دانلود فیلم خارجی رایگان

100 غول اقتصاد دنیا معرفی شدند+ عکس

دسته بندي : اقتصاد
تاريخ : 24 آوریل

دنیای اقتصاد – نشریه معتبر «فوربس» در تازه‌ترین گزارش خود، پرفروش‌ترین شرکت‌های جهان را معرفی کرد؛ بر اساس این گزارش نام ۳۰ شرکت آمریکایی در فهرست یکصد شرکت پرفروش دنیا قرار دارد. پس از آمریکا به ترتیب چین و ژاپن هر یک با ۸ شرکت، آلمان و فرانسه هر کدام با ۷ شرکت، انگلستان، برزیل، استرالیا و سوئیس هر کدام با ۵ شرکت، روسیه با ۴ شرکت، اسپانیا و کانادا با ۳ شرکت، هلند، ایتالیا و کره جنوبی با ۲ شرکت، هنگ کنگ، نروژ، بلژیک و عربستان سعودی با یک شرکت در این فهرست جای گرفته‌اند.


100 غول اقتصاد دنیا معرفی شدند+ عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

«آمریکا» یک سوم شرکت‌های پرفروش دنیا را در خود جای داده است
غول‌های اقتصادی دنیا به روایت «فوربس»

گروه بازرگانی – نشریه اقتصادی «فوربس» در تازه‌ترین گزارش خود، فهرست ۱۰۰ شرکت پرفروش جهان را معرفی کرده که بر این اساس، آمریکا با ۳۰ شرکت پرفروش یعنی یک سوم شرکت‌های پرفروش دنیا، در صدر کشورهای پیشرفته اقتصادی قرار دارد.
بر اساس گزارش اقتصادی «فوربس»، پس از آمریکا به ترتیب چین و ژاپن هر یک با ۸ شرکت، آلمان و فرانسه هر کدام با ۷ شرکت، انگلستان، برزیل، استرالیا و سوئیس هر کدام با ۵ شرکت، روسیه با ۴ شرکت، اسپانیا و کانادا با ۳ شرکت، هلند، ایتالیا و کره جنوبی با ۲ شرکت، هنگ کنگ، نروژ، بلژیک و عربستان سعودی با یک شرکت قرار دارند.
بر این اساس، شرکت «رویال داچ شل» با ۲/۴۷۰ میلیارد دلار فروش، در صدر شرکت‌های پرفروش جهان قرار دارد. این شرکت هلندی با ۵/۳۴۰ میلیارد دلار دارایی، سود ۹/۳۰ میلیارد دلاری برای خود رقم زده است.
بر اساس این گزارش که به بررسی وضعیت فروش غول‌های اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۲ می‌پردازد، پس از «رویال داچ شل»، شرکت فروشگاه‌های زنجیره ای «وال مارت» با ۴۴۷ میلیارد دلار فروش، در رتبه دوم شرکت‌های اقتصادی برتر جهان قرار می‌گیرد. این شرکت ۴/۱۹۳ میلیارد دلار دارایی دارد و تا ماه جاری میلادی، ۷/۱۵ میلیارد دلار سودآوری داشته است.اما دیگر شرکت آمریکایی «اکسون موبیل» با ۴۳۳/۵ میلیارد دلار فروش، سودآوری ۴۱/۱ میلیارد دلاری (معادل کل صادرات غیرنفتی ایران در سال ۹۰) و مجموع دارایی ۱/۳۳۱ میلیارد دلاری در رتبه سوم غول‌های اقتصادی جهان به لحاظ میزان فروش قرار دارد. بر اساس این گزارش، شرکت چینی «سینوپک – چاینا پترولیوم» با فروش ۴/۳۹۱ میلیارد دلاری، در رتبه چهارم شرکت‌های پرفروش جهان قرار دارد که این شرکت ۶/۱۱ میلیارد دلار سودآوری داشته و از دارایی ۸/۱۷۹ دلاری برخوردار است.
اما شرکت «بریتیش پترولیوم» از انگلستان نیز با ۵/۳۷۵ میلیارد دلار فروش در رتبه پنجم شرکت‌های پرفروش دنیا جای می‌گیرد. این شرکت ۵/۲۹۲ میلیارد دلار دارایی دارد و در سال ۲۰۱۲، ۷/۲۵ میلیارد دلار سودآوری داشته است.
رتبه ششم شرکت‌های جهان را نیز باید به شرکت چینی «پترو چاینا» با ۳۱۰ میلیارد دلار فروش اختصاص داد که در مجموع در سال‌جاری میلادی، ۶/۲۰ میلیارد دلار سودآوری داشته و ۷/۳۰۴ میلیارد دلار هم دارایی دارد.
پس از این شرکت، شرکت آمریکایی «شورون»، با ۳/۲۳۶ میلیارد دلار فروش، سودآوری ۹/۲۶ میلیارد دلاری و دارایی ۵/۲۰۹ میلیارد دلاری در رتبه هفتم شرکت‌های پرفروش جهان قرار می‌گیرد.اما شرکت‌های «سامسونگ» از کره جنوبی با ۹/۲۳۰ میلیارد فروش، شرکت تویوتا از ژاپن با ۵/۲۲۸ میلیارد دلار فروش و شرکت فولکس واگن از آمریکا با ۹/۲۲۱ میلیارد دلار فروش در رتبه‌های بعدی فهرست شرکت‌های پرفروش جهان جای می‌گیرند.
نمایی از دفتر مرکزی شرکت «پترو چاینا»

100 غول اقتصاد دنیا معرفی شدند+ عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر 

گردآوری: گروه خبر گــهــر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي