گوشی خود را به گلکسی S5 تبدیل کنید

ر زمان معرفی و عرضه گلکسی اس‌5 سامسونگ، مانور زیادی بر روی قابلیت‌های نرم‌افزاری این پرچمدار جدید سامسونگ داده شد. اما در صورتی که علاقه‌ای به خرید این گوشی هوشمند ندارید، روش‌هایی برای استفاده از قابلیت‌های جالب این گوشی هوشمند، بر روی دستگاه اندرویدی شما وجود دارد. در زیر به معرفی مختصر قابلیت‌ها و بیان برنامه‌های جایگزین با کارایی مشابه خواهیم پرداخت.

سنسور تشخیص میزان ضربان قلب

سنسور مشخص‌کننده تعداد ضربان قلب که در پشت گلکسی‌ اس5 سامسونگ قرار گرفته است، یکی از قابلیت‌ها مهم اس5 به شمار می‌آید. با بازکردن برنامه S Health و گذاشتن انگشت بر روی این سنسور، می‌توانید تعداد ضربان قلب در دقیقه را دریافت کنید.

گوشی خود را به گلکسی S5 تبدیل کنید

برنامه رایگانی که از سوی Runtastic منتشر شده نیز کارایی مشابهی دارد. Runtastic Heart Rate کاربر را قادر می‌سازد تا با بهره‌گیری از سنسور دوربین گوشی هوشمند خود بتواند تعداد ضربان قلب را اندازه‌گیری کند.

نکته جالب اینکه نتایج دریافتی، تفاوت زیادی با نتایج حاصل از استفاده از سنسور ضربان قلب اس 5 ندارند.

فوکوس انتخابی!

گلکسی‌ اس‌5 سامسونگ و M8 اچ‌تی‌سی، هر دو به قابلیت فوکوس مجدد بعد از گرفتن عکس‌ها مجهزند. M8 با استفاده از سنسور دوربین دوم موجود در پشت دستگاه، این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد اما در گلکسی اس5 این قابلیت به روش نرم‌افزاری محقق شده است.

گوشی خود را به گلکسی S5 تبدیل کنید

برنامه جدید Google Camera که به تازگی و برای اندرویدهای 4.4 به بالا عرضه شده، قابلیتی مشابه به نام Lens Blur را برای تنظیم میزان تاری پس زمینه عکس‌ها برای کاربر فراهم می‌کند.

حالت خصوصی و شخصی

از عکس‌های شخصی تا مستندات محرمانه، اکثر کاربران اطلاعات شخصی و مهمی در دستگاه‌های اندرویدی خود دارند. Private Mode در اس5 به کاربر این امکان را می‌دهد تا این محتوای شخصی را مخفی کند و تنها با غیرفعال کردن این حالت ( از طریق اسکن اثرانگشت یا وارد کردن گذرواژه یا پین) می‌توانید مجددا این محتویات را مشاهده کنید.

گوشی خود را به گلکسی S5 تبدیل کنید

App Lock برنامه رایگانی که در پلی‌استور گوگل موجود است، قابلیت‌هایی مشابه و دربرخی موارد برتر از حالت یادشده را به کاربر ارائه می دهد. می‌توانید گذرواژه‌ یا پینی را برای دسترسی به برنامه‌ای خاص، تغییر تنظیمات سیستم، حذف برنامه‌ها، پاسخگویی به تماس‌ها و دیگر موارد تعیین کنید.

می‌توانید محتویات گوشی را بسته به ساعت شبانه‌روز و یا حتی موقعیت مکانی گوشی قفل کنید. استفاده از این قابلیت در مواقعی که گوشی را در اختیار دیگران قرار می‌دهید بسیار مفید فایده است.

دسترسی کودکان به گوشی

Kids Mode، بر روی گلکسی‌ اس‌5 گوشی هوشمند شما را برای کودکان امن خواهد کرد. این برنامه به والدین این امکان را می‌دهد تا بتوانند دسترسی کودکان به برنامه‌ها یا محتوایی خاص را محدود کنند. این برنامه، رابط کاربری دستگاه را نیز به‌گونه‌ای که مورد پسند کودکان باشد تغییر می‌دهد و از نمایه‌ها و تم‌ها و پس‌زمینه‌های کودکانه استفاده خواهد کرد.

گوشی خود را به گلکسی S5 تبدیل کنید

والدین می‌توانند پروفایل محدود شده‌ای را بر روی تبلت‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید 4.3 یا بالاتر ایجاد کنند اما بر روی گوشی‌های هوشمند چنین قابلیتی به صورت پیش‌فرض وجود ندارد. با استفاده از Kids Mode، ساخت شرکت Zoodles می‌توانید قابلیتی مشابه قابلیت به کارگرفته شده در اس‌5 را تجربه کنید.

با بیش از 10 میلیون‌بار دانلود، این برنامه رایگان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کنترل کودکان شماست. علاوه بر فراهم کردن بازی‌های و محتویات رایگان که متناسب با سن کودکان تولید شده، می‌توانید پروفایل‌های مختلفی را برای محدود کردن دسترسی ایجاد کنید. این برنامه نیز رابط کاربری گوشی هوشمند شما را برای جذب مخاطبین بیشتر، تغییر می‌دهد.

منبع:ZOOMIT.COM

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه