10 عادت که منجر به استرس می شود

رهبری یک زندگی سالم مستلزم از بین بردن استرس از زندگی است. در حالیکه این کاملا ممکن است امکان پذیر باشد، به طور حتم  برخی از عادات وجود دارد که می تواند اجتناب شود، تا اطمینان حاصل شود و سطح تنش را تا حد زیادی از زندگی را کاهش دهد.

10 عادت که منجر به استرس می شود

10 مورد از عواملی که باعث استرس می شوند عبارتند از: 

1. کمبود خواب

خواب یک نیاز اساسی از بدن انسان است. در حالی که هر کس ممکن است با هشت ساعت خواب روزانه و عدم رعایت مناسب ساعت خواب منجر به ایجاد استرس در خود شود.

2. وعده های غذایی نامنظم

فرار کردن از وعده غذا یا غذا خوردن نامناسب منجر به پیچیدگی و تنگی خلق و خوی می شود. این نیز ممکن است توانایی مغز برای منطقی فکر کردن را کاهش دهد. در نتیجه یک فرد تحت استرس است.

3. ساعت های طولانی در محل کار

ساعات کار طولانی شما را در خود مجذوب  نگه می دارد . در حالی که کار بیش از حد از منجر به استرس و اضطراب غیر ضروری می شود.

4. عدم مراقبت از بدن

مراقبت از بدن، بهداشت شخصی و شخصیت کلی در رهبری یک زندگی سالم ضروری است. فقدان این باعث ناراحتی افرادی که در کنار شما هستند، میشود.

5. عدم برقراری ارتباط با دوستان

صحبت کردن به دوستان و حلق آویز کردن با آنها یک استرس وحشتناک یاخوردکننده بزرگ است.

6. خلق و خوی کوتاه

 

7. بحث با خانواده

دم مشکل را گرفتن در میان اعضای خانواده، بدترین علت شناخته شده استرس در آن خانواده است.

8. ورزش نکردن

ورزش تاسیسات یک ذهن سالم و بدن است. فقدان آن باعث انواع و اقسام مشکلات – ذهنی و جسمی می باشد. بدن که فاقد تمرین بدنی است باعث اختلال روانی می شود

9. صفر مدیتیشن

با کمک مدیتیشن، ذهن متمرکز باقی می ماند و کانال ،انرژی خود را بر روی افکار مثبت و سازنده ایجاد می کند. برای اطمینان از یک زندگی کم استرس، القاء عادت مراقبه، حتی اگر برای چند دقیقه در روز لازم است.

10. برای خود نبودن

بیش از حد در کار غوطه ور شدن و یا در زندگی دیگران نیز می تواند بسیار پر تنش باشد.

 

 

تهیه و ترجمه: گروه سلامت گهر

اختصاصی گهر

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه