دانلود فیلم خارجی رایگان

یک تحریم دیگر علیه ایران لغو شد

دسته بندي : بین الملل,⭐ اخبار
تاريخ : 8 فوریه

با گذشت بیش از یکسال از تحریم گاز ایران توسط ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، فرانسه پس از توافق ژنو اولین کشور اروپایی شد که با تعلیق تحریم گاز رسما مشتری گازهای ترش و سایر محصولات گازی پارس جنوبی شد.

یک تحریم دیگر علیه ایران لغو شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

با گذشت بیش از یکسال از تحریم صادرات گاز طبیعی و سایر محصولات گازی ایران توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فرانسه به عنوان نخستین کشور اروپایی تحریم گاز ایران را رسما لغو کرد.

شرکت ملی صادرات گاز ایران امروز با انتشار گزارشی، اعلام کرد: دور جدید مذاکرات گازی ایران با نمایندگان شرکت های فرانسوی به منظور صادرات گاز طبیعی آغاز شده است.

در این بیانیه تاکید شده است: در نشست مشترک مدیرعامل و مسئولان شرکت ملی صادرات گاز ایران با نمایندگان و مسئولان شرکت‌های فرانسوی درباره راهکارهای توسعه و همکاری‌های گازی از جمله صادرات گاز دیدار و گفتگو انجام شده است.

علاوه بر شرکت های فرانسوی، شرکت ملی صادرات گاز ایران با مسئولانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، عمان و پاکستان هم درباره وضعیت صادرات گاز طبیعی دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش مهر، دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه و شرکت ملی صادرات گاز ایران و شرکت GDF سوئز فرانسه هفته گذشته در تهران آغاز شده بود.

در لیست شرکت های فرانسوی مسافر تهران، در کنار توتال نام شرکت GDF سوئز فرانسه هم به چشم می خورد شرکتی که بزرگترین توزیع کننده گاز طبیعی در بین کل کشورهای اتحادیه اروپا است.

گزارش منتشر شده بر خروجی سایت GDF سوئز فرانسه حاکی از آن است که این شرکت فرانسوی در ۱۶ کشور جهان تاکنون ۳۴۴ مجوز اکتشاف و توسعه در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز دریافت کرده است ضمن انکه این شرکت اروپایی دومین شرکت واردکننده ال.ان.جی و بزرگترین توزیع کننده گاز در بین کشورهای اروپایی است.

تا پیش از تصویب طرح تحریم گاز ایران، شرکت استات اویل هیدروی نروژ به واسطه مشارکت در طرح توسعه فاز ۶ تا ۸ پارس جنوبی و از محل قراردادهای بیع متقابل روزانه اقدام به واردات چندین هزار تن گازمایع و برخی از برش‌های گاز از ایران می کرد.

اما با تصویب تحریم‌های جدید، این شرکت نفتی در صورت عدم واردات گاز مایع با زیان‌های هنگفت روبرو خواهد شد و از این رو، رایزنی‌هایی برای معافیت این شرکت نروژی از تحریم‌های جدید گازی ایران آغاز شده است.

 

منبع: مهر

یک تحریم دیگر علیه ایران لغو شد

تاريخ : 7 دسامبر

علی صالح آبادی با اشاره به مشکلاتی که پیش از این در عضویت بورس تهران در فدراسیون جهانی بورس های اوراق بهادار ISCQ وجود داشت، افزود: این مشکل با نگاه مثبتی که نسبت به ایران ایجاد شده رفع و روند عضویت تسریع شده است.

یک تحریم دیگر علیه ایران لغو شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

وی تصریح کرد: قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم مسوولان با عضویت در این فدراسیون به صورت کاملا سیاسی برخورد می کردند اما هم اکنون روند عضویت ایران در این فدراسیون تسریع شده است.

وی درباره عملکرد بورس و اوراق بهادار در دولت یازدهم، اظهارداشت: شاخص کل بورس و اوراق بهادار از روز مشخص شدن نتیجه انتخابات به پیشواز دولت یازدهم رفت و در سه روز متوالی پس از انتخابات نماگر بورس سه رکورد متوالی را به ثبت رساند و در ۱۰۰ روز پس از فعالیت دولت دماسنج بورس با ثبت ۲۲ رکورد بازدهی حدود ۴۰ درصد را برای سهامداران به همراه آورد.

وی ادامه داد: این تنها متغیر روبه جلوی بورس در ۱۰۰ روز فعالیت دولت نبود به طوری که ارزش بازار سرمایه هم به رکورد بی سابقه ای دست یافت و از ۲۵۸ هزار میلیارد تومان در روز شروع رسمی فعالیت کابینه دولت تا صدمین روز به ۳۹۷ هزار میلیارد تومان رسید و رشد۱۴۰ هزار میلیارد تومانی را تجربه کرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: از سوی دیگر ارزش بازار سرمایه هم که در ابتدای سال روی ۱۷۰ هزار میلیارد تومان بود با رشد ۲۲۶ هزار میلیارد تومانی به ۳۹۷ هزار میلیارد تومان طی این مدت رسیده است و این نشان از بازده ۱۲۵ درصدی آن دارد.

به گفته وی، البته دیگر متغیرها هم بر مدار صعودی قرار داشتند که در میان آنها باید به دفعات معاملات اشاره کرد برهمین اساس این متغیر از ابتدای سال به رقم ۹میلیون و ۵۰۰ هزار دفعه رسیده است.

وی تصریح کرد: این اتفاق در حالی روی داد که دفعات معاملات در مدت زمان مشابه سال گذشته رقمی بالغ بر ۲ میلیون و ۸۹۰ هزار دفعه را نشان می داد.

سخنگوی سازمان بورس واوراق بهادار درباره رشد سایر بورس ها نیز در این مدت، افزود: ارزش بازار فرابورس در این مدت به بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان رسیده و بنابر این در مجموع ارزش دو بازار بورس و فرابورس رقمی بالغ بر ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رانشان می دهد و این در حالی است که ارزش فرابورس در ابتدای سال جاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بود.

صالح آبادی تصریح کرد: تعداد دفعات معاملات در فرابورس هم از ۹۵۰ هزار دفعه به ۲٫۵ میلیون دفعه رسیده که این نشان از رشد ۳ برابری دفعات بورس دارد.

وی، دلایل رشد بورس را علاوه بر عوامل انتظاری ناشی از دلایل بنیادی نیز دانست و گفت: تنها دلیل رشد شاخص بورس و افزایش بازدهی سهامداران عوامل انتظاری بود چرا که این انتظارات بعداز انتخابات به سمت واقعی شدن حرکت می کند و براین اساس امیدواری ها هم در بازار سرمایه تقویت شده و همین موضوع رشد بورس را ادامه دار کرده است.

رییس سازمان بورس واوراق بهادار گفت: از سوی دیگر باتحقق توافق بزرگ در عرصه مسایل هسته ای متوجه می شویم که انتظارات سهامداران بدون دلیل هم نبوده و اثرات مثبتی را با کمرنگ شدن تحریم ها در آینده شاهد خواهیم بود.

صالح آبادی در پایان راه اندازی معاملات توافقی، راه اندازی معاملات گواهی و افزایش ساعات معاملات را از دیگر اتفاقات ۱۰۰روزه فعالیت بورس اعلام کرد.

 

منبع: ایرنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي