10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

بیش از هر زمینه و رشته دیگری، تکنولوژی به خودش می بالد که منبع الهام و سرچشمه ابداعات و اختراعات فراوانی بوده و خواهد بود. البته می توان به راحتی فراموش کرد که به هر حال بسیاری از این ابداعات آشفته و سردرگم هستند و به ازای یک آیپاد، می توان حداقل یک دوجین ابزارهای پرتابل موسیقی و ساعت های مچی پخش آهنگ به درد نخور و شکست خورده را نام برد.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به ۱۰ گجت شگفت انگیز بپردازیم که به سادگی در زمان خودشان شکست خوردند. هر چند نمونه های آینده برخی از آنها به موفقیت رسید و شاید نیز در آینده برسند.

این یک صفحه کلید مجازی کامل است که می تواند بر روی هر سطحی به نمایش درآمده و لمس شود. گفته می شد کاربرد آن در اسمارت فون ها، تبلت ها، کامپیوترها و حتی تجهیزات پزشکی استریل خواهد بود.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

شاید گمان کنید فبلت ابزاری جدید و متعلق به سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ است. این فرانکنشتاین فناورانه که در سال ۲۰۰۱ به دنیای تکنولوژی معرفی شد، نتیجه ادغام کاربردهای یک لپ تاپ، تلفن همراه مجهز به اینترنت، دوربین عکاسی، صفحه لمسی و صفحه کلید لمسی بود.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

دستگاه بازی پین بال مجازی فیلیپس. در تصویر Paula van Meijl، یکی از کارمندان فیلیپس را می بینید که در حال تست کنسول پین بال مجازی حساس به لرزش این شرکت است.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

تلفن همراه؟ شما ترجیح می دهید موبایل تان را چگونه حمل کنید؟ در سال ۱۹۹۸ شرکت سواچ، Swatch Talk را به نمایش گذارد. این گجت یک تلفن بیسیم جاسازی شده درون ساعت بود.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

Microwave Bank یکی از کانسپت ها و طرح های اولیه صنایع NCR بود که به شما اجازه می داد از درون آشپزخانه و هنگام آماده سازی غذا، قبض های تان را بپردازید، نقل و انتقال پول را انجام دهید و اینترنت گردی کنید. همه این کارها درست از روی صفحه نمایش تعبیه شده در این جعبه گوشه آشپزخانه.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

عینک گوگل را فراموش کنید. Xybernaut یکی از گجت های روزآمد سال ۲۰۰۰ بود. این محصول همانند نسخه های مشابه امروزی اش با صدا کنترل می شد. اگر چه برای استفاده از آن باید یک گردن بند بادی را می پوشیدید.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

«سوئیسی ها تلفن-ساعت را ساختند؟ خب، ما از قدرت مهندسان آلمانی برای تولید تلفن-خودکار (PENPHONE) بهره خواهیم برد.» احتمالا این جمله ای است که گرهارد شرودر صدر اعظم آلمان هنگام دیدار از زیمنس در سال ۲۰۰۴ به زبان آورده باشد!

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

سامسونگ هم همچنین از قافله تلفن-ساعت ها عقب نبود. این SPH-S100 است که در CES 2001 رونمایی شد. شاید برای شرکت سواچ این کار سامسونگ چندان اهمیتی نداشته باشد، اما بعید نیست که بعضی رقبای سرسخت سامسونگ دست به کار خرید شرکت سوئیسی شوند تا بتوانند دادگاهی دیگر علیه سامسونگ ترتیب دهند!

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

MoneyClip شرکت اینتل دیتا که در سال ۱۹۹۷ معرفی شد، ایده ای شبیه به کیف پول گوگل یا همان گوگل والت خودمان داشت. البته با این تفاوت که برای نگهداری و انتقال اطلاعات از یک فلاپی دیسک 3.5 اینچ بهره می برد. این ابزار یک کارت خوان هوشمند بود که به بانک ها و مشتریان آنها اجازه می داد تا از جدیدترین تکنولوژی و بالاترین امنیت بانکداری بر روی یک فلاپی کوچک بهره ببرند.

10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!
NTT DoCoMo Inc به دنبال ساخت یک تلفن-ساعت ویژه بود که بتواند در صدر محصولات تاریخ ساز و تاثیر گذار قرن بایستد، اما… شما با انگشت کوچک تان حرف می زدید و صدا را از روی شست تان می شنیدید. برای پاسخ به تلفن بشکن می زدید و خلاصه تبدیل به موجودی شبیه به کاراگاه گجت می شدید.
10 گجت شگفت انگیز که شکست خوردند!

شما چه تکنولوژی هایی را سراغ دارید که به این شکل شکست خورده اند؟ یا اینکه پیش بینی می کنید کدام یک از تکنولوژی های امروزی، در آینده نزدیک به این لیست اضافه خواهند شد؟ و کدام یک در آینده موفق می شوند؟

گردآوری: گروه فناوری و اطلاعات گهر

منبع: برترینها

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه