گفتگوی جذاب و خواندنی با امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری بازیگر سینما و تلویزیون که سیمای زیبایی هم دارد در فیلمهای زیادی بازی کرده در ادامه گفتگویی خواندنی و جالب را با وی می خوانید

گفتگوی جذاب و خواندنی با امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری هنرمند دوست داشتنی کشورمان را با ایفای نقش های خوب در سینما و تلویزیون میشناسیم. این هنرمند محبوب در یک گفتگوی جذاب از زندگی شخصی و حرفه ای اش گفت و ناگفته هایی از دنیای مجازی را برای ما بیان کرد که در ادامه این گفتگو را می خوانید.امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری از بازیگران فعال در حوزه تلویزیون، سینما و تئاتر است که «پریا»، آخرین مجموعه نمایشی پخش شده اش از تلویزیون بود. یادداشت های یک زن خانه دار، هوش سیاه، عملیات 125، مختارنامه و ما چند نفر او ازجمله سریال هایی است که دلاوری در آنها به ایفای نقش پرداخته. او این روزها مشغول بازی در اپیزود «چهارگاه» از مجموعه «روزهای بهتر»به کارگردانی بیژن میرباقری برای شبکه یک سیماست. دلاوری از بازیگران و هنرمندان فعال در شبکه های مجازی است. با او گپی زدیم تا خود بیشتر از این فضا و حضورش بگوید.

تجربه حضورتان در فضای مجازی را چگونه توصیف می کنید؟

دوست داشتم اصلا این شبکه ها وجود نداشتند. علاقه چندانی به فضاهای مجازی ندارمو فعالیتم در اینستاگرام هم به صورت روزانه نیست.البته این شبکه ها فوایدی هم دارند، ولی شخصا علاقه ای ندارم. از طریق تلگرام نیز با دوستانخارج از کشور در ارتباط هستم. از طرفی در زمینه های کاری هم از این راه ارتباط برقرار می کنیم و فیلم نامه ها را راحت تر می فرستند.با این اوصاف سعی کرده ام چندان درگیر این مسائل نشوم.بسیاری از هنرمندان به دلیل مشکلاتی که از طرف برخی کاربران شبکه های اجتماعی برایشان پیش آمده، گله مندند.

آیا شما هم با این مشکلات مواجه شده اید؟

من تا به حال مشکل خاصی نداشته ام، اما دوستانی را دیده ام که دچار چنین مشکلاتی شده اند. البته حاشیه ای در زمینه کاری و زندگیمن نبوده تا بستری برای پیش آمدن مشکل به وجود بیاید. با این حال به این فکر می کردمکه صفحه ام را ببندم و دیگر هیچ فعالیتی نداشته باشم زیرا وابستگی چندانی به فضای مجازی ندارم.با توجه به این که می گویید وابستگی ندارید.

آیا این شبکه ها فوایدی را هم برای شما داشته اند؟

از طریق این شبکه ها می توان آثار تلویزیونی، سینمایی و تئاترها را تبلیغ کردمن نیز چنین استفاده ای می کنم. در کنار آن اگر گاهی تمایل داشته باشم حرف هایی را به مخاطبان بگویم، آن را از این طریق منتشر می کنم.

بازخورد مخاطبان در مورد فعالیت های شما در فضای مجازی چگونه است و بیشتر به چه موضوعاتی علاقه دارند؟

من سعی می کنم مطالب همگانی تری منتشر کنم و مخاطبان را خیلی وارد زندگیخصوصی خود نمی کنم. از تبلیغاتی که درباره مجموعه ها و آثار فرهنگی و فعالیت های خیریه منتشر می کنم، بازخوردهای خوبی می گیرم. بعضا پیش آمده مخاطبان این آثار را دیده و حتی نقد و تشکر کرده اند. اینها بازخوردهایی بوده که از فضای مجازی گرفته ام و در همین حد برایم کافی است.به ورود فضای مجازی به زندگی شخصی افراد اشاره کردید.

به نظر شما لزومی دارد که هنرمندان به این شکل فعالیت کنند و مخاطبان را در جریان مسائل زندگی شان قرار دهند؟

سطح شخصی بودن بسیار مهم است. به نظر من ورود به مسائل خانوادگی و خصوصی چندان لزومی ندارد. به طور کلی فضای مجازیدر صورت استفاده درست و کاربردی اش، مفید است. اما متاسفانه درصد بیشتری از افراد برعکس عمل می کنند. نمی خواهم به کاربران شبکه های اجتماعی توهین کنم، اما عموما این شبکه ها در دست نوجوانانی است که ناآگاهانه نظرات یا مطالبی را مطرح و به زندگی برخی افراد لطمه وارد می کنند در صورتی که می شود استفاده های بهتر و درست تری کرد.ویدئوها، نظرات و پست هایی می بینم

که با شوخی و گلایه می گویند قدیم هاخیلی بهتر بود، زیرا در کنار یکدیگر صحبت می کردیم و همدیگر را می دیدیم. در حالحاضر به این شکل نیست و در فضاهای مختلف کاری، دوستانه، خانوادگی و… هرکس یک گوشی در دست دارد و با آن مشغول است.
دیدن این تصاویر در چنین محیط هایی چنداندلچسب نیست؛ به همین دلیل سعی کرده ام به شبکه های اجتماعی وابسته نشوم و با وجود این، استفاده هایی از آن می کنم.

چقدر با مخاطبانتان در ارتباطید؟ پیش آمده وارد صفحه های مخاطبان شوید و ببینید چه کسانی هستند و چه مطالبی را منتشر می کنند؟

به صفحه های برخی از دوستان نزدیک و همکارانم سر می زنم، اما جواب نظرات مثبتیا منفی مخاطبان را نمی دهم. البته اگردوستی که می شناسم محبتی داشته باشد، سعی می کنم در صفحه خودش تشکری انجام دهم.در همین حد فعالیت می کنم ؛ زیرا معتقدم زمانی که انسان ها می توانندرودررو یکدیگر را ببینند یا با تلفن صحبت کنند و صدای هم را بشنوند، خیلی مفیدتر استکه این گونه ارتباط برقرار کنند. گاهی اوقات ممکن است در پیامک ها یا نظرات مکتوب، سوء تفاهم هایی برای دیگران پیش بیایدزیرا لحن انسان مشخص نیست. اما وقتی صحبت می کنیم، لحن کلام، کاملا حس و حال فرد را منتقل می کند.

کلام آخر؟

به نظرم اگر از شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی به طور صحیح استفاده شوداین استفاده بسیار مفید است؛ اما در 90 درصد مواقع استفاده درستی نمی شود و گاهی این فضاها به زندگی شخصی افراد بسیاری بویژه اشخاصشناخته شده مانند هنرمندان و ورزشکاران آسیبوارد می کند؛ تا جایی که این افراد از ارتباطشان با مخاطبان پشیمان می شوند. وضعیتی که در حال حاضر شاهد آن هستم، چندانمفید نیست و فوایدش از مضراتش بسیار کمتر است. ان شاءالله روزی استفاده از فضای مجازی بدرستی اتفاق بیفتد و از حضور در آن لذت ببریم.
در حال حاضر شبکه های اجتماعی به طور محدود در فعالیت های شغلی کمک می کننددر صورتی که در گذشته برای پیشنهادبازی تماس می گرفتند و بازیگران به دفترهایشان مراجعه می کردند. در همین رفت وآمدهاو صحبت ها بود که با فضا، کارگردان، تهیه کننده و عوامل کار آشنا می شدیم و فیلمنامه را حضوری تحویل می گرفتیم. یکی از محاسن فضای مجازی این است که در حال حاضر با توجه به کمبود وقت و ترافیک می توان براحتی فیلمنامه را از این طریق گرفت و آن را خواند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه