دانلود فیلم خارجی رایگان

آشنایی با ورزش های جالب و عجیب در سراسر جهان

تاريخ : 4 فوریه

در بسیاری از کشورها ورزش هایی انجام می شود که به دلیل عجیب بودن آن ها در سراسر دنیا معروف هستند. مانند حمل همسر، غواصی در لجن و … . گهر در این بخش به معرفی ورزش های جالب و عجیب در سراسر جهان می پردازد.

آشنایی با ورزش های جالب و عجیب در سراسر جهان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آشنایی با ورزش های جالب و عجیب در سراسر جهان

شطرنج – بوکس در آلمان

با ترکیب هوش و توانایی جسمی، به دنیای عجیب ورزش شطرنج – بوکس وارد می شوید. اگر شما از عهده پرداخت پول یک جفت دستکش بوکس برآیید و بتوانید کمی از فسفر مغزتان را در اختیار شطرنج قرار دهید، می توانید در این ورزش وارد شوید. این ورزش زاییده تفکر آلمانی است و از ترکیب ۶ دور شطرنج مابین ۵ راند بوکس تشکیل شده است. شرکت کننده می تواند یا در شطرنج، طرف مقابلش را کیش و مات کند و یا او را در رینگ <ناک اوت> کند؛ البته مانند تمام ورزش های دیگر، این ورزش هم داور می خواهد. با توجه به اینکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعیین شده اگر شما بتوانید در شطرنج طرف مقابل را <آچمز> هم کنید، برنده محسوب می شوید. به علاوه در صورت تمام شدن زمان ۵ دور بوکس، نفری برنده اعلام می شود که امتیاز بیشتری دارد. شاید فکر کنید انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کارهای عرصه ورزش هم در انجام این رقابت ورزشی، درمانده اند.

حمل همسر در فنلاند

فنلاندی ها مبتکر مسابقه بزرگ سالانه قهرمانی حمل همسر هستند. مسابقه راحت است. کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده اید، سریع تر از همه از خط پایان بگذرید. این ورزش در غرب فنلاند در شهرهای کوچک انجام می شود. مقررات خاصی درباره وزن همسر وجود ندارد. آخرین برندگان این مسابقه بنا بر اطلاعات سایت این ورزش، یک زن و شوهر <استونیایی> بوده اند و خود فنلاندی ها در آخرین دوره نتوانسته اند به مدالی دست پیدا کنند.

راگبی زیر آب

بازی راگبی زیر آب در یک استخر شنا به عمق ۴ متر انجام می شود. هر تیم آن شامل ۱۱ بازیکن است که سعی می کنند توپ سنگین را به دروازه طرف مقابل بزنند. هر دروازه در ته استخر نصب شده است. این ورزش یک بازی هیجان انگیز است و هیچ قانون خاصی به جز قانون جاذبه بر آن حکم نمی راند. بنابراین برای راه یافتن به آن ممکن است لازم نباشد شما حتما شرایط خاصی داشته باشید.

غواصی در لجن

شرکت کنندگان در این مسابقه باید مسیری گلآلود را به مسافت ۵۵ متر در یک لجن متعفن و بدبو غواصی کنند و هر کس بتواند در کمترین زمان این کار را انجام بدهد، برنده مسابقه خواهد شد. شرکت کنندگان مجهز به لوله تنفس در زیر آب و کفش غواصی هستند و نمی توانند از شناهای معمول استفاده کنند. رکورد این مسابقه یک دقیقه و ۳۵ ثانیه و متعلق به <فیلیپ جان> است. آخرین مسابقه در تاریخ ۲۷ آگوست برگزار خواهد شد.

دنبال کردن پنیر در انگلستان

این مسابقه که به مسابقه غلتاندن پنیر مشهور است، ورزش خطرناکی است که با قدمت صدها ساله در انگلیس و بر <تپه هیل> انجام می شود. یک حلقه پنیر به وزن ۵/۲کیلوگرم از تپه ای با شیب تند به پایین غلتانده می شود و شرکت کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت می پردازند. همه ساله در این مسابقه دست و پاهای زیادی شکسته می شود و جراحات زیادی به وجود می آید.

<بُز> کِشی در افغانستان

بزکشی ورزش ملی افغانستان و قرقیزستان است. در این ورزش افراد تیم ها که روی اسب نشسته اند، سعی می کنند با استفاده از دست، لاشه سر بریده یک بز یا گوسفند را از دروازه حریف بگذرانند. این ورزش توانایی خیلی زیادی می خواهد و همه کس نمی تواند در این شرایط به مسابقه بپردازد. مسابقه ممکن است طی انجام آن به خشونت بینجامد؛ بنابراین داوران مسابقه از افراد پرسابقه و بالای ۴۰ سال انتخاب می شوند. هر بار که لاشه از دروازه تیم مقابل عبور داده شود، یک امتیاز به حساب می آید و در پایان مسابقه آنکه امتیاز بیشتری به دست آورده، برنده مسابقه اعلام می شود.

هاکی روی چرخ در آلمان

اگر با دیدن تعداد زیادی از کانادایی های بی دندانی که در دست خود چوب هاکی حمل می کنند، معتقد شده اید که ورزش هاکی روی یخ، ورزش سختی است، حتما با یک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده اش بربیایید، نظرتان عوض می شود. این بازی با همان قوانین قدیمی هاکی روی یخ انجام می شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و زمین بازی یخ زده، باید از تک چرخ هایی استفاده کنید که در یک سالن معمولی رانده می شوند. چند سالی است که این بازی در آمریکا نیز رواج یافته است. پیش از آن در آلمان و انگلیس طرفداران و بازیکنان به این بازی پرداخته اند. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را می توانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ های خود به تمرین این بازی مشغولند.

ماراتن <انسان – اسب> در ولز

مسابقه مشهوری در ولز وجود دارد که ماراتن <انسان – اسب> نامیده می شود. هدف از این ورزش، فائق آمدن بر قدرت اسب های انتخاب شده ای است که در کنار ورزشکاران می دوند. طول زمین مسابقه ۳۵کیلومتر است که در تمام طول آن پستی و بلندی های طبیعی وجود دارد که هم تحمل انسان و هم تحمل و استقامت اسب برای گذشتن از آنها مهم است. تنها تفاوت موجود در طول مسابقه گذشتن از یک منطقه جنگلی است که انسان دونده می تواند از لابه لای درختان آن بگذرد اما اسب دونده باید آن را دور بزند. هدف نهایی این ورزش، زودتر گذشتن از خط پایان است. ممکن است انسان در مبارزه پیروز شود و یا اسب؟ شما چه فکر می کنید؟ اگر بدانید که جایزه این مسابقه مبلغ زیادی است که هر سال در حال اضافه شدن است چه طور؟

<سپاک تاک راو> در مالزی

این ورزش در مالزی بسیار محبوب است. روش اجرای آن شاید زیاد، عجیب و غریب نباشد اما آنچه مایه حیرت شما می شود، مهارت و چابکی بازیکنان است که حتی ممکن است <مایکل جوردن> را هم شرمنده کند. با تلفیق فوتبال و والیبال و ژیمناستیک، این ورزش زیبا و حیرت آور به وجود آمده است. توپ این بازی با سایز ۴۰سانتی متر، توپ نرمی است که از خمیر خیزران تهیه می شود. هر تیم ۳ بازیکن دارد و بازیکنان که در دو طرف یک تور قرار گرفته اند، با پا توپ را به حرکت درمی آورند. آنها فقط می توانند از پا، شانه یا سر برای ضربه زدن به توپ استفاده کنند اما اجازه ندارند دست های خود را برای ضربه زدن به کار ببرند. به طور معمول بازیکنان را در حالت پشتک زدن به جلو یا عقب می بینید و در حالت هایی که ممکن است حتی تصورش در ذهن شما خطور نکند.

مسابقه شترسواری- استرالیا

مسابقه شتر سواری مانند مسابقات اسب سواری طرفداران بسیاری دارد. شترها می توانند ۶۵ کیلومتر در ساعت با سرعت بالا و۴۰ کیلومتر در ساعت را در یک ساعت بدوند. افراد معمولا از شرق میانه مانند بحرین، اردن، قطر و عربستان سعودی برای شرکت در این مسابقه دور هم جمع می شوند. در راستای این مسابقه، جشنواره شترهای زیبا نیز برگزار می شود و در بعضی مناطق محصولات شتر مانند شیر به فروش می رسد.

باسبال- اسپانیا

باسبال یک ورزش ملی است که توسط بلژیکی ها اختراع و برای اولین بار در اسپانیا برگزار شده است. این ورزش ترکیبی از چند رشته فوتبال، والیبال و ژیمناستیک است. زمین بازی در این ورزش روی ترامپولین است. هر تیم ۳ تا ۵ بازیکن دارد که در دو طرف زمینی که توسط تور جدا شده، قرار می گیرند. بازیکن شروع کننده در نقطه وسط زمین قرار می گیرد و توپ را به سمت تیم مقابل پرتاب می کند. تیم مقابل باید توپ را در کمتر از ۵ ضربه برگرداند. اگر توپ در زمین حریف قرار گرفت یک امتیاز به تیم مهاجم داده می شود تا در نهایت تیمی که در سه ست زودتر به امتیاز ۲۵ برسد برنده بازی خواهد بود.

موش در شلوار- انگلستان

این ورزش عجیب از یورکشیر انگلستان می آید که ظاهرا بازی کارگران معدن زغال سنگ بوده است. بازیکنان موش خرماهای زنده را در شلوار خود می اندازند و سعی می کنند با بستن راه آنها، مانع خروج شان شوند. برنده مسابقه فردی است که مدت زمان بیشتری موش را در شلوار خود نگه دارد. رکورد این مسابقه ۵:۳۰ ساعت بوده است! بعضی ها معتقدند که این بازی از زمانی رایج شد که تنها سرمایه داران مجوز شکار موش ها را داشتند و شکارچیان برای پنهان کردن موش ها، آنها را در شلوار خود قایم می کردند. این مسابقه از سالها قبل برپا می شد اما در سال ۱۹۷۰ شهرت یافت.

کبدی- بنگلادش

در طول این بازی، بازیکنان از محدوده خود خارج می شوند و سعی می کنند بازیکنان تیم مقابل را به سمت مخالف هل دهند و همزمان کلمه «کبدی» را با صدای بلند و واضح، تا زمان برگشت به زمین خود، تکرار کنند به طوری که قطع کردن آن یا نفس گیری در بازی به معنی باختن محسوب می شود. کبدی در کشورهایی مانند هند، پاکستان، ژاپن و ایران رایج است. اما بنگلادشی ها آن را جزو بازی ملی خود به حساب می آورند. جام جهانی کبدی و جام کبدی آسیایی در جهان در حال گسترش است.

یوکیگاسن- ژاپن

بیشتر طرفداران نیز ورزش، کودکان هستند:جنگ گلوله های بزرگ برفی. یک گونه برف بازی ژاپنی است که تدریجا تبدیل به یک ورزش شده است. یوکیگاسن یک ورزش تیمی است که بین دو تیم ۷ نفره انجام می شود. قبل از شروع بازی ۹۰ گلوله برفی در اختیار بازیکنان قرار می دهند. هر بازیکنی که با گلوله های برفی برخورد کند، از بازی اخراج می شود. بازیکنان برای جلوگیری از آسیب، کلاههای مخصوص با حفاظی در مقابل صورت بر سر می گذارند. این مسابقات در فنلاند، نروژ، سوئد، استرالیا، کانادا، روسیه و آلاسکا برگزار می شود.

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي