مطالب پيشنهادي

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!

تاريخ : 20 آگوست
بازديد : 1852

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!

همانطور که می دانیم با ورود اپل به بازار، دنیای گوشی ها و تبلت ها مورد توجه بیشتری قرار گرفته و محبوب تر شده است. اپل در سال ۱۹۷۶ در شهر کالیفرنیا آمریکا به وسیله استیو جابز تآسیس شد. اسم اولیه آن اپل کامپیوتر بود، اما در سال ۲۰۰۷ به اپل تغییر پیدا کرد و در سپتامبر ۲۰۱۰ دارای ۴۶،۶۰۰ نفر کارمند تمام‌وقت و ۲،۸۰۰ کارمند پاره‌وقت بود و ۶۵،۲۳ میلیارد دلار فروش کرد.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهر

اکنون نیز با فروش گوشی های آیفون که محبوبیت زیادی در جهان دارند، سود بسیار بالایی را نصیب خود کرده است، اما حقایقی در مورد اپل به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان وجود دارد که شاید شما نمی دانید. ما در اینجا به ۵ مورد از این حقایق اشاره کرده ایم:

 نکته اول : لوگوی اولیه اپل به شکل کنونی نبوده است
در ابتدای تأسیس، لوگوی این کمپانی به شکل سیب گاز زده نبوده و نوشته ی “اپل کامپیوتر” در لوگویی متفاوت به کار رفته بوده است و در شکل زیر کاملا مشهود است که هیچ گونه وابستگی بین آن و لوگوی کنونی مشاهده نمی شود.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهر
نکته دوم: اپل بالاترین ارزش بازار سرمایه را در بین کمپانی های موجود در جهان دارد
اپل با داشتن ارزش ۵۶۸ بیلیون دلاری در بازار سرمایه  ، هر ذهنی را به خود درگیر می کند و  با این ارزش بازار در میان تمام کمپانی های موجود در جهان، در رتبه نخست قرار دارد. سردسته قبلی این مورد،  Exxon-Mobileبا ۴۰۰ بیلبون دلار ارزش بازار بوده است  و اکنون با وجود اپل در رتبه دوم قرار گرفته است.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهر
نکته سوم: اپل حق ثبت الگوی قفل گشای “slide-to-unlock” را دارد
این الگوی ساده که با لمس قفل گشای موجود بر روی نمایشگر موبایل  و کشیدن آن از چپ به راست اجرا می شود، صرفا توسط اپل استفاده می شود و شرکت دیگری حق استفاده از آن را بر روی محصولات خود ندارد. همین امر سبب شده است برندهای دیگر از الگوهای پیچیده و متنوع دیگری استفاده کنند. در سال ۲۰۱۲، سامسونگ به دلیل استفاده از این الگو در گوشی Galaxy Nexus violates خود مجبور به پرداخت جریمه و تغییر دادن الگوی قفل گشای گوشی خود شد.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهر
نکته چهارم:حقوق ۹۵۰۰۰ کارمند کارخانه اپل در چین از حقوق ۹ مدیر ارشد اجرایی این کمپانی کمتر است
بر طبق تحقیقی که از سوی موسسه سیاست اقتصادی صورت گرفته است، ۹ نفر مدیر ارشد شرکت اپل، حقوقی به مبلغ ۴۴۱ میلیون دلار دریافت می کنند که این مقدار حتی بیشتر از حقوق ۹۵۰۰۰ نفر کارمند کارخانه Foxconn است که محصولات اپل در انجا تولید می شود.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهر
نکته پنجم: حساب بانکی اپل از حساب خزانه ایالات متحده پرتر است
دولت ممکن است به چاپ پول بپردازد اما قطعا این قضیه روشن است که پولی که اپل در بانک دارد خیلی بیشتر از مبلغی است که در خزانه داری دولت ایالات متحده برای خرج کردن موجود است. در جولای ۲۰۱۱ که بحران اقتصادی ایالات متحده اعلام شد، اپل بالغ بر ۷۵ بیلیون دلار در بانک داشت در حالیکه در خزانه ایالات متحده تنها ۷۳٫۷۷ بیلیون دلار موجود بود.

۵ حقیقت جالب درباره شرکت اپل که نمی دانستید!, جدید 1400 -گهربه نظر شما دلیل اینهمه محبوبیت و قدرت کمپانی اپل چیست؟

منبع:phonearena

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي