مطالب پيشنهادي

نرخ کلاس های بازیگری در تهران

تاريخ : 30 ژوئن
بازدید : 53868

نرخ کلاس های بازیگری در تهران

نرخ کلاس های بازیگری در تهران, جدید 1400 -گهر

کلاس‌های مطرح آموزش بازیگری و فیلمسازی با دریافت شهریه‌هایی از قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان در تهران فعال هستند.

 خبرآنلاین – نگاهی به اسامی بازیگران مطرح این روزهای سینما و بررسی پیشینه آموزشی آنان، نام چند آموزشگاه را به میان می‌آورد، از آموزشگاه سمندریان، تا کارنامه و کارگاه آزاد بازیگری امین تارخ. هریک از این آموزشگاه‌ها طی همکاری با اساتید مطرح سینمایی زمینه آموزشی هنرجویان را فراهم می‌کند. هرچند که می‌توان اسامی مشابهی را در آموزشگاه‌های مختلف دید که مسئولیت آموزش را برعهده دارند، اما از سوی دیگر قطعا یکی از امتیازهای هر آموزشگاه در اختیار داشتن اساتید حرفه‌ای است که تنها در آن موسسه تعلیم می‌دهند.

کلاس‌های آموزشگاه‌ها به صورت یک پکیج شش ماهه یا ۹ ماهه است و در کنار آن برخی رشته‌ها به صورت تک درس نیز تدریس می‌شوند. تفاوت کار آموزشگاه‌ها را می‌توان در اسامی اساتید، هزینه شهریه‌ها و مدت زمان برگزاری کلاس‌ها بررسی کرد.

آموزشگاه سمندریان

برای دریافت اینکه کدام هنرمندان به واسطه آموزش‌های حمید سمندریان و کلاس‌های او وارد سینما و تئاتر و به طور کلی عرصه بازیگری شده‌اند کافی‌ست نگاهی به عکس‌های مراسم تشییع پیکر این استاد انداخته شود. تعداد قابل توجهی از بازیگران مطرح خود را شاگرد زنده‌یاد سمندریان می‌دانند. بعد از درگذشت این هنرمند، آموزشگاه این استاد با مدیریت هما روستا همسر او، فعالیت خود را ادامه داد و در حال حاضر احمد ساعتچیان فن بیان، حسین کیانی تحلیل نمایشنامه، محمودرضا رحیمی بازیگری، محمدعلی سجادی شناخت سینما، پانته‌آ پناهی‌ها بدن بداهه، اصغر دشتی کارگاه تئاتر را در این آموزشگاه تدریس می‌کنند.

مسئولان این آموزشگاه تمایلی به اعلام هزینه شهریه‌های کلاس‌ها نشان ندادند. هنرجویان در دو ترم پنج ماهه (اردیبهشت و آبان) وارد کلاس‌ها می‌شوند و برای ورود ابتدا با آنان مصاحبه‌ای صورت می‌گیرد و تست بازیگری می‌دهند. کلاس‌ها به مدت چهار روز در هفته و هر جلسه سه ساعت برگزار می‌شود. در حال حاضر تعدادی از هنرجویان این آموزشگاه در نمایش «۲۵» به کارگردانی محمد یعقوبی در فرهنگسرای نیاوران مشغول بازیگری هستند.

کارگاه آزاد بازیگری

امین تارخ یکی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون است و او بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را در این سال‌ها به تربیت هنرجویان و علاقمندان به بازیگری اختصاص داده است. از ترانه علیدوستی و مهتاب کرامتی می‌توان به عنوان بازیگران مطرحی نام برد که به واسطه حضور در کلاس‌های تارخ پا به عرصه بازیگری گذاشتند.

امین تارخ، رضا گوران، ندا هنگامی، نادیا فرجی و چیستا یثربی در این کلاس‌ها تدریس می‌کنند و هزینه دوره ۹ ماهه آن ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کارنامه

نگار اسکندرفر مدیر موسسه کارنامه را می‌توان به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران فیلم «جدایی نادر از سیمین» به خاطر آورد. کارنامه یکی از فعال‌ترین موسسات آموزشی است که در زمینه‌های مختلفی هنرجو می‌پذیرد. عباس کیارستمی سال گذشته یک دوره در کارنامه حضور داشت و اصغر فرهادی نیز ورک‌شاپی در این آموزشگاه برگزار کرد.

شهریه حضور در کلاس‌های آموزش فیلمنامه‌نویسی ناصر تقوایی ۶۵۰ هزار تومان است و همین عنوان کلاس با حضور فرهادی توحیدی با شهریه ۵۰۰ هزار تومان و با حضور شادمهر راستین با شهریه ۴۵۰ هزار تومان برگزار می‌شود. هزینه کلاس‌های اصول و مبانی فیلمسازی شهرام مکری نیز ۴۰۰ هزار تومان است.

مدرسه آزاد فیلمسازی

مسعود کیمیایی با راه‌اندازی مدرسه آزاد فیلمسازی زمینه گرد هم آمدن علاقمندان به کارهایشان و کسانی که مایل هستند به شیوه او آموزش دیده و وارد سینما شوند، فراهم کرد. اغلب اساتید این موسسه از چهره‌های نزدیک به کیمیایی هستند که در اغلب فیلم‌هایش با او همراهی می‌کنند. از جمله این اساتید می‌توان به جواد طوسی اشاره کرد که میزانسن و تشخیص بازیگری در آثار یک فیلمساز تدریس می‌کند. فرزاد موتمن آشنایی با سینما و تاریخ سینما، سعید عقیقی فیلمنامه نویسی، اسحاق خانزادی صدابرداری و صداگذاری و سامان سالور اصول کارگردانی پیشرفته آموزش می‌دهند. مسعود کیمیایی نیز گاه در برخی کلاس‌ها حاضر می‌شود. هزینه دوره شش ماهه این کلاس‌ها ۵ میلیون تومان است.

هیلاج

امیرشهاب رضویان به تازگی ۲۱ سالگی فعالیت هیلاج فیلم را جشن گرفت. تولید فیلم تنها بخشی از فعالیت‌های موسسه هیلاج است و بخش دیگر آموزش فیلمسازی و بازیگری و زیرمجموعه‌های این دو شاخه است.

کلاس‌های آموزش بازیگری در دوره شش ماهه با شهریه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی برگزار می‌شود و همچنین کلاس‌های تک‌ درس نیز با حضور اساتیدی چون حسن حسندوست آموزش تدوین، سعید عقیقی آموزش فیلمنامه‌نویسی، کیوان علیمحمدی و امید بنکدار آموزش کارگردانی خلاق و مرتضی اسماعیل کاشی آموزش بازیگری خلاق برگزار می‌شود. شهریه این کلاس‌های تک درس، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ هزار تومان است.

نام آموزشگاهمدیریتهزینه کلاس‌هااساتیدهنرجویان سرشناس
سمندریانهما روستااحمد ساعتچیان فن بیان، حسین کیانی تحلیل نمایشنامه، محمودرضا رحیمی بازیگری، محمدعلی سجادی شناخت سینما، پانته‌آ پناهی‌ها بدن بداهه، اصغر دشتی کارگاه تئاترمحمدرضا فروتن، حامد بهداد، مرجان شیرمحمدی، امیر جعفری و ….
کارگاه آزاد بازیگریامین تارخ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوره ۹ ماههامین تارخ، رضا گوران، ندا هنگامی، نادیا فرجی، چیستا یثربیترانه علیدوستی، مهتاب کرامتی، مجید مشیری، سحر ولدبیگی، مریم بوبانی و …
کارنامهنگار اسکندرفر۴ میلیون تومان، دوره شش ماههناصر تقوایی، فرهاد توحیدی، شادمهر راستین، کیومرث مرادی، رضا بهبودی، پیام دهکردی، حسن فتحی، پانته‌آ پناهی‌ها، امیر پوریاصابر ابر، ساره بیات، هومن سیدی، آزاده صمدی، رعنا آزادی‌ور، نرگس محمدی، محمدرضا غفاری و …
هیلاجامیرشهاب رضویان۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوره ۶ ماهه بازیگریپانته‌‌آ بهرام، رضا بهبودی، امیرشهاب رضویان، سیامک صفری، هانیه توسلی، محمودرضا رحیمی، رامبد جوان، سعید قطبی‌زاده، هومن سیدی، بابک حمیدیان، مرتضی اسماعیل‌کاشی، سعید آرمند و سجاد افشاریانصبا گرگین‌پور، شفق شکری، سعید اشتیاقی، حامد رجبی، عبدالرضا پارسا و …
مدرسه آزاد فیلممسعود کیمیایی۵ میلیون تومان، دوره شش ماههجواد طوسی، سعید عقیقی، اسحاق خانزادی، مصطفی خرقه‌پوش، سامان سالور، وحید رهبانی، آرش سنجابی، سعید صالحی، امیر دژاکام، بابک برزویه و مسعود کیمیایی 

منبع:خبر انلاین

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي