مطالب پيشنهادي

۱۰۰ سال حبس برای سارقان طلا ولی اختلاسگران …!

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : 8 سپتامبر
بازديد : 356

دادگاه برای سه مرد که نزدیک ۴٫۵ کیلو طلا در راه سنندج تهران از مرد طلا فروش دزدیده بودند ۱۰۰ سال حبس بریدند.

۱۰۰ سال حبس برای سارقان طلا 

 ۴ دزد خشن که برای سرقت چهارونیم کیلو طلا مردی را از سنندج تا تهران تعقیب کرده و او را ربودند، پس از محاکمه به اتهام آدم ربایی هر کدام از آنها به ۱۵سال حبس وهمچنین به اتهام آزار وشکنجه به ۱۰ سال حبس و۷۴ضربه شلاق محکوم شدند. این حکم از سوی قضات شعبه دوم دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد.

۱۰۰ سال حبس برای سارقان طلا ولی اختلاسگران …!, جدید 1400 -گهر

رسیدگی به این پرونده ازخرداد سال ٩۴ و به‌دنبال مراجعه صاحب یک طلافروشی در سنندج به پلیس آگاهی تهران شروع شد.

او در اظهاراتش به افسر پرونده گفت: ماهی یک ‌بار از سنندج چندین کیلو طلا به بازار تهران می‌آورم تا در بازار زرگران بفروشم. امروز درحالی‌که کیف حاوی چهارونیم کیلو طلا را به همراه داشتم، به تهران آمدم.اما به محض اینکه به تهران رسیدم، چهار مرد به من حمله و با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور کردند سوار ماشین آنها شوم. آنها در بین راه با شوکر و قمه مرا تهدید به مرگ کردند. سپس کیف حاوی طلا را دزدیدند و مرا در جاده مخصوص کرج از ماشین بیرون انداختند.

با توجه به گفته‌های شاکی، پلیس متوجه شد او احتمالاً توسط یک آشنا مورد سرقت قرار گرفته‌ و این دزدی از پیش طراحی‌ شده بود چرا که عاملان سرقت می‌دانستند این مرد با خودش طلا حمل می‌کرده‌ و از وزن طلا نیز باخبر بودند.

به‌دنبال اطلاعاتی که مرد طلافروش به پلیس داد، یکی از دزدان حرفه‌ای به‌نام فرید ردیابی و دستگیر شد.

متهم به محض دستگیری به سرقت طلاها اعتراف کرد و گفت: طراح اصلی این نقشه ایرج همشهری مرد شاکی است. او به ما گفت که این مرد با خودش طلا حمل می‌کند. وی به گفته خودش از مدت‌ها قبل مرد سنندجی را در شهرشان تحت نظر گرفته و می‌دانست که چه روزهایی برای فروش طلاهایش به تهران می‌آید.

ایرج خودش در این سرقت حضور نداشت چون می‌ترسید شناخته شود. در ادامه سه همدست فرید ردیابی و دستگیر شدند اما پلیس ردی از ایرج به دست نیاورد. فرید در بازجویی‌ها گفت: ایرج از ما خواست مرد طلافروش را از سنندج تعقیب و در تهران نقشه سرقت را اجرا کنیم.

او بلافاصله بعد از سرقت با ما قرار گذاشت و در مقابل پولی که به ما داد، همه طلاها را گرفت. اما من قبل از اینکه کیف حاوی طلاها را به او بدهم مقداری از طلاها را برای خودم برداشتم. درحالی‌که دو سال از سرقت چهارونیم کیلوگرم طلا از مرد سنندجی گذشته و نشانی از ایرج به دست نیامده بود، چهار متهم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کی‌خواه و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه رفتند.

در این جلسه فرید که سابقه‌ کیفری دارد، به‌عنوان متهم ردیف اول در جایگاه ایستاد و گفت: سرقت را قبول دارم. مقداری از طلاها را نیز که برای خودم برداشته بودم، به مادر و برادرزنم دادم.

متهم دیگر نیز گفت: قبول دارم در جریان سرقت همراه دوستانم بودم اما من مرد طلافروش را شکنجه نکردم و آسیبی به او نرساندم. من فقط در سرقت نقش داشتم و اتهام‌های دیگر را قبول نمی‌کنم. دو متهم دیگر نیز ابراز پشیمانی کردند و گفتند تحت‌ تأثیر حرف‌های ایرج وسوسه شدند تا نقشه سرقت را عملی کنند اما حالا هیچ ردی از وی ندارند و نمی‌دانند او به کجا گریخته است.

قضات شعبه هفتم در پایان جلسه هر کدام از متهمان را به خاطر آدم ربایی به ۱۵سال زندان و به خاطر آزار و شکنجه طلافروش سنندجی به ۱۰ سال زندان و ۷۴ضربه شلاق محکوم کردند. آنها همچنین به ردمال نیز محکوم شدند. این حکم با مهر تأیید قضات شعبه دوم دیوانعالی کشور روبه‌رو شد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي