نوجوانان کشتی ایران بخاطر بی پولی در مغولستان گم شده‌اند!

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 29 جولای

تیم ملی کشتی نوجوانان ایران در اولان‌باتور مغولستان گم شده است!

کشتی گیران فرنگی‌کار نوجوان ایران پس از کسب عنوان سومی در مسابقات قهرمانی آسیا، به علت بی‌پولی قادر به بازگشت به ایران نشده‌اند و در کوچه‌پس‌کوچه‌های اولان باتور، سرگردان و بی‌پناه پرسه می‌زنند.

ماجرا از این قرار است که پس از پایان مسابقات قهرمانی نوجوان آسیا، تیم کشتی فرنگی ایران پول کافی برای تسویه حساب با هتل محل اقامت خود را نداشته و به همین دلیل، پاسپورت نوجوانان مدال‌آور ایران از سوی مسئولان هتل محل اقامت آنها، ضبط شده است. علاوه بر این، مغول‌ها اعضای تیم کشتی ایران را از هتل اخراج کرده‌اند و بازگرداندن پاسپورت آنها را منوط کرده‌اند به تسویه حساب مالی تیم کشتی ایران با هتل محل اقامت آنها.  

در این شرایط، نکته عجیب بازگشت سرپرست تیم کشتی نوجوانان کشورمان به ایران و اظهار بی‌اطلاعی او از ماجرای مضحک و دردناک اولان‌باتور است. جالب اینکه، سرمربی تیم کشتی نوجوانان ایران گفته است: “خودم کمی پول دارم، یک جوری سر می‌کنیم!

اینکه چرا کشتی‌گیران نوجوان و افتخارآفرین این ممکلت نفت‌خیز باید چنین شرایط تحقیرآمیزی را در کشوری بیگانه متحمل شوند، بحث دیگری ست که به اندازه کافی جای برسی دارد؛ ولی مگر جمهوری اسلامی ایران در مغولستان سفارتخانه ندارد؟ پس چرا مقامات سفارت ایران دستی از آستین وظیفه بیرون نمی‌آورند و نوجوانان مدال‌آور ایرانی را در کوچه‌پس‌کوچه‌های اولان باتور پیدا نمی‌کنند و با هتل محل اقامت آنها تسویه حساب نمی‌کنند. مگر نه اینکه سفارتخانه ایران در هر کشوری، مسئول حمایت از ایرانیان و منافع ملی این کشور است؟

تیم های ملی کشتی ایران، از دیرباز با بودجه اندک راهی سفرهای خارج از کشور می شدند و فدراسیون کشتی چشم امیدش به حمایت مالی ایرانیان خیّر خارج از کشور بود؛ چرا که پول بخور و نمیر فدراسیون جوابگوی هزینه‌های تیم های کشتی در سفرهای خارجی نبود

اما این بار ظاهراً تیر فدراسیون به سنگ خورده است و ایرانی خیر و ثروتمندی در اولان باتور پیدا نشده است که دست در جیب کند و جور آقایان را بکشد!

ماجرای عجیب گم‌شدن نوجوانان قهرمان ایرانی در اولان‌باتور، ماجرایی مضحک و دردناک است که قطعاً در آینده هم تکرار خواهد شد و هیچ کسی هم پاسخگوی این کوتاهی‌ها و فقدان مدیریت خنده‌دار نخواهد بود. اما در حال حاضر، مهمترین کار برای مسئولان کشتی ایران و مقامات سفارت ایران در مغولستان، بازگرداندن کشتی‌گیران ایرانی به تهران است. برای این کار، کمی پول لازم است برای تسویه حساب با هتل محل اقامت آنها، و البته یک تیم جستجو برای پیدا کردن آنها در شهر شلوغ اولان‌باتور!

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، با کسب سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز با ۷۸ امتیاز، پس از قرقیزستان و قزاقستان به مقام سومی این قابت‌ها رسید.

مدال‌آوران نوجوان ایرانی در این رقابت‌ها عبارت بودند از:

بهنام عبدولی در ۴۲ کیلو: برنز

میثم دلخانی در ۵۰ کیلو: برنز

محمدحسین مرادالیاسی در ۵۴ کیلو: برنز

حسین اسدی در ۶۳ کیلو: نقره

کیوان رضایی در ۶۹ کیلو: نقره

مهدی ابراهیمی در ۷۶ کیلو: برنز

محمد بیرانوند در ۸۵ کیلو: طلا

امیرحسین حسینی در ۱۰۰ کیلو: طلا 

 

منبع: عصر ایران

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي