پرتاب یک زن از طبقه دوم خانه توسط شوهرش در تهران

پرتاب یک زن از طبقه دوم خانه توسط شوهرش در تهران

پرتاب یک زن از طبقه دوم خانه توسط شوهرش در تهران
پرتاب یک زن از طبقه دوم خانه توسط شوهرش در تهران

مردی در تهران پس از درگیری شدید با همسرش، او را از طبقه دوم خانه به پایین پرتاب کرد. در این حادثه زن جوان که به‌شدت از چند ناحیه دچار شکستگی شده بود با حضور نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ امیر هوشنگ امیری، رییس کلانتری ١۴۴ جوادیه با تایید این خبر، اختلاف خانوادگی را دلیل این حادثه عنوان کرد و گفت: به دنبال تماس‌های متعدد مردمی با فوریت‌های پلیسی ١١٠ ماموران در جریان وقوع یک حادثه سقوط از ارتفاع قرار گرفتند و به سرعت خود را به محل مورد نظر رساندند.

در صحنه حادثه زنی جوان در حالی که به‌شدت از درد به خود می‌پیچید دیده شد که از پنجره طبقه دوم خانه به پایین پرتاب شده بود که با حضور عوامل اورژانس به سرعت برای انجام اقدامات پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

همزمان تحقیقات ماموران از اهالی محل نشان می‌داد که زن جوان لحظاتی قبل از وقوع حادثه با همسر خود درگیری شدید لفظی پیدا کرده بود. سرهنگ امیری در تشریح گفته‌های همسایگان زن جوان گفت: همسایگان این زوج جوان اظهار کردند که ساعتی پیش از این ماجرا، زوج جوان مجددا با یکدیگر درگیر شده بودند که پس از مدتی با بالاگرفتن درگیری، مرد جوان، همسر خود را از پنجره طبقه دوم خانه‌شان به پایین پرتاب می‌کند.

به این ترتیب تیمی از ماموران برای بررسی بیشتر موضوع، بازداشت همسر زن جوان را در دستور کار خود قرار دادند. به گفته سرهنگ امیری، در حالی که زن جوان به دلیل شدت جراحات توانایی سخن گفتن نداشت، ماموران همسر او را برای بررسی بیشتر و سیر مراحل قانونی بازداشت کردند.

همسر زن جوان در بررسی‌های پلیسی اختلاف شدید بین خود و همسرش را تایید کرد و گفت که در روز حادثه با بالاگرفتن مشاجره، ناگهان کنترل خود را از دست داده و همسر خود را از پنجره طبقه دوم خانه‌شان به پایین پرتاب کرده است.

هرچند مرد جوان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده است اما جرایم پرتکراری از این دست، سرمنشا واحدی با نام «اختلافات خانوادگی» دارد. عنوانی که رشد صعودی آمارهای نزاع در کشور و وقوع جرایمی چون قتل و ایجاد ضرب و جرح در خانواده‌های ایرانی را هشدار می‌دهد.

براساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در پنج ماه نخست سال جاری، ۵١ مورد فوت ناشی از سلاح سرد در مراکز پزشکی قانونی تهران ثبت شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶/٣ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که نزاع‌های خانوادگی در بالا رفتن این آمار نقش بالایی را به خود اختصاص داده است.

پیش از این سرهنگ هادی مصطفایی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی گفته است که قتل‌های خانوادگی، سهم ٣٠ درصدی از قتل‌های کشور را به خود اختصاص می‌دهند که بیشترین آن در ارتباط با همسرکشی است. آماری که نشان می‌دهد روزانه یک قتل به دلیل اختلافات خانوادگی در ایران رخ می‌دهد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه