X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

چگونگی نگهداری لنز چشم

تاريخ : ۱۹ آبان
بازديد : 893

چگونگی نگهداری لنز چشم

f7b28dbadd01 چگونگی نگهداری لنز چشم

همه کسانی که از لنز چشمی مستقیم استفاده می کنند با شنیدن خبر دختری که پس از درنیاوردن لنز خود به مدت شش ماه دچار از بین رفتن آمیب چشم هایش شد دچار شوک شدند. گرچه ما نمی دانیم که این خبر صحت دارد یا نه. اما عفونت های چشمی در اثر تماس طولانی مدت با این لنزها کاملا واقعی است. بنابراین رعایت نکات ایمنی درباره نگهداری و استفاده از این لنزها کاملا لازم و ضروری می باشد.

۱٫ قبل از تماس مستقیم لنز ، دست هایتان را بشوئید و لنزها را در مکان تمیز و بهداشتی ای نگهداری کنید. تماس لنزها با دسته ای آلوده باعث عفونت هایی می شود که حتی ممکن است نابینایی شما را در بر داشته باشد.

۲٫ کسانی که حساسیت دارند با استفاده از این لنزها ممکن است بدتر شوند، زیرا گرده ها و شوره ها می توانند مستقیما به درون حباب چشم رفته وباعث شدیدتر شدن بروز علائم حساسیت شما شود. اگر از کسانی هستید که بدون لنز نمی توانید جایی بروید بنابراین توصیه ما به شما این است که سعی کنید زود به زود لنز خود را تعویض و نکات بهداشتی در مورد آن را کاملا رعایت کنید.

بخوانید :   راهنمای انتخاب لباس برای آقایان کچل

۳٫ استفاده از قطره های چشمی را فراموش نکنید: دیدن از طریق لنزهای خشک امکان پذیر نیست بنابراین سعی کنید محلول آن را هرجا که می برید با خود به همراه داشته باشید و اگر حساسیت دارید نوعی از آن که حاوی آنتی هیستامین است را تهیه نمایید.

۴٫از لنزها فقط به اندازه ی دوره زمانی که بر روی بسته ها درج شده استفاده کنید مثلا اگر نوشته شده ۲ هفته، دقیقا بعد از ۱۴ روز شروع به تخریب شدن می کند.

هنگامی که در حمام یا در استخر هستید آنها را خارج نمایید زیرا نقره به شدت جذب کننده است و ممکن است آلودگی های درون آب را جذب و انواع عفونت ها را نتیجه دهد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي