کشتار بی رحمانه نهمین پلنگ ایرانی / عکس

تاريخ : 26 آذر

کیوان هوشمند با بیان این مطلب افزود: پس از کشته شدن ۳ قلاده پلنگ ایرانی در استهبان، خرم آباد و بافق در کمتر از ۱۵ روز، در کمال ناباوری از شهرستان تایباد در استان خراسان شمالی خبر می رسد یک قلاده پلنگ ماده توسط افراد محلی به طرز بی رحمانه ای کشته شده است.

به گفته وی، این ماده پلنگ نخست توسط سگ های گله تعقیب و گرفتار شده، سپس با رسیدن چهار نفر از چوپانان با ضربات متعدد چوپ و سنگ کشته می شود.

هوشمند اظهار كرد: در تصاویر دریافتی از لاشه این گونه حيواني ارزشمند کشور، کاملا مشخص است که جمجه و فک پایین پلنگ بر اثر ضربات اجسام سخت کاملا خرد شده است.

کشتار بی رحمانه نهمین پلنگ ایرانی / عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

محمد مظلوم پناه رئیس اداره محیط زیست شهرستان تایباد نیز در این باره گفته است: صبح روز پنجشنبه ۲۱ آذرماه يكی از همیاران محیط زیست از اهالی روستای “سوران” گزارشی از کشتار یک پلنگ توسط تعدادی از چوپانان روستا را به اداره محیط زیست ارائه کرد.

وی افزود: به دنبال این گزارش بلافاصله ضمن هماهنگی با مقام قضایی عازم روستای مذکور شده و با همکاری پاسگاه انتظامی “استای” ۴ نفر متهم در این رابطه شناسایی دستگیر و به پاسگاه منتقل شدند.

مظلوم پناه تصریح کرد: هر چهار نفر در مراحل نخست بازجویی منکر هرگونه اقدامی شده و نسبت به موضوع اظهار بی اطلاعی کردند اما  در ادامه بازجویی های تخصصی توسط نیروی انتظامی ۲ نفر از متهمان به کشتار یک پلنگ در ارتفاعات روستای سوران اعتراف و ۲ نفر دیگر نیز اظهار داشتند که در جریان حادثه نظاره گر بوده اند.

کشتار بی رحمانه نهمین پلنگ ایرانی / عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رییس اداره محیط زیست تایباد گفت: متهمان در جریان بازجویی ها اعتراف نکردند که پلنگ به دامهایشان حمله نکرده اما سگهای گله پلنگ را یافته و حیوان را تعقیب کرده اند.

به گفته وی، چوپانها اعتراف کردند که خود را به محل درگیری سگ ها با پلنگ رسانده و حیوان را با ضربات چوب دستی و سنگ از پای درآورده اند.

کشتار بی رحمانه نهمین پلنگ ایرانی / عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان تایباد اظهار كرد: هر ۴ متهم به همراه پرونده تخلف جهت رسیدگی به جرم، به دادگاه معرفی شده اند.

مظلوم پناه تصریح کرد: پس از اعلام مکان کشته شدن پلنگ در ارتفاعات توسط متهمان، عازم محل شده و پس از مدتی جستجو لاشه پلنگ را پیدا کردیم. شکستگی جمجمه و برخی اندام حیوان در اثر برخورد با اجسام سخت در بررسی اولیه لاشه به وضوح مشخص بود و خون زیادی از پلنگ رفته بود. لاشه این پلنگ جهت بررسی بیشتر به اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی منتقل شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي