X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

پست سید حسن خمینی در روز ۱۲ بهمن ماه

دسته بندي : اجتماعی,اخبار
تاريخ : ۱۲ بهمن
بازديد : 490

عکس و متن پست سید حسن خمینی در روز ۱۲ بهمن ماه را در ادامه این مطلب گهر برایتان منتشر می کنیم.

یادگار گرامی امام با اشاره به خلطره مرحوم پدرشان از آرامش امام در هنگام پرواز به سوی ایران، گفت: همه کسانى که امام را مى شناسند و از نزدیک توفیق دیدار ایشان را داشته اند به خوبى واقفند که همین آرامش که ریشه در توکل به خدا و اعتماد به فهم و قدرت مردم داشت ، بزرگترین رمز توفیقات ایشان بود.

1151617 777 پست سید حسن خمینی در روز 12 بهمن ماه

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

دوازده بهمن سالروز ورود امام به میهن اسلامى مبارک باد. .

عکس مربوط به پرواز انقلاب در شب دوازده بهمن ۵٧ است. طبقه دوم هواپیماى ٧۴٧ شرکت ایر فرانس. امام و مرحوم دکتر صادق طباطبایى.

پدرم ، مرحوم یادگار امام نقل مى کردند که هواپیمایى که با آن به ایران آمدند دو طبقه بود و مسئولان هواپیما چند صندلى را در طبقه ى بالا برداشته بودند که امام بتوانند شب را در آنجا استراحت کنند. مى گفتند وقتى جاى خواب امام را انداختم و امام به بستر رفتند، من آمدم به طبقه ى پایین ، ولى چند لحظه بعد یادم افتاد که چیزى را جا گذاشته ام ، رفتم که آن را بردارم ، دیدم که امام به راحتى به خواب رفته اند و سپس دقیقاً مطابق شب هاى دیگر پس از ساعاتى براى نماز شب برخاستند.
حقیقت آن است که همه ما شب هایى را گذرانده ایم که فرداى آن کار مهمى داشته باشیم و مى دانیم اضطراب لازمه ى چنین شب هایى است و به همین جهت مى توانیم درک درستى از اهمیت این آسودگى و از غیر عادى بودن این آرامش و طمأنینه روحى امام پیدا کنیم. در شبى آنچنان مهم – که تاریخ سرزمین ما را رقم زد و به جرأت مى توان گفت علاوه بر اینکه مهمترین شب در زندگى امام بوده ، در تاریخ ایران از شبهاى کم نظیر به حساب مى آید- چنین آرامش روحى تنها و تنها بر ضمیرى آرام و جانى مطمئن به رحمت خدا و دلى سرشار از اعتماد به مردم مستولى مى شود. همه کسانى که امام را مى شناسند و از نزدیک توفیق دیدار ایشان را داشته اند به خوبى واقفند که همین آرامش که ریشه در توکل به خدا و اعتماد به فهم و قدرت مردم داشت ، بزرگترین رمز توفیقات ایشان بود. نکته اى که در همین عکس به خوبى هویداست.
بخوانید :   «گیس فروشی» کاسبی جدید دختران با فروختن مو!
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي