود. این بانک در سال ۱۹۷۰ به‌عنوان شعبه‌ای از بانک بریتانیایی «هیل ساموئل» فعالیت خود را در شهر سیدنی، تنها با ۳ کارمند آغاز کرد و در سال ۱۹۸۵ میلادی از «هیل ساموئل» تفکیک و به عنوان دومین بانک خصوصی استرالیا، تحت نام بانک مکواری ثبت شد.

بانک توسعه اسلامی

51 آشنایی با 5 بانک زیبا در دنیا

آشنایی با ۵ بانک زیبا در دنیا

«بانک توسعه اسلامی» که به اختصار «ISD» خوانده می‌شود، یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیرعضو در تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۷۵ میلادی از سوی ۲۲ کشور اسلامی و با سرمایه اولیه ۷۵۵ میلیون دینار اسلامی تاسیس شد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي