هشدار جدی به مسافران جام جهانی 2014 برزیل

تاريخ : 16 آوریل

آژانس‌های گردشگری هیچ فرصتی را برای جذب مشتری از دست نمی‌دهند، این بار کمتر از دو ماه مانده تا مهم‌ترین رویداد ورزشی دنیا، آژانس‌های گردشگری باز هم در تلاشند تا به هر طریقی شده از فرصت پیش‌رو نهایت استفاده را ببرند، شاید بتوانند ضرری را که در فصل رکود گردشگری به آنها تحمیل شده، جبران کنند.

هشدار جدی به مسافران جام جهانی 2014 برزیل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در این میان برخی آژانس‌های گردشگری با وعده‌های فریبنده و تبلیغات وسوسه‌انگیز مانند سفری ارزان با تخفیف‌های استثنایی و اقامت در بهترین هتل‌ها و خدمات رفاهی بی‌نظیر، علاقه‌مندان تماشای مسابقات تیم ملی فوتبال در جام جهانی برزیل را مجاب می‌کنند تا علاوه بر خرید بلیت مسابقات جام جهانی، امکان سفر با تور ویژه این آژانس‌ها را از دست ندهند.

در این میان بسیاری از هواداران مسابقات جام‌جهانی در حالی فریب این تبلیغات را می‌خورند که خبر ندارند برای تهیه بلیت فقط باید به سایت فدراسیون جهانی فوتبال مراجعه کنند و بجز این، از هر راه و روش دیگری که بلیت خود را تهیه کرده باشند، با مشکل جدی مواجه خواهند شد تا جایی که ممکن است شانس حضور در مسابقات را از دست بدهند آن هم در حالی که هزینه چند میلیونی‌شان هم از دستشان رفته است.

فراوانی مراجعه‌کنندگان به این سایت‌ها تا جایی پیش رفته که پلیس فتای کشور روز گذشته بار دیگر در این زمینه به مسافران جام جهانی فوتبال هشدار دهد.

تبلیغات فریبنده با هدف جذب مشتری

براساس آمارها، در ایام عادی سال حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر با انگیزه‌های مختلف از ایران به برزیل سفر می‌کنند، اما چرا این رقم چندان قابل توجه نیست؟ برزیل از لحاظ جغرافیایی مسافت بسیار دوری تا کشور ما دارد و در نتیجه آژانس‌های مسافرتی نرخ قابل‌توجهی برای یک سفر ده تا ۱۲ روزه از مسافران‌شان مطالبه می‌کنند.

تماس با چند آژانس خدمات گردشگری مشخص کرد که یک سفر ده تا ۱۲ روزه با تور از ایران به برزیل برای هر نفر بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان آب می‌خورد که این رقم در ایام برگزاری جام جهانی با توجه به استقبال مردم دنیا از این مهم‌ترین رویداد ورزشی، با نوسان چشمگیری مواجه می‌شود به طوری که برای یک سفر ده تا ۱۲ روزه به برزیل باید ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان کنار گذاشت که قطعا پرداخت چنین هزینه‌ای برای هرکسی و در هر شرایط مالی امکان‌پذیر نیست.

این روزها در حالی که کمتر از دو ماه تا برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل فرصت مانده است، بازار رقابت میان آژانس‌های گردشگری برای جذب مسافر هر روز داغ‌تر می‌شود و هر کدامشان تلاش می‌کنند تا با تبلیغات مشتری جلب کن، گوی سبقت را از آژانس‌های دیگر بربایند. این وضع متاسفانه شرایط را برای برخی سوءاستفاده‌ها فراهم کرده است. این روزها در فضای مجازی آژانس‌های خدمات گردشگری می‌کوشند تا با تبلیغات فریبنده و وعده‌های دروغین، از آب گل آلود ماهی گرفته و سود سرشاری به جیب بزنند.

برخی از این موسسات مسافرتی و آژانس‌های خدمات گردشگری با به کار بستن ترفندهایی مانند داشتن مجوز از فدراسیون فوتبال یا سازمان گردشگری تاکید می‌کنند که می‌توانند هواداران تیم ملی فوتبال را برای تماشای بازی‌ها به جام جهانی ببرند.

هیچ آژانسی مجاز به فروش بلیت با تور نیست

با بالا گرفتن تب تشویق تیم ملی در مسابقات جام جهانی فوتبال و همزمان با آن اوج گرفتن تبلیغات آژانس‌های مسافرتی برای جذب مشتری، معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری چندی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری میراث فرهنگی با تاکید بر این‌که برگزاری تورهای برزیل نیز مانند برگزاری دیگر تورها خواهد بود، تصریح کرد: آژانس‌هایی که تور برزیل برگزار می‌کنند مانند تورهای دیگری که برپا می‌شود، می‌توانند اقدام کنند. تور برزیل تفاوتی با دیگر تورهای گردشگری ندارد.

مرتضی رحمانی‌موحد با تاکید بر اطلاعیه فدراسیون فوتبال مبنی بر آن که هیچ‌یک از آژانس‌های مسافرتی و جهانگردی مجاز به فروش بلیت مسابقات همراه تورها و پکیج‌های مسافرتی خود نیستند، گفت: متاسفانه برخی افراد در تبلیغات تورهای خود بحث بلیت را نیز مطرح کرده ‌ و از داشتن نمایندگی فدراسیون فوتبال سخن گفته بودند که فدراسیون نیز با صدور اطلاعیه‌ای این مساله را رد کرد.

به اعتقاد او، سفر به برزیل بدون دیدن فوتبال، همیشه امکان‌پذیر است، بنابراین تور برزیل برای جام جهانی ۲۰۱۴ باید با بلیت بازی‌ها همراه باشد و گردشگر باید بداند امکان داشتن بلیت و صندلی در استادیوم برای او فراهم است یا نه. در غیر این صورت سفر به برزیل در روزهای برگزاری جام‌جهانی با دیگر روزهای سال تفاوتی نخواهد داشت.معاون گردشگری با تاکید بر آن که همکاری بین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فدراسیون فوتبال وجود ندارد، یادآور شد: فدراسیون فوتبال اعلام کرده ‌است هر کس می‌خواهد بلیت تهیه کند در سایت فدراسیون جهانی فوتبال می‌تواند اقدام به خرید کند. در این میان هیچ آژانسی نه قراردادی با فدراسیون فوتبال دارد و نه صلاحیت به او داده شده تا بلیت جام جهانی بفروشد.

فریب تبلیغات را نخورید

تبلیغات رنگارنگ و وعده‌های فریبنده ارائه بهترین خدمات با عالی‌ترین کیفیت که از اقامت در بهترین هتل‌ها و… حکایت دارد، مسئولان پلیس را هنگام رصد فضای مجازی با مشاهده این تبلیغات به واکنش واداشته است تا به مردم و هوادارانی که می‌خواهند مسابقات تیم ملی را از نزدیک و در برزیل پیگیری کنند، نسبت به احتمال مورد سوءاستفاده قرار گرفتن از سوی این آژانس‌ها و موسسات سیاحتی هشدار دهند.

آنها با بررسی‌های خود در فضای مجازی به تعدادی از آژانس‌ها و موسسات مسافرتی برخورده‌اند که عنوان کرده‌اند از فدراسیون فوتبال مجوز انتقال هواداران به برزیل را دارند، در حالی که فدراسیون فوتبال بارها اعلام کرده هیچ‌یک از این آژانس‌ها ارتباطی با فدراسیون نداشته و بلیت‌فروشی هم از‌طریق سایت فیفا انجام می‌شود، اما باز هم برخی هواداران تیم ملی فریب این تبلیغات دروغین را می‌خورند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتای استان خراسان شمالی با هشدار به مسافران جام جهانی برزیل تاکید می‌کند: وعده‌هایی که در این تبلیغات عنوان می‌شود آن‌قدر اغراق‌آمیز، ارزان و وسوسه‌انگیز است که انتظار می‌رود کمتر کسی آن را باور کند، اما متاسفانه باز هم برخی مردم فریب این تبلیغات را می‌خورند.

سرگرد خاکشور تصریح می‌کند: سایت‌هایی که خدمات مختلف را با تخفیف ارائه می‌کنند با تبلیغی بشدت وسوسه‌انگیز از ناآگاهی هواداران فوتبال سوءاستفاده کرده و قصد فریبشان را دارند.رئیس پلیس فتای استان خراسان شمالی از هواداران تیم ملی و علاقه‌مندان تماشای مسابقات جام جهانی می‌خواهد برای ثبت‌نام و خرید بلیت مسابقات فقط به سایت فدراسیون جهانی فوتبال به نشانی (www.fifa.com) مراجعه و با استفاده از اطلاعات آن به طور مستقیم نسبت به خرید بلیت‌شان اقدام کنند.

ضرورت برخورد با آژانس‌های متخلف

حالا که هم سازمان گردشگری، هم فدراسیون فوتبال و هم پلیس عزم خود را برای اطلاع‌رسانی به مردم نسبت به احتمال برخی سوءاستفاده‌ها از شرایط موجود جزم کرده‌اند، بد نیست سازمان گردشگری و پلیس در همکاری نزدیک‌تری با یکدیگر در پی راهکاری برای شناسایی و برخورد با آژانس‌های متخلفی باشند که در فضای مجازی با تبلیغات فریبنده و غیرواقعی به فکر سرکیسه کردن مردم هستند.

منبع:press.jamejamonline.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي