کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی
کشف مهم‌ترین عامل در سکته قلبی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر مصرف نمک در ایران سه برابر مورد نیاز است که می‌توانیم با بهبود صنعت غذایی، این مشکل را مرتفع کنیم.
دکتر رضا ملک‌زاده گفت: ۵۰ درصد از ایرانی‌ها در سن ۵۰ سالگی به فشار خون مبتلا می‌شوند که مهم‌ترین عامل در سکته قلبی به شمار می‌رود. وی گفت: در حال حاضر امید به زندگی در بدو تولد ۲۰ سال افزایش پیدا کرده در حالی که با کنترل عوامل محیطی می‌توان امید به زندگی را در بدو تولد به ۸۰ سال برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه زندگی ماشینی و کم شدن تحرک شهروندان سبب شده تا ۶۵ درصد از ایرانیان با چاقی یا اضافه وزن مواجه باشند، بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر ۸۵ درصد از علل مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده‌اند که سکته قلبی و نارسایی تنفسی را می‌توان از جمله این بیماری‌ها دانست.
وی همچنین گفت: استعداد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین مشکلی است که در ایران با آن مواجه هستیم، چرا که ۳۵ درصد از ایرانی‌ها با این مشکل مواجه هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی را می‌توان با دارو، رژیم غذایی و ورزش کنترل کرد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه