Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

کناره گیری ناگهانی مجری پرسشگر از برنامه “نگاه یک”

تاريخ : ۱۹ تیر
بازديد : 594

230906 708 کناره گیری ناگهانی مجری پرسشگر از برنامه نگاه یک

 

 

 

 

 

 

 

شب گذشته ، یکصد و پنجاهمین برنامه “نگاه یک” از شبکه اول سیما پخش شد و سید حسن صحت ، مجری این برنامه اعلام کرد که این ، آخرین اجرای او در “نگاه یک” خواهد بود و وعده داد که در انتهای برنامه درباره علت کنار رفتنش از این برنامه توضیح خواهد داد.

با این حال ، به محض این که گفت و گوی او با مهمان برنامه تمام شد ، تیتراژ برنامه بر روی صفحه تلویزیون حک شد و او تنها توانست به خداحافظی بپردازد و عملاً از ارائه هر گونه توضیحی بازماند.

به هر حال در نگاه یک ، ناگهان چه رخ داد که مجری پرسشگر آن بی مقدمه حذف شد ، سوالی است که باید آن را به انبوه پرسش های بی پاسخ رسانه ملی افزود و به عادت مألوف(!) از کنارش رد شد.

“نگاه یک” از سال ۱۳۸۷ به مجری گری سید حسن صحت ، هر شنبه بر روی آنتن شبکه یک سیما رفت و طی آن ، دهها مقام مسوول از دولت ، مجلس ، دستگاه قضا ، پلیس و … بر روی صندلی پاسخگویی نشستند و به سوالات بی تعارف صحت ، پاسخ دادند.

این برنامه از آن جهت ارجمند بود که در سیمای یک سو ، از معدود برنامه های پرسشگر بود که مسوولان را به طور جدی مورد سوال قرار می داد و در مقابل دوربین های پخش زنده ، آنها را به چالش می کشید.
البته باید گفت که این پرسشگری ، هرگز در حد ایده آل نبود چه آن که سخن گفتن با مسوولان ، آن هم در برنامه پخش زنده ، خط قرمزهای نوشته و نانوشته بسیاری دارد که خروجی کار را به شدت تحت الشعاع قرار می دهد و برنامه را از جذابیت آرمانی دور می کند و حتی گاه از حیز انتفاع ساقط می کند.

بخوانید :   عکسهای اکران مردمی فیلم عرق سرد در پردیس چارسو

با این حال ، صحت برغم فراز و فرودهایش در این ۱۵۰ برنامه و با توجه به محدودیت هایی که تقریباً همه بر آن واقفیم ، توانست کارنامه ای قابل قبول از خود به جای بگذارد، آن هم در زمانه ای که بسیاری از مجریان سیاسی سیما ، حد و شأن خود در برابر مسوولان مورد مصاحبه را تا اندازه پایه میکروفن پایین آورده و جز سر تکان دادن به نشانه تأیید و پرسش های کلیشه ای ، چیزی برای عرضه ندارند.

این نوشتار البته به معنای بی عیب و نقص بودن کار سیدحسن صحت نیست ولی انصاف آن است که از تلاشی که در طول این سال ها برای زنده نگه داشتن چراغ کم فروغ پرسش در سیما -برغم همه محدودیت ها- کرده است ، به نیکی یاد شود و از تبدیل “نگاه یک” به تریبون تک گویی مسوولان ، اظهار نگرانی گردد.

صدا و سیما ، برای این که زبان گویای مردم ایران شود ، راهی بسیار طولانی در پیش دارد ولی بدتر از طولانی بودن مسیر ، نشانه هایی است که حکایت از طی طریق معکوس دارد!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر گهر

 

منبع: عصر ایران

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي