دانلود فیلم خارجی رایگان

کامپیوترهای نیروی دریایی آمریکا توسط ایران هک شد!

دسته بندي : سیاست,⭐ اخبار
تاريخ : 29 سپتامبر
کامپیوترهای نیروی دریایی آمریکا توسط ایران هک شد!, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
به گزارش بی بی سی،روز شنبه (۲۸ سپتامبر – ششم مهر) رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های رسمی این کشور که نام آنها فاش نشده نوشتند که این حمله‌های سایبری اثبات می‌کند که توان ایران برای حضور در جنگ‌های مجازی فراتر از آن است که پیش‌تر تصور می‌شد.

ایران هنوز واکنشی به این ادعای مقام‌های آمریکایی نشان نداده است اما پیش‌تر ادعاهایی از این قبیل را رد کرده است.

نشریه آمریکایی کلیک وال استریت ژورنال درباره این حمله نوشته است: “این عبور از فیلترهای حفاظتی و ورود به سیستم های کامپیوتری نیروی دریایی، مهمترین حمله سایبری ایران تاکنون علیه آمریکا است.”

با این حال، مقام‌های آمریکایی می‌گویند هکرها تنها توانسته اند به سیستم‌های کامپیوتری غیرمحرمانه وارد شوند و بعد از ورود به این سیستم‌ها تنها توانسته‌اند به بخشی از اطلاعات معمولی دسترسی پیدا کنند”. آنها می‌گویند از این بابت نگرانی امنیتی و اطلاعاتی وجود ندارد.

پس از افشای حمله ویروس استاکس‌نت به تاسیسات هسته ای ایران و ایجاد اختلال و تاخیر در سیستم‌های کامپیوتری ایران، بسیاری از کارشناسان استاکس نت را به عنوان نخستین سلاح سایبری به کار گرفته شده علیه یک دولت و کشور معرفی کردند.

در ماههای اخیر هم چند بانک و موسسه مالی آمریکایی ادعا کردند که وبسایت‌های آنها مورد حمله هکرهایی قرار گرفته که با ایران مرتبط بوده‌اند. چند شرکت نفتی در کشورهای حوزه خلیج فارس هم در ادعاهایی مشابه از مورد حمله سایبری قرار گرفتن خبر دادند

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي