30 ایرانی در دریا ناپدید شدند!

متاسفانه روز گذشته بر اثر برخورد دو کشتی 30 نفر از هموطنان ایرانی ناپدید شدند.

مفقود شدن 30 ایرانی در دریا

30 ایرانی در دریا ناپدید شدند!

بر اثر برخورد دو کشتي در آب‌هاي ساحل شرقي چين که ديشب اتفاق افتاد، در مجموع 32 نفر از خدمه کشتي شامل 30 ايراني و دو بنگلادشي ناپديد شدند.

مقامات چين روز يکشنبه اعلام کردند 32 نفر در پي برخورد دو کشتي ناپديد شدند. يکي از کشتي‌ها يک نفتکش است که بر اثر اين برخورد آتش گرفته است. وزارت حمل و نقل چين روز يکشنبه اعلام کرد بر اثر برخورد دو کشتي در آب‌هاي ساحل شرقي چين که ديشب اتفاق افتاد، در مجموع 32 نفر از خدمه کشتي شامل 30 ايراني و دو بنگلادشي ناپديد شدند.

بنا بر بيانيه وزارت حمل و نقل چين، در پي اين برخورد که شنبه حدود ساعت 20 به وقت محلي (12 به وقت گرينويچ) روي داد، يک تانکر حامل 136 هزار تن نفت تغليظ شده به طور کامل آتش گرفت و خدمه آن که 32 نفر شامل 30 ايراني و دو بنگلادشي بودند، ناپديد شدند. عمليات جستجو براي يافتن اين افراد آغاز شده است. وزارت حمل و نقل چين افزود دومين کشتي که يک کشتي باري چيني است متحمل خسارتي که امنيتش را به خطر بيندازد نشده است و خدمه آن نجات داده شدند.

وزارت حمل و نقل چين توضيح داد حدود ساعت يک روز يکشنبه به وقت گرينويچ، آتش سوزي در نفتکش که هنوز روي آب شناور بود، ادامه داشت و آثار نفت روي سطح آب قابل مشاهده بود. اين حادثه حدود 160 مايل دريايي (300 کيلومتري) شرق مصب رودخانه يانگ‌تسه در نزديکي شهر شانگهاي، در شرق چين روي داد. تصاوير منتشر شده در تلويزيون دولتي «سي سي تي وي» تصاوير نفتکش آتش گرفته را نشان داد.

وزارت حمل و نقل چين خاطر نشان کرد نفتکش سانچي Sanchi با پرچم پاناما و طول 274 متر براي شرکت ايراني «برايت شيپينگ» Bright Shipping کار مي کرد و به سمت کره جنوبي براي تحويل محموله خود در حرکت بود. دومين کشتي، يک کشتي باري چيني با پرچم هنگ کنگ حامل 64 هزار تن غلات بود که 21 نفر خدمه آن که همگي مليت چيني دارند، نجات داده شدند. مقامات دريايي چين هشت کشتي را براي عمليات جستجو و نجات به محل حادثه فرستادند و کره جنوبي نيز در اين عمليات شرکت دارد. کره جنوبي يک کشتي گارد ساحلي و يک هواپيما را به محل حادثه اعزام کرده است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه