مطالب پيشنهادي

وضعیت هوای کشور فردا روز سیزده بدر

دسته بندي : اخبار,عمومی
تاريخ : ۱۳ فروردین
بازديد : 887

فردا روز سیزده بدر همه مردم در این ساعات وضعیت آب و هوای مناطق مختلف را رصد می کنند

havashenasi وضعیت هوای کشور فردا روز سیزده بدر

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد کشور شده و سبب رگبار باران در برخی از مناطق شده و موجب رعد و برق و وزش باد در استانهای واقع در نیمه جنوبی کشور نیز خواهد شد.

احد وظیفه افزود: این سامانه در روز پنج شنبه در شرق و جنوب شرق کشور فعال بوده و به تدریج در روز جمعه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود و به این ترتیب در ۲۴ ساعت آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر، به سبب وزش باد، پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد:‌ طی دو روز آینده در استان‌های واقع در شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد نسبتا شدید بوده و در برخی نقاط همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود. همچنین روزهای پنج شنبه و جمعه خلیج فارس و دریای عمان نیز مواج و طوفانی خواهند بود.

بخوانید :   معرفی شغل کابینت سازی و میزان درآمد آن

همچنین مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از تشدید فعالیت سامانه جوی در شرق و جنوب کشور به شکل رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد، آب گرفتگی معابر و مسیل‌ها طی دو روز آینده در استان‌های یزد، کرمان (از بعد از ظهر چهارشنبه تا ظهر پنج شنبه) و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان (روز پنج شنبه) خبر داد و توصیه کرد جهت پیش گیری از آسیبهای احتمالی به ویژه در حین مسافرت تسهیلات لازم به کار گرفته شود.

وی افزود‌: با توجه به افزایش وزش باد از بعد از ظهر پنج شنبه ۱۳ فروردین ۹۴ تا صبح جمعه چهاردهم فروردین ماه نیمه شر قی خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود و انتظار می رود که ارتفاع موج در نیمه شرقی خلیج فارس تا ۲٫۵ و در شرق دریای عمان تا ۲ متر افزایش یابد.

بخوانید :   دستگیری سحر تبر + علت بازداشت

احد وظیفه در ارتباط با وضعیت هوای تهران در روزهای سیزدهم وچهاردهم فروردین ماه گفت: در روز سیزدهم هوای تهران کمی ابری و در پاره‌ای نقاط نیمه ابری همراه با وزش باد بوده و بیشینیه و کمینه دمای هوا نیز ۱۹ و ۹ درجه سانتی گراد است.

وی ادامه داد: در روز جمعه چهاردهم فروردین ماه نیز تهران کمی ابرگاهی همراه با وزش باد و در پاره‌ای نقاط همراه با غبار صبحگاهی بوده و بیشینه و کمینه هوا نیز در این روز ۲۰ و ۱۱ درجه سانتی گراد است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+