Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۹ آذر
بازديد : 716

کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

1391761181 f263affbba5fd2aecddb916720b5f7af xl کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر مصرف نمک در ایران سه برابر مورد نیاز است که می‌توانیم با بهبود صنعت غذایی، این مشکل را مرتفع کنیم.
دکتر رضا ملک‌زاده گفت: ۵۰ درصد از ایرانی‌ها در سن ۵۰ سالگی به فشار خون مبتلا می‌شوند که مهم‌ترین عامل در سکته قلبی به شمار می‌رود. وی گفت: در حال حاضر امید به زندگی در بدو تولد ۲۰ سال افزایش پیدا کرده در حالی که با کنترل عوامل محیطی می‌توان امید به زندگی را در بدو تولد به ۸۰ سال برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه زندگی ماشینی و کم شدن تحرک شهروندان سبب شده تا ۶۵ درصد از ایرانیان با چاقی یا اضافه وزن مواجه باشند، بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر ۸۵ درصد از علل مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده‌اند که سکته قلبی و نارسایی تنفسی را می‌توان از جمله این بیماری‌ها دانست.
وی همچنین گفت: استعداد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین مشکلی است که در ایران با آن مواجه هستیم، چرا که ۳۵ درصد از ایرانی‌ها با این مشکل مواجه هستند.

بخوانید :   علل و روش های درمان عفونت ادراری

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی را می‌توان با دارو، رژیم غذایی و ورزش کنترل کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي