مطالب پيشنهادي

واردات کالاهای چینی کاهش پیدا کرد

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : ۸ آبان
بازديد : 518

چینی های که همچنان در بازار ایران جولان می دهند ولی نسبت به سال گذشته همین موقع واردات کالاهای چینی ۲۶ درصد کاهش یافته

خبرگزاری تسنیم: صادرات چین به ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با افت ۲۶درصدی (حدود ۵میلیارد دلار) نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۱۳٫۷۹ میلیارد دلار رسید.

گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش قابل توجه ۳۴درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات ایران و چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۴۰٫۴۶ میلیارد دلار گزارش شده بود اما این رقم در مدت مشابه سال جاری با کاهش حدود ۱۴ میلیارد دلاری به ۲۶٫۶۷ میلیارد دلار رسیده است.

بخوانید :   عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

به‌خلاف سالهای گذشته که همواره تراز تجاری دو کشور به‌نفع ایران بوده است در ۹ ماه نخست امسال تراز تجاری ایران با این کشور منفی شده است.

واردات چین از ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۲٫۸۸ میلیارد دلار رسیده که این رقم با افت ۴۱درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. چین در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۱٫۸۳ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

بر این اساس واردات چین از ایران در ۹ ماه نخست امسال با افت حدود ۹ میلیارد دلاری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. نفت کالای عمده وارداتی چین از ایران است.

صادرات چین به ایران نیز در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر امسال کاهش ۲۶درصدی داشته و به ۱۳٫۷۹ میلیارد دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۱۸٫۶۳ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بخوانید :   کج شدن برج میلاد بخاطر یک گودال بزرگ!

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+