مطالب پيشنهادي

پوشش مناسب پا هنگام تمرینات پیلاتس

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : 11 جولای
بازدید : 7833

پوشش مناسب پا هنگام تمرینات پیلاتس

جوزف پیلاتس، هنگامی که ورزش خود را ابداع کرد، تحت تاثیر ژیمناستیک، یوگا، ورزشهای رزمی، بوکس، بدنسازی، شیرجه و همچنین مکتب‌های فکری شرق و غرب قرار گرفته بودپیلاتس، معتقد بود که یک بدن سالم باید طبیعی باشد، نه غیرعادی.همچنین معتقد بود که تناسب فیزیکی، اولین پیش نیاز شادمانی است.

بسیار خب، اما چیزی که می‌خواهیم درباره‌اش صحبت کنیم این استچه روی زیرانداز ورزشی تمرین کنید، چه با انواع مختلف تجهیزات، پوشش صحیح از سر تا انگشتان پا در تمرینات پیلاتس، درجه‌ی اهمیت بالایی دارد. حالا سوال این است که پایمان برهنه باشد یا پوشیده؟

فرم و صاف بودن

تمام تمرینات پیلاتس براساس اصول حرکت دقیق، کنترل، و فعالیت درست عضلات صورت می‌گیرند، به این دلیل بهتر است تمرینات پیلاتس با راهنمایی و نظارت مربی معتبری انجام شوند.

مربیان، موقعیت ستون فقرات، سر، شانه، لگن، دستها و پاها را هدایت و اصلاح می‌کننددر بسیاری از تمرینات، قرارگیری نادرست پا می‌تواند حالات غیر عادی وضعیتی ایجاد کند که منجر به آسیبهای اسکلتی عضلانی در سراسر بدن می‌شوند!

تاندون آشیل پایی که بطور عادی قرار گرفته باشد، قائم به زمین استپس اگر پا برهنه باشید، مربی می‌تواند بدون هیچ مانعی از صاف بودن پاهای شما اطمینان حاصل کند.

پوشش مناسب پا هنگام تمرینات پیلاتس, جدید 1400 -گهر

کار با دستگاه

راه رفتن بدون کفش روی زیر انداز ورزشی، علاوه بر اینکه در مورد تراز بودن بدنتان دیدی در اختیار مربی قرار می‌دهد، امکان حرکت کامل پاها و قوزکهایتان را نیز فراهم می‌کند.

حرکت، جزئی از پیلاتس است، پس غیر طبیعی نیست که پاهایتان بدون جهت قرار بگیرد، خم شود، انگشتانتان پاهایتان جمع شود یا برعکس به بالا اشاره کند.

حتی هنگام استفاده از دستگاه reformer که یکی از دستگاه‌های پر استفاده است، امکان حرکت آزادانه‌ی پاها، نمو بیشتری پیدا می‌کند.

تمرین با پا، یکی از اساسی‌ترین تمرینات این دستگاه است که اغلب مربیان در زمان گرم کردن شاگردشان، آنرا انتخاب می‌کنند.تمرینات پا روی reformer، بر صاف بودن لگن، ستون فقرات، پا و مچ پا متمرکز است.

گزینه‌های پوشش پا

گرچه پاهای برهنه، حالت معمول برای کار روی زیر انداز یا دستگاه‌های تمرینی است، اما موقعیتهایی وجود هم دارد که شاید ترجیح دهید پاهایتان را بپوشانیدمثلاً در شرایط آب و هوایی سردتر.

تمرین با پاهای برهنه مخصوصا در طول ماه‌های زمستان، آنهم در سالن‌های سرد، راحت نیستبرخی از مربیان هم، پوشانیدن پاها را به دلیل بهداشت فردی توصیه می‌کنندجورابهای مخصوص تهیه شده برای پیلاتس یا یوگا، ایده آل‌ترین روش برای پوشاندن پاهاست، چرا که آنها مانع حرکت پا نمی‌شوند.

این جورابها، درست زیر قوزک قرار می‌گیرند، پس مربی هنوز می‌تواند صاف بودن بدنتان را بررسی کندهمچنین برای اینکه لیز هم نخورند، از پلاستیک در آن‌ها استفاده شده است.

همچنین کفش‌های پیلاتس نیز تولید شده است که از نظر الگو مشابه جوراب‌ها هستند، اما از چرم نرم قابل انعطافی ساخته می‌شوند.

توجه

حتما لازم نیست یک جفت جوراب یا کفش گران قیمت پیلاتس بپوشید تا خیالتان بابت رعایت بهداشت هنگام تمرین بر روی زیر اندازهای عمومی باشگاهتان راحت باشدمی‌توانید زیر انداز خودتان را با خودتان به باشگاه بیاورید.

همچنین، از آنجایی که تجهیزات پیلاتس گران قیمتند، معمولاً مسئولان باشگاه از آن‌ها به خوبی نگهداری می‌کنند، مثلاً بین هر کلاس آن‌ها را با محلول‌های ضد عفونی کننده تمیز می‌کنند.

اگر مطمئنید که کارمندان باشگاه، تجهیزات را تمیز نمی‌کنند، از آن‌ها بخواهید که پیش از استفاده‌ی شما این کار را انجام دهند.

منبع: fitnessmagazine.ir
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي