دانلود فیلم خارجی رایگان

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 11 سپتامبر

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین

تیم ملی والیبال ایران امروز در دومین بازی مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت ۱۶:۴۰ دقیقه به وقت بیدگوشچ و ۱۹:۱۰ دقیقه به وقت تهران در بازی حساسی مقابل آرژانتین قرار گرفت و توانست با حساب ۳ بر صفر حریف خود را شکست دهد. شاگردان کواچ در این مسابقه در سه ست متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۱۵، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۶ آرژانتین را مغلوب کردند و جمع امتیازهای خود را به عدد ۱۱ رساندند. پیش از شروع این مسابقه دو تیم به دلیل چهلمین روز درگذشت حسین معدنی، مربی فقید تیم ملی والیبال ایران یک دقیقه سکوت کردند.
پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
آرژانتین، تیمی به سرمربیگری خولیو ولاسکو؛ نامِ آشنای والیبال جهان؛ مردی که سه سال هدایت تیم ایران را برعهده داشت و ظرافت‌های بازی ایران را به خوبی می‌شناسد، اما این شناخت کمکی به آرژانتینی‌ها نکرد که حداقل یک امتیاز از ایران بگیرند. این مسابقه در حالی برگزار شد که ایران در نخستین مسابقه دور دوم خود با نتیجه ۳ بر یک استرالیا را شکست داد و جمع امتیازهای خود را به عدد ۸ رساند. این در حالی بود که آرژانتینی‌ها در نخستین مسابقه این دور با نتیجه ۳ بر یک مغلوب فرانسه شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آرژانتینی‌ها فقط یک بار در مسابقات قهرمانی جهان به مدال رسیدند و آن هم به سال ۱۹۸۲ بر می‌گردد که میزبانی رقابت‌ها را بر عهده داشتند و به مدال برنز دست یافتند. این تیم که در رده نهم رده بندی فدراسیون بین المللی والیبال قرار دارد، برای یازدهمین بار به مسابقات قهرمانی جهان پای گذاشته و در ۱۰ دوره اخیر همواره یکی از تیم‌های حاضر در مسابقات بوده است. آرژانتین در سال ۲۰۱۳ در جام پان امریکن تمام تیم‌ها را با نتیجه سه بر صفر شکست داد تا نشان دهد تغییراتی در این تیم به وجود آمده است.

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

ولاسکو، سرمربی کنونی آرژانیتی‌ها در سال ۲۰۱۱ سرمربی تیم ملی ایران شد و با این تیم به دو قهرمانی در آسیا رسید و این تیم را برای نخستین بار به لیگ جهانی هدایت کرد. موفقیت‌های ولاسکو با والیبال ایران یک بار دیگر نام او را در جهان مطرح کرد تا جایی که آرژانتینی‌ها برای نجات والیبال خود خواستار حضورش در تیم ملی این کشور شوند. ولاسکو هم که به گفته خودش احساس دین به وطنش داشت قرارداد خود با تیم ملی ایران را فسخ کرد و هدایت آرژانتین را بر عهده گرفت.

آرژانتین یک بار در جام جهانی ۱۹۹۸ سه بر صفر ایران را شکست داده و یک بار هم در انتخابی المپیک پکن با حساب ۳ بر یک برنده شده، اما در جام جهانی ۲۰۱۱ این ایران بود که طی دیداری مهیج و تماشایی نهایتاً موفق شد ۳ بر ۲ حریف قدرتمندش را شکست بدهد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در این مرحله از رقابت‌های قهرمانی جهان روز شنبه از ساعت ۲۲:۵۰ به مصاف لهستانِ میزبان خواهد رفت.

 

منبع: varzesh3.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي