نکات آرایشی برای چشم های حساس

تاريخ : 15 سپتامبر

آرایش چشم های حساس یکی از مشکلاتی است که اکثر بانوان هنگام آرایش آن ها دچار مشکل می شوند ، این حساسیت باعث میشود چشم ها دچار قرمزی و همینطور ریزش اشک شوند و همچنین زیبایی آرایش شما را بر هم ریزد. در این بخش از گهر راه کارهایی برای رفع این حساسیت برای شما کاربران عزیز تهیه کرده ایم.

نکات آرایشی برای چشم های حساس

نکات آرایشی برای چشم های حساس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

توصیه هایی برای آرایش چشم حساس

تمیزی دست ها

گاهی ممکن است چیزی که باعث خراب شدن آرایش چشم شما شود ، دستانتان باشد. قبل از آرایش حتماً آنها را بشویید و خشک کنید و برای تمیز کردن آرایش هم، مواظب باشید که دستتان کثیف نباشد و از مالیدن آرایش روی چشم جلوگیری کنید.

تمیز بودن براش ها قبل از آرایش چشم

برای چشم حساس حتماً از براش های تمیز و پاکیزه استفاده کنید. براش ها منبع الودگی و باکتری هستند که خیلی زود سبب ایجاد عفونت میشوند و مخصوصا به روی چشم حساس خیلی سریعتر تأثیر می گذارند. مدام براش ها را با اندکی شامپو بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

سایه چشم

در مورد سایه چشم، بجای نوع پودری آن، از سایه هایی با پایه ژلی یا کرمی استفاده کنید. سایه های پودری ممکن است با وارد شدن به داخل چشم، باعث عفونت های چشمی شوند.

از سایه های شیمر و اکلیلی خودداری کنید و به محض وارد شدن سایه به داخل چشم ها، سریعا چشم ها را با آب سرد شست و شو دهید.

کرم پودر و پرایمر باید برای آرایش چشم حساس بصورت ویژه انتخاب شود

مداد چشم

خیلی از اشخاص برای زیباتر شدن آرایش چشم و یا بزرگتر جلوه دادن آن، مداد چشم را به داخل پلک میزنند . این کار برای چشم های معمولی عالی به نظر میرسد ولی برای افردی که چشم حساس دارند، اصلاً مناسب نیست.

لوازم باکیفیت و مخصوص برای آرایش چشم

چنانچه چشم حساس و تحریک پذیری دارید، بهتر است برای آرایش چشم از وسایل آرایشی که مخصوص چشم حساس هستند، استفاده کنید. امروزه برندهای زیادی هستند که محصولات باکیفیت و مناسبی برای آرایش چشم تولید میکنند که اصلاً حساسیتی هم ایجاد نمی کنند.

خط چشم

در عوض خط چشم های مایع، نوع وکس کرمی آن را انتخاب کنید. خط چشم هاس مایع، دارای لاتکس هستند که مکن است با ورورد به داخل چشم، باعث درد و قرمزی چشم ها شود. ولی در موقع استفاده از خط چشم های وکسی، مطمئن هستید که از گوشه داخلی چشم به داخل نفوذ نکرده و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

در ضمن، هنگامی که از مداد چشم استفاده می کنید، همیشه نوک مداد را تراشیده نگه دارید تا با فشار کمتری آن را پشت چشم بکشید و به این ترتیب از چشم ها مراقبت خواهد شد.

پاک کردن آرایش قبل از خواب

خیلی مهم است که قبل از خواب، تمام آرایش چشم و صورت پاک شود، ولی برای شمایی که چشم حساس دارید، این یک کار واجب و ضروری است و غافل شدن از آن، میتواند خطر عفونت ها و مشکلات جدّی را برایتان در پیش داشته باشد.

ریمل مژه

از ریمل هایی که فرمولاسیون مخصوص بلند شدن مژه دارند، استفاده نکنید برای این که فیبرهای موجود در این مدل ریمل ها، سبب ایجاد آلرژی میشود . حتماً قبل از استفاده از ریمل و هر محصول دیگری برای چشمتان، آن را تست کنید تا سبب حساسیت نشود. چنانچه چشمان حساسی دارید داخل پلک ها خط چشم نکشید

پاک کننده چشم

پیشنهاد می کنیم از پاک کننده هایی که خاص چشم های حساس فرموله شده اند، استفاده نمایید. این پاک کننده ها بدون هیچگونه تحریک، خارش یا خشکی، آرایش چشم ها را به خوبی پاک میکنند .

تعویض لوازم آرایش

هر خانمی باید به وسایل آرایش خود و مخصوصا انواعی که برای آرایش چشم هستند، اهمیت زیادی دهد و شمایی که دارای چشم حساس هستید، بیش تر! لوازم آرایش را اصلاً بصورت درباز نگهداری نکنید و زود به زود آن را تعویض کنید.

کرم پودر و پرایمر

این دو لوازم آرایش هم باید برای آرایش چشم حساس بصورت ویژه انتخاب شود. انواعی که برای پوست حساس مناسبند را انتخاب کنید تا محافظ خوبی برای چشم های شما در برابر لوازم آرایشی باشد.

از وسایل آرایش بصورت اشتراکی استفاده نکنید

لوازم آرایشی مخصوصا ریمل و سایه چشم را با سایرین شریک نشوید. همینطور از تستر های موجود در فروشگاه های لوازم آرایشی استفاده نکنید، زیرا معلوم نیست قبل از شما چه کسی از آن استفاده کرده باشد . در صورتی که می خواهید محصولی را امتحان کنید از فروشنده بخواهید آنها را تمیز کند.

داخل پلک ها خط چشم نکشید

خط چشم داخل پلک ها میتواند تاثیری شگرف روی زیبایی چشم داشته باشد و مژه ها را پر و چشم ها را درشت نشان دهد. ولی برای افردی که چشمان حساسی دارند این کار میتواند تحریک کننده باشد و سبب قرمزی چشم و حتی درد و ترشح اشک در چشم شود. به همین علت کارشناسان زیبایی توصیه میکنند که چنانچه چشمان حساسی دارید داخل پلک ها خط چشم نکشید و خط چشم را بیرون از چشم و در نزدیک ترین خط ممکن به لبه مژه ها بکشید.

به این ترتیب میتوانید مژه ها را پرتر نشان دهید و آرایش چشم زیبایی داشته باشید. اما همیشه ممکن است بین خط چشم و لبه پلک های شما فاصله ایجاد شود ولی این فاصله زمانی خود را بیش تر نشان میدهد که خط چشم شما رنگ مشکی باشد ولی اگر از خط چشم با رنگ های دیگر مانند سرمه ای یا قهوه ای استفاده کنید و لبه آن را محو کنید این فاصله آنقدر به چشم نخواهد آمد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي