نکات کلیدی و مهم برای خرید تبلت

تاريخ : 7 شهریور

امروزه تبلت‌های زیادی در مدل‌های مختلف و از طرف شرکت‌های مختلف به بازار آمده است و باعث شده است تا انتخاب یک تبلت مناسب بسیار مشکل باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی برای انتخاب یک تبلت مناسب آشنا کنیم.

ـ امروزه در بسیاری از منازل کامپیوترهای شخصی و یا لپ تاپ وجود دارد. سوال اولی که ما باید از خود بپرسیم این است که: آیا ما واقعا به یک تبلت نیاز داریم؟ آیا کامپیو‌تر شخصی و یا لپ تاپ ما به نیازهای ما پاسخ می‌دهد یا خیر؟
نکات کلیدی و مهم برای خرید تبلت, پورتال خبری فرهنگی گهر
_ یک ضرب المثل قدیمی فارسی می‌گوید: هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست. یکی از مواردی که این ضرب المثل در آن کاملا صدق می‌کند بازار تبلت‌ها است. مطمئن باشید تبلتهای ارزان قیمت دارای نقاط ضعف فراوانی هستند. عمده این تبلت‌ها از پردازنده‌های ضعیفی بهره می‌برند و پس از مدتی استفاده خیلی سریع بدنه آن‌ها داغ می‌شود.

به دلیل همین ضعف در پردازنده است که سرعت واکنش این تبلت‌ها پایین است و معمولا پس از هر فرمان توسط شما چند ثانیه طول می‌کشد تا دستور شما اجرا شود. حساسیت صفحه این تبلت‌ها نیز خیلی مناسب نیست.

ـ نکته بعدی در مورد اندازه صفحه نمایشگر تبلت است. در بازار امروز این محصول تبلتهایی با صفحه ۵ اینچ تا ۱۰. ۱ اینچ وجود دارد. کاملا مشخص است که تبلتهای ۱۰ اینچی بزرگ و سنگین‌تر از سایرین هستند و حمل و نقل آن‌ها برای کاربران مشکل‌تر است. پیشنهاد ما به شما در این زمینه انتخاب تبلتی در اندازه ۷ تا ۹ اینچ است.

ـ مسئله بعدی در زمان انتخاب یک تبلت توجه به امکانات سخت افزاری آن است. مسائلی مثل نوع و قدرت پردازنده، دوربین موجود بر روی تبلت و کیفیت آن، نوع و تعداد ورودی‌های مورد استفاده از جمله موارد قابل توجه برای انتخاب تبلت است.

ـ مسئله بعدی نرم افزارهای مورد استفاده بر روی یک تبلت است. شما به عنوان یک کاربر با نیازهای گوناگون بایستی توجه داشته باشید که نرم افزارهای متفاوتی در بازار تبلت وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای سیستم‌های عامل گوناگون عرضه شده‌اند.

سیستم‌های عاملی همچون ویندوز، اندروید و یا iOS با توجه به توانایی خود دارای نرم افزارهای متفاوتی هستند. شرکت‌های نرم افزار سازی در دنیا با توجه به عواملی مثل میزان فروش تبلت‌ها اقدام به طراحی نرم افزار برای آن تبلت‌ها و سیستم عامل مورد نظر آن‌ها می‌کنند.

 

 

گردآوری: گروه فناوری و اطلاعات گهر

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي