دانلود فیلم خارجی رایگان

نکاتی موثر و مفید برای پیشگیری از دیابت

تاريخ : 11 می

نکاتی موثر و مفید برای پیشگیری از دیابت

دیابت، تقریبا در حال تبدیل شدن به یک بیماری فراگیر در سراسر جهان شده است و همگان در تکاپوی یافتن راهی برای جلوگیری از این شرایط خاص پزشکی هستند.
خوشبختانه، راه های متعددی هم برای جلوگیری از این بیماری وجود دارد. در این مطلب، با ۵ راه برتر در این رابطه آشنا خواهید شد.

هر روز صبحانه بخورید

دلیل اینکه هر روز صبح باید صبحانه بخورید این است که صبحانه به شما کمک می‌کند تا قند خونتان را کنترل کنید. اگر برای مدت زمان زیادی بدنتان را از غذا محروم کنید، باعث خواهد شد قند خونتان افزایش یابد. پس، هر روز صبح صبحانه بخورید تا سطح قند در خونتان تثبیت شود و بتوانید با دیابت مبارزه کنید.

نکاتی موثر و مفید برای پیشگیری از دیابت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

فعال باشید

اگر می‌خواهید از دست دیابت در امان بمانید، حداقل باید روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنید. نیازی نیست با حرکات ایروبیک یا تناسب اندام پیچیده، خیلی زیاد به بدنتان فشار بیاورید. می‌توانید به تمرینات ساده‌ای همچون پیاده روی پس از شام بهمراه خانواده یا دوستانتان اکتفا کنید.

کاهش وزن

اضافه وزن نیز خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. اکثر تحقیقات نشان داده اند که چاقی مهم ترین عامل افزایش مقاومت به انسولین است. بهمین دلیل اگر می‌خواهید از این بیماری مزمن در امان بمانید، کاهش وزن ضروری است.
برای شروع کاهش وزن بدنتان باید برای خودتان اهدافی تعیین کنید که رسیدن به آن آسان باشد. برای شروع، می توانید به کاهش ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدنتان فکر کنید.

بیشتر فیبر بخورید

متخصصان تغذیه ادعا می‌کنند که خوردن فیبر، شکم شما را برای مدت زمان بیشتری پر نگاه خواهد داشت. فیبرها برای پیشگیری از ابتلا به دیابت عالی هستند، چرا که باعث می‌شوند قند خون افزایش پیدا کرده و به آرامی پایین بیاید. روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر مانند غلات سبوس‌دار و سبزیجات، معجزه می‌کند.

سیگار را ترک کنید

اگر سیگار می‌کشید و هنوز هم فکر می‌کنید که سالم هستید، دوباره فکر کنید! تحقیقات نشان داده اند که دود کردن ۱۶ تا ۲۵ سیگار در روز، می‌تواند نسبت به یک فرد غیر سیگاری، به میزان ۳ برابر استعداد شما را برای ابتلا به دیابت نوع ۲ افزایش دهد.
بعلاوه، همیشه توصیه شده که هر چه زودتر عادت ناسالم سیگار کشیدن را ترک کنید. اگر برای ترک سیگار واقعا مشکل دارید، حتما در این رابطه با یک پزشک مشورت نمایید تا راهنمایی های لازم را از او دریافت کنید.

بسیار خب، مادامی که این نکات را رعایت کنید، شانس ابتلا به دیابت در آینده کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. پس این نکات را جدی گرفته و آنها را در اولین فرصت در سبک زندگی تان به کار بگیرید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي