دانلود فیلم خارجی رایگان

نرخ بیکاری ایران بین 43 کشور +جدول

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 14 دسامبر

با وجود اینکه آخرین نرخ بیکاری اعلام شده توسط مرکز آمار ایران در پایان تابستان امسال ۱۰٫۴ درصد معادل ۲٫۵ میلیون نفر است، اما سازمان آمار اتحادیه اروپا پیش بینی کرده نرخ بیکاری در ایران به حدود ۲۰ درصد برسد. در برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و یونان بیکاری بحرانی شده و به ۲۷ درصد رسیده است.

بررسی جدیدترین نرخ های بیکاری در برخی کشورها از مناطق مختلف جهان نشان می دهد بیکاری در برخی کشورهای بحران زده اروپایی مانند اسپانیا و یونان همچنان بالا است و این روند از سال های گذشته وجود دارد. هم اکنون نرخ بیکاری در اسپانیا ۲۶٫۶ و در یونان نیز ۲۷٫۶ درصد است.

در عین حال، بیکاری در مناطقی از قاره آسیا به ویژه آسیای جنوب شرقی شرایط مناسبی دارد. نرخ بیکاری کره جنوبی ۲٫۸، سنگاپور ۱٫۸ درصد، هنگ کنگ ۳٫۳ و تایلند ۰٫۸ درصد است.

همچنین نرخ بیکاری در ژاپن ۴ درصد و در تایوان نیز معادل ۴٫۲ درصد است.پیش بینی سازمان آمار اتحادیه اروپا از وضعیت بیکاری در ایران نشان می دهد نرخ بیکاری هم اکنون به ۱۹٫۶ درصد رسیده است،

در حالی که طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در پایان تابستان امسال به ۱۰٫۴ درصد رسید. نکته قابل توجه اینکه گزارشات و اظهارات مقامات دولتی درباره وضعیت بیکاری به نرخ بیکاری پیش بینی شده سازمان آمار اتحادیه اروپا نزدیکتر است و در مواردی حتی پیش بینی های نامناسبی از آینده بازار هم صورت گرفته است.

بر اساس پیش بینی صورت گرفته، نرخ بیکاری در حوزه یورو ۱۲٫۲ درصد و در آمریکا نیز ۷٫۳ درصد است. همچنین این نرخ برای کشور چین ۴ و برای آفریقای جنوبی نیز ۲۴٫۷ درصد اعلام شده است. نرخ بیکاری عربستان ۵٫۵ درصد و پاکستان نیز ۶٫۲ درصد اعلام شد.جدول نرخ بیکاری در ۴۳ کشور

نرخ بیکاریکشور
۱۹٫۶ایران
۷٫۳آمریکا
۴چین
۴ژاپن
۷٫۶بریتانیا
۶٫۹کانادا
۱۲٫۲حوزه یورو
۴٫۹اتریش
۸٫۹بلژیک
۱۱٫۱فرانسه
۶٫۹آلمان
۲۷٫۶یونان
۱۲٫۵ایتالیا
۸٫۶هلند
۲۶٫۶اسپانیا
۷٫۶چک
۵٫۷دانمارک
۹٫۸مجارستان
۳٫۵نروژ
۱۳لهستان
۵٫۳روسیه
۷٫۵سوئد
۳٫۲سوئیس
۹٫۳ترکیه
۵٫۷استرالیا
۳٫۳هنگ کنگ
۹٫۹هند
۶٫۳اندونزی
۳٫۱مالزی
۶٫۲پاکستان
۱٫۸سنگاپور
۲٫۸کره جنوبی
۴٫۲تایوان
۰٫۸تایلند
۷٫۲آرژانتین
۵٫۴برزیل
۵٫۷شیلی
۹کلمبیا
۴٫۹مکزیک
۷٫۸ونزوئلا
۱۳٫۳مصر
۵٫۵عربستان
۲۴٫۷آفریقای جنوبی

 منبع:مشرق

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي