دانلود فیلم خارجی رایگان

وضعیت بسته های اینترنت همراه با قطع شدن اینترنت چه می شود؟

تاريخ : 28 نوامبر

در چند روز گذشته قطع شدن اینترنت مشکلات زیادی را برای اکثر مردم به همراه داشته و کسب و کار خیلی از شرکت ها را به طور کلی مختل کرده است.با وضعیتی که زمان وصل شدن اینترنت ها مشخص نیست در این بین کاربران زیادی درخواست هایی مبنی بر وضعیت بسته های اینترنت را داشته اند که در ادامه مشاهده می کنید.

وضعیت بسته های اینترنت همراه با قطع شدن اینترنت چه می شود؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

سوالات کاربران درباره وضعیت بسته های اینترنت همراه

یکی از کاربران نوشته من بسته ۱۵ روزه ایرانسل گرفتم و ۱ هفته از بسته ام باقی مانده بود که بدون استفاده تمام شد.

کاربر دیگری نوشته است بسته ۱ ماهه گرفته بودم و حجم زیادی باقی مانده بود تا چند فیلم دانلود کنم و حالا این امکان برایم وجود ندارد و بسته ام ۲ روز دیگر می پرد!

کاربر دیگری هم نوشته ایرانسل زحمت کشیده ۱۰ گیگ برای یک هفته به من هدیه داد و فقط یک روز توانستم از این بسته هدیه استفاده کنم! حتما مسئولان ایرانسل پس از عدم استفاده اینترنتم میگن : این کاربر هدیه رو وا نکرده پس فرستاد

پیگیری از اپراتور ایرانسل

پس از پیگیری های یکی از خبرگزاری های داخلی وضعیت بسته های اینترنت خریداری شده از سه اپراتور معروف همراه اول ، ایرانسل و رایتل اعلام شد که در ادامه می خوانید.

آن دسته از مشترکینی که بدون اطلاع از قطعی اینترنت، بسته جدیدی را خریداری کرد‌ه‌اند، یا بسته‌های فعالشان به دلیل اختلال فعلی اینترنت پایان یافته است و یا مسائلی از این دستره به‌رو بوده‌اند، بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، باید منتظر پایان اختلال و بازگشت به شرایط عادی باشند.

اپراتور ایرانسل مطابق با قوانین سابقش، بسته‌های خریداری شده را برای کاربران ذخیره می‌کند و از آنجا که الویت با بسته‌ای است که تاریخ اعتبار آن قبل‌تر است، ابتدا بسته کوتاه مدت مصرف شده و سپس  بسته دوم فعال می‌شود حتی اگر بسته قبلی زودتر خریداری شده باشد.

در مورد بسته‌های چند روزه هم که با قطعی فعلی مواجه شده‌اند و مشترکین نتوانستند به طور کامل از آنها استفاده کنند و در این چند روز مدت زمان اعتبارشان به پایان رسیده ، قرار است که پس از پایان اختلال، مورد بررسی قرار گیرد.

طبق گفته‌ها باید برآورد نهایی انجام شود و آمار به دست آمده از کل مشترکینی که  در این مدت دچار این مسئله شده‌اند، می‌تواند تاثیر مستقیمی در تصمیمات اتخاذی داشته باشد. این اصل شامل مشترکین همراه اول هم می‌شود؛ اگر تعداد مشترکینی که به این شیوه متضرر شده‌اند، قابل توجه باشد،

می‌توان امیدوار بود که این مشکل حل شود و بسته‌های اینترنتی بار دیگر برای مشترکین لحاظ شود. ناگفته نماند که درخواست وزیر ارتباطات تاثیر زیادی بر تسریع این روند دارد.

راه حل‌های موجود برای رفع این مشکل به افزایش حجم اینترنت کاربران یا افزایش تعداد روز‌های قطعی اینترنت بین‌الملل به تاریخ اتمام بسته‌های اینترنت کاربران ختم می‌شود. البته هنوز هیچ تصمیمی در این مورد گرفته نشده اما شاید اضافه کردن تعداد روز‌‌های اختلالات اینترنت به مدت زمان انقضای بسته اینترنت کاربران، بهترین و منطقی‌ترین راه باشد.

اما تصمیم‌گیری در این مورد برای کسانی که در همین مدت چند روزه قطعی اینترنت بین‌الملل، زمان بسته اینترنتشان تمام شده کمی دشوار است، در این حال شاید با تصمیمات وزارت ارتباطات و اپراتور‌ها، یک بسته چند روزه کوتاه مدت به این دست از کاربران اهدا شود، شاید هم یک مقدار حجم بیشتر مانند یک گیگابایت، به بسته بعدی آن‌ها اضافه شود تا جبران این چند روز عدم دسترسی به اینترنت بین‌الملل باشد.

در هر صورت تصمیم‌گیری در مورد این اتفاق با رعایت عدالت کامل و حقوق مصرف‌کنندگان و اپراتورها کمی دشوار است

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي