دانلود فیلم خارجی رایگان

توصیه هایی برای کاهش وزن در یک ماه تا حدود 4 کیلو

تاريخ : 25 آوریل

همه کسانی که اضافه وزن دارند و قصد لاغری دارند می خواهند خیلی سریع به وزن موردنظرشان برسند. گهر در این بخش توصیه هایی برای کاهش وزن در یک ماه تا حدود ۴ کیلو را منتشر می کند.

توصیه هایی برای کاهش وزن در یک ماه تا حدود ۴ کیلو

توصیه هایی برای کاهش وزن در یک ماه تا حدود 4 کیلو, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یک برنامه یک ماهه برای کاهش وزن که معجزه می‌کند

هفته اول : شروع کردن مشکل ترین قسمت کار است

قبل از شروع پیاده روی حدود ۵ دقیقه نرمش کنید .برای اولین روز ( مثلا روز شنبه ) حدود ۵/۱ کیلو متر پیاده روی کافی است .روز بعد این مقدار را دوبرابر ویعنی به ۳ کیومتر برسانید .روزدوشنبه ۳ انتخاب دارید : یا به مدت ۴۰ دقیقه پیاده روی کنید و یا به مدت ۳۰ دقیقه با دستگاه ثابت تمرین کنید .همچنین شما می توانید با بستن یک ” گام شمار ” به پای خود ، به اندازه ۸ هزار قدم راه بروید.

روز سه شنبه باز هم ۳ کیلومتر راه بروید وروز چهار شنبه این مقدار را به ۵/۴ کیلومتر برسانید .روز پنجشنبه سه انتخاب دارید . یا به مدت ۴۵ دقیقه در فضای آزاد راه بروید و یا به مدت ۳۵ دقیقه با دستگاه ثابت پیاده روی کنید . سومین انتخاب شما این است که با پوشیدن” گام شمار “۹ اصلا مهم نیست که چقدر راه بروید ، فقط این کار را انجام دهید.

هفته دوم : به تدریج روی دور می افتید

ـ روز شنبه ۳ کیلومتر راه بروید و روز یکشنبه یکی از این سه گزینه را انتخاب کنید :

۱) ۳۰ دقیقه با سرعت راه بروید.

۲) با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت به مدت ۳۰ دقیقه راه بروید .

۳)با ” گام شمار ” ۱۰۵۰۰ قدم بردارید.

روز دو شنبه هم ۳ کیلومتر راه بروید وروزسه شنبه یکی از گزینه های روز دوشنبه قبل را انتخاب کنید . روزبعد یعنی روز چهار شنبه تقریبا ۶ کیلومتر راه بروید اما روز پنجشنبه باز هم سه انتخاب دارید : اول اینکه یک ساعت بیرون از منزل راه بروید . دومین انتخاب اینکه با یک گام شمار حدود ۱۱ هزار قدم بردارید و سوم اینکه ، با دستگاه ثابت به مدت ۴۵ دقیقه با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت راه بروید . روز جمعه باز هم مثل هفته گذشته با یک نفر همراه شوید و هر چقدر که دوست دارید پیاده روی کنید.

هفته سوم: فشار بیشتر میشود

به همین راحتی شما به هفته سوم پیاده روی رسیدید . فقط دو هفته تا پایان راه باقی مانده است . روز شنبه ۵/۴ کیلومتر پیاده روی کنید . روزیکشنبه به عنوان جایزه به شما استراحت می دهیم:

۱) باز ۵/۱ کیلومتر پیاده روی کنید .

۲) با گام شمار ۱۱ هزار قدم بردارید .

۳) روی دستگاه ثابت با سرعت ۷ کیلومتر در ساعت حدود ۳۰ دقیقه راه بروید.

سه شنبه ۳ کیلومتر راه بروید و چهارشنبه یکی از فعالیت های روز دوشنبه را تکرار کنید .روز بعد هم( یعنی پنجشنبه )۶ کیلومترپیاده روی کنید .روز جمعه هم جمعی از دوستانتان را دعوت کنید تا با هم به پیاده روی بروید تا آنها هم برای انجام این برنامه ۴ هفته ای ترغیب شوند.

هفته چهارم : فقط یک هفته تا موفقیت

بهتر است روز دوشنبه را با سختی آغاز کنید وحدود ۶ کیلومتر پیاده روی کنید . در عوض ، روز یکشنبه ، سه انتخاب دارید :

۱) فقط ۵/۴ کیلومتر پیاده راه بروید .

۲) با دستگاه ثابت حدود ۵/۴ کیلومتر با سرعت ۷ کیلومتر در ساعت راه بروید .

۳) ۱۱۵۰۰ قدم با ” گام شمار ” بردارید. روز دوشنبه ۳ کیلومتر وروز سه شنبه ۵/۴ کیلومتر .

ـ این مقدار را در روز چهار شنبه به ۶ کیلومتر برسانید و روز پنجشنبه باز هم سه انتخاب دارید :

۱) یک ساعت پیاده روی در فضای باز ،

۲) ۴۵ دقیقه پیاده روی بر روی دستگاه ثابت ،

۳) تعداد گام هایتان را با گام شمار به ۱۲ هزار برسانید . روز جمعه نیز به عنوان پاداش استراحت کنید . شما موفق شدید این یک ماه را پشت سر بگذارید . اگر می خواهید وزنی که با این روش از دست داده اید ، دوباره باز نگردد و یا بیشتر وزن کم کنید ، پیاده روی را ادامه دهید . در مجموع به ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز ، نه تنها به حفظ وزنتان کمک می کند ، بلکه فواید بی شماری برای سلامتی شما دارد.

توصیه هایی برای کاهش وزن ۴ کیلو در یک ماه

۱-اگر از خانه تا محل کارتان بیش از ۲۰ دقیقه راه نیست، این مسیر را حداقل ۲۰ روز پیاده بروید و برگردید.

۲-اگر فاصله منزل تا محل کارتان زیاد است، حداقل ۳ هفته تا حوالی محل کار را با تاکسی، اتوبوس یا مترو بروید و حدود ۲۰-۱۵ دقیقه از مسیر را پیاده طی کنید.

۳-صبحانه حدود یک کف دست نان سبوس‌دار و یک تکه پنیر کم‌نمک و کم‌چرب یا یک لیوان شیر کم‌چرب و ۲ خرما یا فقط یک تخم‌مرغ آبپز میل کنید.

۴- یک میوه به عنوان میان‌وعده صبح انتخاب کنید. اگر این میوه سیب بوده، بهتر است آن را با پوست بخورید تا فیبر بیشتری دریافت کنید. اگر صبحانه شیر نخورده‌اید، می‌توانید یک لیوان شیر کم‌چرب با نصف بیسکویت سبوس‌دار هم میل کنید.

۵- قبل از اینکه ناهار بخورید، یک لیوان سبزیجات بخارپز (مانند هویج، کلم بروکلی و لوبیا سبز) یا ۲ لیوان سالاد سبزی‌های خام (مانند کاهو، کلم، خیار، گوجه‌فرنگی، هویج، جعفری و گشنیز) به همراه کمی آبلیمو و یک قاشق مرباخوری روغن زیتون میل کنید.

۶- حدود ۸-۶ قاشق غذاخوری برنج یا دو کف دست نان سبوس‌دار یا یک لیوان ماکارونی پخته برای ناهارتان کافی است.

۷- به عنوان خورش در وعده ناهار می‌توانید انواع گوشت‌های کم‌چرب را به اندازه ۲۵۰-۲۰۰ گرم انتخاب کنید؛ مثلا سینه مرغ، گوشت گوساله، گوشت بوقلمون، گوشت شترمرغ یا حتی ماهی و میگو.

۸- انواع خوراک‌ها و خورش‌های سنتی مانند قیمه، قورمه سبزی، کرفس یا بادمجان هم به شرطی که خیلی پرچرب نباشند، می‌توانند به اندازه یک پیاله در وعده ناهار به جای گوشت خالص گنجانده شوند.

۹- بهتر است تا می‌توانید در این رژیم یک‌ماهه، از غذاهای آبپز یا بخارپز استفاده کنید. مثلا گوشت‌ها را به جای سرخ کردن، با آب یا بخار آب بپزید یا ماهی و میگو را به جای سرخ کردن، روی برنج در حال دم بگذارید تا پخته شود.

۱۰-به مدت ۱ ماه دور مصرف غذاهای سرخ‌کردنی مانند سیب‌زمینی سرخ‌کرده، مرغ و ماهی سوخاری یا حتی ته‌دیگ‌ را خط بکشید.

۱۱- تغذیه سالم، شرط داشتن زندگی سالم است. پس باید نه تنها در طول دوران رژیم، بلکه در تمام سال، آب ساده یا دوغ کم‌نمک را جایگزین نوشیدنی‌های شیرین و نوشابه‌های گازدار کنید.

۱۲- به‌عنوان عصرانه می‌توانید یک لیوان شیر کم‌چرب و ۲ خرما یا یک بیسکویت سبوس‌دار یا یک پیاله ماست کم‌چرب با تکه‌های میوه یا دو میوه متوسط میل کنید. چای، قهوه یا نسکافه به همراه ۲ بیسکویت سبوس‌دار هم می‌تواند برای عصرانه مناسب باشد.

۱۳- در تمام طول مدت این رژیم، مصرف گوجه‌فرنگی، خیار، کاهو، چای و قهوه تلخ به میزان دلخواه، آزاد است. این خوراکی‌های کم یا بدون کالری می‌توانند جلوی اشتها یا وسوسه به خوردن تنقلات پرکالری را بگیرند.

۱۴-در طول مدت رژیم می‌توانید به جای قند یا شکر، ۳-۲ توت خشک یا کشمش بخورید.

۱۵-قید رفتن به رستوران و خوردن فست‌فودهای چرب و پرکالری و سرشار از سس و پنیر پیتزا را بزنید. برای اینکه در محل کارتان وسوسه نشوید غذا از بیرون سفارش دهید،‌ هر شب مقداری غذای خانگی برای ناهار فردای خود کنار بگذارید.

۱۶-به جای خوردن کیک و کلوچه در محل کار،‌ چند میوه یا سبزی کم‌کالری با خود داشته باشید.

۱۷-غذایی ساده و سبک را برای شام انتخاب کنید. یک بشقاب سالاد سبزی‌های مختلف که با یک پیاله ماست کم‌چرب مخلوط شده است با یک برش کوچک نان سبوس‌دار و کمی خورش یا گوشت بخارپز، می‌تواند برای شام مناسب باشد. نان و پنیر و گردو یا یک لیوان شیر کم‌چرب و ۴ خرما هم شام کاملی محسوب می‌شود.

۱۸-بهتر است شام را حدود ساعت ۸ شب میل کنید.

۱۹-در صورت امکان، حدود یک ساعت بعد از شام برای پیاده‌روی سبک با اعضای خانواده‌ به نزدیک‌ترین پارک محل سکونتتان بروید.

۲۰-در صورت احساس گرسنگی، حدود یک ساعت قبل از خواب یک میوه یا نصف لیوان شیر کم‌چرب ولرم یا نصف پیمانه ماست کم‌چرب میل کنید.

۲۱-حداقل روزی ۸-۷ ساعت بخوابید. احساس خستگی و خواب‌آلودگی می‌تواند شما را به سمت خوردن خوراکی‌های چرب و پرکالری بکشاند.

۲۲-هر ۳-۲ روز یکبار می‌توانید یک بستنی خامه‌ای کوچک را هم به عنوان عصرانه در برنامه غذایی‌تان داشته باشید.

۲۳-در مصرف چربی‌های آشکار مانند انواع روغن، حد اعتدال را رعایت کنید. همه روغن‌ها انرژی یکسانی دارند و دلیل اینکه متخصصان تغذیه مصرف روغن‌های مایع را نسبت به جامد توصیه می‌کنند، اثر سلامت‌بخشی متفاوت آنهاست. پس چه یک قاشق روغن زیتون بخورید و چه یک قاشق روغن حیوانی، کالری دریافتی‌تان تفاوتی نخواهد کرد.

۲۴-در صورت امکان، روزی ۱۵ دقیقه ورزش کنید. ورزش به هر نوع فعالیتی گفته می‌شود که ضربان قلب و تنفس را بالا ببرد تا جایی که بعد از متوقف کردن آن به نفس نفس بیفتید و نتوانید درست صحبت کنید بنابراین پیاده‌روی و خرید و کار خانه ورزش‌ محسوب نمی‌شوند.

۲۵-همه افراد، چه آنهایی که رژیم دارند و چه آنهایی که ندارند، باید حداقل روزی ۱۵۰ گرم قند به بدنشان برسانند تا بدن برای به دست آوردن انرژی‌ آن را بسوزاند. اگر این مقدار قند در بدن وجود نداشته باشد، شروع می‌کند به تامین انرژی‌ از منبع دیگری مانند عضلات. میوه‌ها، خرما،‌ عسل، توت خشک، انجیر خشک، کشمش و مویز قندهای مفیدی دارند و می‌توانید آنها را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي