نکات مهمی در انتخاب کفش برای شلوار کتان

همانطور که می دانید برای هر مدل و هر چنس شلواری باید کفش مناسب با آن را تهیه و استفاده کرد. گهر در این بخش نکات مهمی در انتخاب کفش برای شلوار کتان را شرح می دهد.

نکات مهمی در انتخاب کفش برای شلوار کتان

نکات مهمی در انتخاب کفش برای شلوار کتان

کفش کالج

این مدل کفش های پاشنه تخت را همه میشناسیم. کفش هایی که جنس رایج در آن ها چرم جیر است و به نپوشیدن جوراب به همراهشان معروف هستند. این کفش ها مناسب تیپ غیررسمی اند و باید کاراییشان برایتان مشخص شده باشد.

تیپ غیررسمی

برای این تیپ باید به دنبال شلوار کتان تنگ و چسبان باشید. رنگ در اینحا کاملا سلیقه ای است. یک تی شرت خوشرنگ انتخاب کرده و با شلوار  کتان پوشیده و سپس آن ها را با کفش کالج ست کنید. اگر از طرفداران تی شرت نیستید هیچ موردی ندارد. به جای آن از یک پیراهن دکمه دار زیبا استفاده کنید. خوبی این تیپ این است که هر وقت بخواهید می توانید ترکیب رنگ ها را تغییر داده و از تنوع لذت ببرید. ما رنگ های میانه مثل خاکستری و بژ را به شما پیشنهاد می کنیم.

طرح ها و مدل های مختلف را امتحان کنید. شلوار کتان پاچه کوتاه یا تنگ را امتحان کنید. در تابستان ها می توانید پاچه ها را بالا زده و از تیپتان به این شکل استفاده کنید.

تیپ هوشمندانه

اگر میان تیپ مجلسی و غیرمجلسی مانده اید و می خواهید تیپی هوشمندانه بزنید این دو آیتم عالی ترین ها هستند. شلوار رنگی و کفش کالج. فقط برای داشتن تیپ هوشمندانه باید حتما رنگ ها میانه و کاملا کلاسیک انتخاب شوند و دست شما به اندازه ی حالت قبل باز نیست.

برای این تیپ می توانید از یک کت تک یا بلیزر استفاده کرده و آن را با خاکستری شلوار رنگی‌تان ست کنید و در انتها یک کفش کالج سبک و نرم  وبدون طرح های زیاد استفاده کنید. اگر این تیپ خیلی از نظر شما سبک و بی روح است می توانید تیپی جالب تر و از طرفی تر و تمیز تر داشته باشید به دنبال تیپ های انگلیسی بروید. نمونه ای از آن ها پوشیدن یک پیراهن دکمه دار سفید به همراه شلوار رنگی کوتاه و چسبان است. می توانید روی آن بلیزر نیز بپوشید. در انتها بگویم که این تیپ ریش و مویی تراشیده و تمیز می طلبد.

کفش رسمی( Brogues)

کفش های رسمی با این نام تنها برای مجالس رسمی به کار نمی روند. می توانید از این کفش ها در تیپ های غیررسمی نیز استفاده کنید. جنس آن ها معمولا چرم است و مدل های طرح دار آن ها اخیرا خیلی مد شده است.

تیپ غیررسمی

برای تیپ غیررسمی شما مختارید پایتان را فراتر از قوانین مد بگذارید. البته این مورد در ارتباط با رنگ ها بیشتر صدق می کند. می توانید یک شلوار کتان با هر مدلی که دلتان می خواهد را با یک کفش رسمی طرح دار با رنگ قرمز یا قهوه ای ست کنید. رنگ شلوار و کفش کاملا در اختیار شماست.

در فصول سرد به دنبال شلوار رنگی های خیلی کوتاه یا چسبان و تنگ نباشید. چراکه هوای سرد از یک طرف و از طرفی مشکل انتخاب کفشی در خور آن خواهید داشت. در این حالت برای بالاپوش به دنبال بافت ها یا ژاکت های گرم زمستانه باشید و سعی کنید در رنگ و طرح آن ها را با شلوار و کفش خود ست کنید.

تیپ هوشمندانه

یک جفت کفش سنتی رسمی که فیت تنتان باشد و قهوه ای یا مشکی انتخاب شود به درد تیپ های رسمی و غیررسمی می خورد. می توانید به راحتی با انتخاب یک شلوار کتان با رنگ روشن و یک کت خوش دوخت با رنگی طوسی یا آبی به همراه کفش های رسمی(Brogues) تیپی فوق العاده هوشمندانه بسازید و اصلا هم به چشم نیاید که چقدر برای انتخاب این پوشاک وقت گذاشته اید. برای شکیل تر شدن تیپ می توانید از کراوات یا دستمال جیب استفاده کنید.

اگر هوا خیلی گرم است یا تیپ بالایی خیلی برای شما رسمیت دارد می توانید از یک شلوار رنگی مشکی به همراه یک پیراهن ساده یا طرح دار استفاده کنید. کفش های رسمی خود را به تن کرده و به یاد داشته باشید که این تیپ در حالتی خوب است که موی شما مرتب و تمیز باشد.

کتانی

این کفش ها از مواردی هستند که با اکثر تیپ ها ست می شوند. به هرحال اگر آن را به درستی با بقیه ی پوشاک ست کنید هم تیپ غیررسمی از آن در می آید و هم تیپی میان رسمی و غیررسمی.

تیپ غیررسمی

یک تیشرت می تواند بهترین انتخاب شما باشد. به همراه آن یک شلوار رنگی رنگ روشن بپوشید و در کنار این ها کتانی را نیز اضافه کنید. پاچه شلوار کتان را تاکرده و کفشتان را در رنگی تیره انتخاب کنید که واضح باشد و طرح آن به چشم بیاید. می توانید از شلوارهای تنگ و چسبان استفاده کنید.

تیپ هوشمندانه

در پست های اخیر هم به پوشیدن کتانی به همراه کت و شلوار اشاره کرده ایم. ولی شاید باورتان نشود که پوشیدن شلوار کتان و بافت به همراه کتانی چقدر می تواند زیبا باشد. تا جایی که می توانید رنگ بافت را روشن نگاه داشته و رنگ شلوار را به سمت تیره ببرید. کتانی ها را سفید انتخاب کنید و آن وقت است که تفاوت را در تیپتان احساس می کنید.

با چه شلواری چه کفشی بپوشیم؟

خوب اینم پستی در جواب چند نفر از دوستان که خواسته بودند در زمینه جور کردن کفش و دمپای شلوار پستی بذارم.

شلوار تنگ/چسبون/تایت/غواصی و….

این شلوار ها رو با کفش های عروسکی تخت یا پاشنه بلند یا صندل بپوشید. این شلوار برای پاهایخوش فرم  ساخته شده. اگر شکم بزرگ دارید اصلا از این نوع شلوار نپوشید… هر چقدر هم که مد باشه. اگر میان تنه چاقی دارید این شلوار رو فقط مجازید زمستون و با بوت بلند بپوشید که به هیکلتون تناسب می ده.

شلوار جین لوله تفنگی یا راسته

این شلوار رو با کفشهای پاشنه بلند ، تخت، کالج، صندل تخت یا بلند و کفشهای کتونی (ورزشی) ظریف بپوشید. کلا خیلی شلوار به درد بخوریه. با بیشتر کفشها جوره به جز صندلهای تخت یا کفشهای کتونی بزرگ ورزشی.

شلوار های دمپا گشاد جین نرم و تیره یا پارچه ای

این شلوار ها رو با کفش پاشنه بلند بپوشید و پاشنه رو به شکلی انتخاب کنید که دو سومش توسط پاچه شلوار پوشیده بشه. این کار قدتون رو بلند می کنه و پاهاتون رو کشیده و خوش فرم نشون می ده.

شلوار جین دمپا گشاد ضخیم و بلند

این شلوار ها رو با کفش های ورزشی جدی و  بزرگ بپوشید.

شلوار برمودا

این شلوار ها رو با کفشها و صندلهای پاشنه بلند بپوشید. اگر با کفش تخت بپوشید قد و طول پاهاتون کوتاه به نظر میاد.

شلوار پارچه ای راسته

این شلوار مناسب است برای کفشهای زنونه اداری پاشنه از کوتاه تا بلند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه