نقش خودروسازان ایرانی در مقابل چینی ها

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 7 آبان

چرا خودروهای چینی بی کیفیت مقابل خودروسازان ایرانی قد علم کرده اند؟!

خبرگزاری ایسنا: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تولید خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت داخلی، پای خودروهای چینی را به صنعت و بازار خودروی ایران باز کرد.

امرالله امینی اظهار کرد: در سال‌های اخیر ادامه تولید خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت باعث شد چینی‌ها از این ضعف صنعت خودروی ایران استفاده کرده و خودروهایی با ظاهر جدید را وارد بازار کشور کنند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: درواقع خودروسازان بزرگ کشور با عملکرد ضعیف خود هم باعث متضرر شدن مشتریان‌شان شده و هم با ایجاد زمینه برای ورود خودروهای چینی، بخشی از بازار خود را از دست دادند.

وی افزود: این در حالی است که اگر خودروسازان داخلی در سال‌های گذشته خودروهای قدیمی را از رده خارج کرده و نسبت به تولید خودروهای جدید و با کیفیت اقدام می‌کردند، خودروهای بی‌کیفیت چینی به خاطر ظاهر جذاب‌شان امکان ورود به کشور را پیدا نمی‌کردند.

امینی با بیان اینکه دو خودروساز بزرگ کشور باید به سرعت گذشته خود را جبران و رضایت مصرف‌کنندگان را جلب کنند، تصریح کرد: با لغو تحریم‌ها و علاقه وافر خودروسازان خارجی برای حضور در ایران، بهانه‌ای برای ادامه تولید خودروهای بی‌کیفیت فعلی باقی نمانده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي