دانلود فیلم خارجی رایگان

نکاتی مهم قبل از خرید کامپیوتر برای کودکان

دسته بندي : خانواده,سبک زندگی
تاريخ : 11 آگوست

نکاتی مهم قبل از خرید کامپیوتر برای کودکان

نکاتی مهم قبل از خرید کامپیوتر برای کودکان, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

دکتر عرب گل فوق تخصص روانپزشکی کودکان در مصاحبه ای گفت : استفاده از رایانه باید قوانین و مقرراتی داشته باشد.
وی تصریح کرد : پیش از خریدن رایانه برای کودک حتما باید مقرراتی وضع شود ، به طور مثال پس از ساعت ۱۱ شب نباید از رایانه استفاده شود یا ساعات استفاده از آن به یک ساعت در شبانه ر وز محدود شود و در زمان امتحانات نباید از رایانه استفاده کرد، اما در روزهای جمعه و تعطیل امکان استفاده بیشتر از رایانه را می توان به کودک داد.
به گفته دکتر عرب گل : بهتر است رایانه در یک مکان عمومی در منزل قرار داده شود چرا که اگر این وسیله در اتاق کودک قرار داده شود ، امکان نظارت بر آن وجود ندارد و بهتر است همه این قوانین بیش از ورود رایانه به منزل نوشته شود که این باعث اجرایی شدن این قوانین از سوی کودک می شود.
به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه : برخی از کودکان زمینه مساعدی برای یادگیری سریع تر رفتارهای نامناسب دارند و به طور مثال در صورت استفاده از بازی های رایانه ای با محتوای خشن سریعتر از دیگر همسالانشان تحت تاثیر قرار می گیرند و این رفتارها را از خود بروز می دهند و در واقع با شخصیت ها و رفتارهای به نمایش گذاشته شده در این بازی ها همانند سازی می کنند.
دکتر عرب گل توصیه کرد : والدین پیش از خریدن بازی های رایانه ای نخست خودشان این بازی ها را مشاهده کنند و در صورت وجود محتوای خشن یا نامناسب در آن ، از خریدن این بازی برای کودکشان خودداری کنند یا استفاده از آن را برای کودک محدود کنند.
به گفته وی : برخی از این بازی ها باعث تشدید تنش ها و استرس های کودکان می شود که این امر به ویژه در کودکانی که زمینه های اضطرابی دارند، مشکل ساز است.
دکتر عرب گل : توصیه کرد ، والدین هنگام استفاده از بازی ها در کنار کودک بنشینند و اطلاعات خود را درباره نحوه استفاده از رایانه افزایش دهند تا در صورت مشاهده افزایش تنش در کودک خود ، استفاده از این بازی ها را محدود کنند.

منبع : گروه سبک زندگی سیمرغ

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي