والیبال ایران المپیکی شد اما به لندن نرفت!

تاريخ : 10 جولای
والیبال ایران المپیکی شد اما به لندن نرفت!, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر
تیم‌ملی والیبال ایران به قدری قدرتمند شده است که پنج تیم حاضر در المپیک از ایران برای برگزاری بازی تدارکاتی دعوت کرده‌اند. به گزارش فارس با وجود صعود نکردن به المپیک مسوولان فدراسیون، ولاسکو و شاگردانش اصلا ناامید نشدند و بلافاصله پس از بازی‌های انتخابی و عدم صعود به المپیک برای حضور در لیگ جهانی و راهیابی به این مسابقات ارزشمند دست به کار شدند.
قهرمان آفریقا در ایران
فدراسیون و کادرفنی تیم‌ملی برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی تدارکی در حد المپیک دیده‌اند؛ در نخستین گام شاگردان ولاسکو قرار است در تهران پنج بازی دوستانه با تیم‌ملی تونس برگزار کنند؛ این تیم به عنوان قهرمان قاره آفریقا جواز حضور در المپیک را به دست آورده است و برای حضور قدرتمند در رقابت‌های لندن به دنبال تدارکی در حد این مسابقات است و به همین دلیل به نظر می‌رسد تیمی شایسته‌تر از این را نیافته است. با دعوت فدراسیون والیبال ایران، تیم‌ملی تونس به‌منظور برگزاری پنج دیدار دوستانه با تیم ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ تیرماه به ایران سفر می‌کند که قرار است در صورت توافق، این تیم یک دیدار دوستانه را هم با تیم‌جوانان ایران برگزار کند.
روسیه برنامه‌هایش را برای بازی با ایران تغییر داد
پس از این، دعوتنامه‌ای برای فدراسیون والیبال ایران ارسال شد که نشان داد شاگردان ولاسکو واقعا شایسته حضور در المپیک بودند و تمام کشورها به این موضوع اذعان دارند. این بار روس‌ها از ایران برای برگزاری بازی دوستانه دعوت کردند؛ تیمی که عنوان قهرمانی دوازدهمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی را کسب کرد و توانست بلیت لندن را بگیرد؛ این تیم هم برای حضوری موفق در بازی‌های المپیک حریفی قدرتمند مانند ایران را پیدا کرده است تا با تدارکی مناسب عازم لندن شود. ۱۶ تیرماه بود که فدراسیون والیبال روسیه با ارسال نامه‌ای رسما تیم‌ملی والیبال ایران را برای برگزاری دو دیدار تدارکاتی با تیم‌ملی والیبال این کشور که خود را برای حضور در مسابقات والیبال المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده می‌کند، دعوت کرد. با توجه به اینکه تاریخ برگزاری بازی‌های دوستانه ایران و روسیه با دیدار تیم‌های ایران و تونس تداخل داشت، مسوولان ایران از روس‌ها خواستند تا برنامه‌ریزی خود را کمی تغییر دهند.
ولاسکو در این بین نقش بسزایی ایفا کرد و توانست به کمک ارتباطاتی که در چند سال فعالیتش در والیبال دنیا کسب کرده است، روس‌ها را برای جابه‌جا کردن تاریخ مسابقه دوستانه با ایران مجاب کند. مذاکرات مسوولان فدراسیون ایران به نتیجه رسید و روس‌ها که نمی‌خواستند بازی با ایران را از دست بدهند با تغییر تاریخ مسابقه موافقت کردند.
دیپلماسی به سبک ولاسکو و دیدار با المپیکی‌ها
لهستانی‌ها زودتر از بقیه دست به کار شده بودند و از ایران برای حضور در جام واگنر دعوت کردند؛ جامی که لهستانی‌ها از بین چند تیم قدرتمند تنها تیم‌های ایران، آلمان و آرژانتین را انتخاب کردند. برای انتخاب ایران چند موضوع قابل توجه است؛ اول پیشرفت ایران بوده و دیگری رابطه خوب ولاسکو با آناستازی، سرمربی لهستان؛ چراکه در جایی که نام تیمی مانند برزیل وجود دارد انتخاب ایران کمی سخت به نظر می‌رسد، اما ولاسکو با دیپلماسی‌ای که داشت کاری کرد که ایران بتواند در جام واگنر حضور پیدا کند.
در این بین نباید از نقش مسوولان فدراسیون و مذاکرات آنها هم به سادگی عبور کرد، چراکه اگر همکاری و حمایت آنها نبود هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نمی‌داد. به هر حال دهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از ۳۰ تیرماه با حضور چهار کشور ایران، آرژانتین، آلمان و لهستان در شهر زیلونا گورا آغاز می‌شود که تیم‌ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در این جام به مصاف لهستان میزبان رقابت‌ها خواهد رفت. ملی‌پوشان ایران در دومین و سومین بازی خود در این رقابت‌ها به ترتیب به مصاف تیم‌های ملی والیبال آرژانتین و آلمان خواهند رفت.
برنامه بازی‌های جام واگنر به این شرح است:
جمعه ۳۰ تیرماه
ساعت ۱۸، آرژانتین – آلمان
ساعت۲۰:۳۰ ، ایران – لهستان
شنبه ۳۱ تیرماه
ساعت ۱۴، ایران – آرژانتین
ساعت ۱۶:۳۰ ، لهستان – آلمان
یکشنبه یکم مردادماه
ساعت ۱۴، ایران – آلمان
ساعت ۱۶:۳۰ ، لهستان – آرژانتین
با توجه به اینکه تیم‌های لهستان، آرژانتین، آلمان جواز صعود به المپیک را کسب کرده‌اند و خود را برای حضور در رقابت‌های والیبال المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده می‌کنند، به نظر می‌رسد تمام این تیم‌ها به این باور رسیده‌اند که والیبال ایران شایسته حضور در المپیک بود، اما نتوانست بلیت لندن را بگیرد.
 
گردآوری: گروه ورزش گهر
منبع: فرارو نیوز
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي