هزینه درمان ناباروری رایگان شد

تاريخ : 12 ژوئن

این مطلب از سایت گهر اختصاص دارد به : هزینه درمان ناباروری رایگان شد
از شما همراهان همیشگی گهر دعوت می کنیم همچنان گهر را همراهی کنید. پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاسگزایم.

.

هزینه درمان ناباروری رایگان شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، با اشاره به حدود سه میلیون زوج نابارور در کشور، از تلاش برای رایگان شدن هزینه‌های درمان این زوج‌ها در سال جاری خبر داد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود: با پیگیری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امیدواریم که از سال ۹۴ هزینه‌های درمانی و دارویی زوجین نابارور رایگان شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات در بحث ناباروری‌ها با آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه قابل درمان است، اضافه کرد که کارگروه ویژه‌ای در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شده تا نسبت به شناسایی عوامل و فاکتورهای ناباروری اقدام کند.

مطلق افزود: رایزنی‌های لازم با سازمان‌های بیمه‌ای و شرکت‌های دارویی برای زیرپوشش قرار گرفتن زوج‌های نابارور انجام شده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از وجود شش میلیون نفر سالمند معدل هشت درصد جمعیت کشور خبر داد و ارایه خدمات و تکریم سالمندان را مهم دانست و افزود: در کنار آن باید به نیازمندی‌های نسل جوان و افزایش باروری زوجین ۱۸ تا ۳۵ سال کشور توجه ویژه شود زیرا عواملی چون افزایش سن ازدواج و آمار طلاق در جامعه بسیار نگران‌کننده و نیز تهدیدی جدی بر سلامت و جمعیت کشور است.

وی از تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی و مشاوره‌ای برای گروه‌های مختلف جامعه بویژه جوانان و نوجوانان، زوجین جوان از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این بسته‌ها از سوی ۵۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال توزیع است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي