چند مشکل در چشم که باید جدی بگیرید

چشم یکی از اعضای بسیار حساس هر انسانی می باشد و نباید از مشکلات و دردهای آن به صورت سر سری گذشت ، در ادامه 5 مشکل در چشم را می خوانید که در طولانی مدت نباید از آنها بگذرید.

چند مشکل در چشم که باید جدی بگیرید

چند مشکل در چشم که باید جدی بگیرید

مگسپران: شاید تاکنون مگسپران – نقاط سیاه کوچک یا خطوطی تار عنکبوتی که ناگهان در میدان دید ظاهر می‌شوند – را در میدان دیدتان تجربه کرده باشید. تجربه هرازگاه مگس پران طبیعی است اما یک افزایش ناگهانی در مگس پران به همراه دیدن جرقه‌هایی از نور معمولا از علائم پارگی شبکیه است و می‌تواند به جداشدگی شبکیه منجر شود.

درد چشم: درد ناگهانی و غیرقابل توضیح چشم همیشه نگران‌کننده است. درد چشم معمولا از علائم گلوکوما یا آب سیاه و یا نشانه التهاب چشم است. سعی نکنید درد چشم را خودتان درمان کنید، شست‌وشوی چشم یا هر اقدام خوددرمانی دیگری فقط مشکل را بدتر می‌کند.

تاری دید: گاهی تغییرات دید بسیار کمتر قابل تشخیص هستند. بیمار اغلب متوجه می‌شود که بدون دلیل خاصی دیدش به خوبی قبل نیست. اگر متوجه تاری یا تیرگی دید شدید مثل این‌که همه چیز را از پشت تکه‌ای ابر یا قطعه‌ای یخ می‌بینید با پزشک تماس بگیرید. این نوع تاری دید اغلب بدلیل کاتاراکت یا آب مروارید ایجاد می‌شود.

قرمز شدن: قرمزی چشم اغلب بر اثر آلرژی‌ها یا کم‌خوابی شبانه ایجاد می‌شود و بی‌خطر است. اما اگر از لنز تماسی استفاده می‌کنید و دچار قرمزی یا آبریزش چشم شده‌اید احتمالا عفونت جدی چشم عامل آن است. گاهی نیز خشکی مزمن چشم یا یک اختلال خودایمنی می‌تواند قرمزی چشم را در پی داشته باشد.

دو بینی: دوبینی را هرگز نباید نادیده بگیرید. دوبینی در یک چشم ناشی از مشکل قرنیه و دوبینی در هر دو چشم معمولا ناشی از مشکلات عصب شناختی است. در صورتی که دوبینی با لکنت زبان یا درد همراه باشد فورا با اورژانس تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه