کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی! /عکس

تاريخ : 30 ژوئن

کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی! /عکس

درخشش ۷ میلیون تومانی در چشم خانم های خاص

کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی! /عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی!

جراحی کاشت نگین در چشم یکی از جدیدترین جراحی های زیبایی است که تاکنون تنها روی چشم های افراد خاص در تهران انجام شده است

 دیگر برق چشم و برق دندان یادآور شخصیت های بدجنس کارتون های دوران کودکی نیست برقی که نشانه یک کلک یا حقه پنهانی باشد امروز این برق مفهوم دیگری دارد و به معنی ثروتمند بودن فرد است و نشانی زیبا اواخر سال گذشته بود که یکی از خبرگزاری ها گزارشی جالب درباره کاشت نگین در چشم؛ در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران منتشر کرد. این موضوع هم به لحاظ حساس بودن چشم و هم هزینه های این کار به نوعی اقدامی خاص برای دستیابی به زیبایی بیشتر محسوب می شود. این گزارش تلاشی است برای ارائه اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت نگین در چشم.

کشف نام کلینیک

 یکی از هیجان انگیزترین فعالیت های ممن در حرفه خبرنگاری جست و جو برای حل معماهاست. معمای این گزارش یافتن کلینیکی بود که جراحی کاشت نگین در آنجا انجام می شود. پیگیری منبع خبر و گفت و گو با آدم های فعال در حوزه زیبایی ما را به کلینیک موردنظر رساند. البته ما هم به دلایلی نمی توانیم اسم این کلینیک را فاش کنیم. حتی ذکر نام تنها جراحی که در ایران کاشت نگین انجام می دهد در حال حاضر غیرممکن است؛ چون او شخصیت شناخته شده و به اصطلاح در چشمی است در حد درخشش نگین در چشم!

سایر پزشکان چه می گویند؟

 مجله خبری لحظه نما:بیشتر پزشکان تخصصی در حوزه چشم می گویند این عمل از طرف FDA تایید نشده است. نکته جالب توجه این است که خود پزشکان این کلینیک هم این عمل را تایید نمی کنند. درباره این گزارش تنها یکی از پزشکان خارج از کلینیک موردنظر حاضر به همکاری شد. دکتر عباد هادیان چشم پزشک عمومی در مورد کاشت این نگین ها حرف های جالبی دارد که در ادامه می خوانید .

پرسه در کلینیک کاشت نگین

 خیلی عادی انگار قرار است دوباره سرماخوردگی سؤال بپرسم. وارد کلینیک موردنظر شدیم. هدف مشخص بود گفت و گو با جراح سرشناس که کاشت نگین را در این کلینیک انجام می دهد اما درهای زیادی تا رسیدن به او وجود دارد و از این گذشته او حاضر به گفت و گو در این زمینه نیست. تنها نقل قول مربوط به جراحی کاشت نگین، جمله ای است که منشی اقای دکتر می گوید: خود دکتر هم اعتقادی به این جراحی ندارد ولی فقط به خاطر اصرار مراجعه کننده های خاص چند بار این جراحی را انجام داده است. تلاش برای گفت و گو با سایر پزشکان کلینیک برای سر در آوردن از ماجرای کاشت نگین در چشم ادامه دارد ولی به شکل عجیبی، هر پزشکی که قول گفت و گو می دهد در تماس مجدد از این کار منصرف می شود! در نهایت یکی از پرستاران این کلینیک حاضر می شود امکان گفت و گو با افرادی را که کاشت نگین برای شان انجام شده فراهم کند. تاکنون ۵ نفر در این کلینیک عمل کاشت نگین در چشم را انجام داده اند. این بار همه چیز به همکاری آن ها بستگی دارد که متاسفانه هیچ یک از این آدم ها حاضر نیستند درباره نگینی که در چشم شان کاشته شده حرف بزنند!

نگین از چه جنسی است؟

نگین چشم یک فلز خنثی از جنس پلاتین است که حساسیتی در چشم به وجود نمی آورد. مانند پلاتین هایی که در پا یا دست قرار می دهند و هیچ واکنشی در بدن ایجاد نمی کند. اندازه این نگین ۳ تا ۵/۳ میل یمتر است که در اشکال مختلف قلب و ستاره و … وجود دارد. قیمت این عمل با نگین ۷ میلیون تومان است. در ایران تعداد محدودی این عمل را انجام داده اند. از این تعداد ۲ نفر دچار مشکل شدند که در اثر التهابات ملتحمه شدید و تحریک چشمی مجبور شدند نگین را از چشم خارج کنند در این شرایط اگر نگین در چشم می ماند و التهابات ادامه داشت منجر به از دست دادن چشم می شد.

کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی! /عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

کاشت نگین در چشم دختران میلیاردر تهرانی!

خطرناک و پرریسک

 این عمل با اینکه در شرایط استریل اتفاق می افتد هیچ تأثیری روی دید ندارد و فلزی که استفاده می شود خنثی است اما در هر صورت شکافی که روی پرده ملتحمه ایجاد می شود دارای رگ های خونی ریز است و ممکن است همین شکاف آسیب شدیدی به چشم برساند. استفاده از نگین های تزئینی مخصوصا در چشم که حساس ترین عضو بدن به شمار می آید کار پر ریسکی است و توصیه نمی شود.

آیا این عمل عوارض دارد؟

 همان طور که گفته شد پس از عمل چشم دچار التهاب و قرمزی می شود اگر این التهاب فقط مربوط به اتلهاب پرده ملتحمه باشد با دارو قطره درمان می شود. اما اگر التهاب پرده سلبیه باشد باید خیلی سریع نگین از چشم خارج شود چون این التهاب باعث می شود که به بافت های اطراف صدمه بزند و حتی منجر به از دست دادن چشم شود ولی چون این نگین توسط یک غشای شفاف و باریک پوشانده می شود از لحاظ آلودگی و میکروب در امان است. در اینجا باید بگوییم که این نگین هیچ خللی در دید ایجاد نمی کند و هیچ وقت احساس نمی کنید که یک جسم خارجی در چشم وجود دارد.

این جراحی چگونه انجام می شود؟

این عمل مانند عمل لیزیک انجام می شود به این صورت که چشم بیمار یک قطره چشمی استریل (قطره بی حس کننده) بی حس می شود و در زیر میکروسکوپ قرار می گیرند که پزشک می تواند مردمک چشم را با این دستگاه کوچک و بزرگ کند تا بتواند کار را با دقت انجام دهد. در این عمل پرده ملتحمه را شکاف باریکی می دهند که این پرده به سلبیه چسبیده و نگین روی پرده سلبیه گذاشته می شود این نگین طوری در چشم قرار داده می شود که مانع دید نشود. در آخر این شکاف را بخیه می زنند تا جوش بخورد. در روزهای اول بعد از عمل چشم ملتهب و قرمز است ولی به مرور زمان بعد از ۲ -۳ هفته قرمزی برطرف شده و چشم به حالت عادی بازمی گردد.

منبع: lahzehnama.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي